Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Nostalji Stop etme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Merhabalar arkadaşlar. Hanımın öğrenmesi için Asya 125t aldım. İlk çalışması rölantide çok güzel ama 15 dk sonra ısındımı rölanti dalgalanması ve stop etme oluyor devamlı. İlk marş yarım turda çok güzel çalışıyor geç çalışma yada tekleme gibi sorunları yok performans yerinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Güncel yardımcı olabilecek varsa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Otomatik jikle varsa belki takılma yapıyordur. İlk aklıma o geldi. Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Jikle sürekli açık kalıyor olabilir. İlk olarak onı kontrol edin.

Motosikleti
    Cevaplar için teşekkür ediyorum bir kontrolünü sağlayayım ben

Karbüratör emme manifoldun resimdeki gibi o ringinden hava alıyorsa stop edebilir. Duruma göre önce jikleyi kontrol edip sonrasında yazarsanız yardımcı olabiliriz.

Motosikleti
    Alıntı uakbulut07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör emme manifoldun https://www.guraymotor.com/asya-moto...n-1061-P-2.png resimdeki gibi o ringinden hava alıyorsa stop edebilir. Duruma göre önce jikleyi kontrol edip sonrasında yazarsanız yardımcı olabiliriz.
    İlginiz için çok teşekkür ederim. Bir iki usta gezdim yamyam gibi geldiler çok içime sinmedi. Manifoldu kontrol ettim yırtık yoktu. Kendim biraz rölantiyi yükselttim devamlı stop etme sorunu kalktı ortadan. 3 gün çalıştırmayıp marşa bastığımda yarım turda çalışıyor çok güzel ve atak. Sadece rölanti dalgalanması var şuan

Hocam kaç model rölantı dalgalanması bazen hava ayarı ya da filtresi tıkalıyken yapıyor

Motosikleti
    Karbüratör emme manifoldun https://www.guraymotor.com/asya-moto...n-1061-P-2.png resimdeki gibi o ringinden hava alıyorsa stop edebilir. Duruma göre önce jikleyi kontrol edip sonrasında yazarsanız yardımcı olabiliriz.
    Hocam kaç model rölantı dalgalanması bazen hava ayarı ya da filtresi tıkalıyken yapıyor
    2005 model. Aslında doğru hava filtresini söktüm yarısı komple yırtıktı ilk fırsatta alacağım

Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 model. Aslında doğru hava filtresini söktüm yarısı komple yırtıktı ilk fırsatta alacağım
    mutlaka değiş hocam çünkü yırtılınca dengesi sapıyor çinli motorların böyle bir güzelliği var 😂

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)