Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 250 Jikle Tamir kiti

Motovento
    REKLAM ALANI
    dodomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Merhaba arkadaşlar. Karbüratör temizliği yaparken jikle telinin girdiği yeri kırdım. plastik bir parça, onu motorcu motorcu dolaştırırken iğnesini de kaybettim. şimdi karbüratörü kapatamadığım için motoru çalıştıramıyorum.
    CBF 250 nin tüm parçalarını bulabiliyorum ama bu yok allah yok. bir iki adamda buldum, kabüratörü komple satarım diyor, o parçayı göndermiyor.

Benim motorda Brezilya fabrika çıkışı olan bir motor ben de oralarda buldum parçayı ama getirtemiyorum. Napacağımı çözemedim. Parça şu.
    https://produto.mercadolivre.com.br/MLB-937027443-kit-afogador-carburador-cbx-250-twister-2001-2008-_JM#reco_item_pos=1&reco_backend=machinalis-seller-items-pdp&reco_backend_type=low_level&reco_client=vip-seller_items-above&reco_id=dc9ef757-357b-4bab-ac30-5ae831af572a

PWK karbüratör jiklesi denedim. Ama iğnesiz olduğu için jikle sürekli devrede oluyor. Yunanistanda bir adam da buldum, o da 60 euro + kargo istedi.

Ne önerirsiniz acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Bahsettiğiniz karbüratör tamir kitine baktım ve o dediğiniz parça içinde malesef yoktu, eğer orjinal takıntınız yoksa uyumlu bir karbüratör takıp devam edebilirsiniz.

dodomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    teşekkürler öncelikle.
    elimde eski bir pwk karbüratör var aslında. PWK. Takarım takmasına ama bu motordaki karbüratöre giren cıkan o kadar çok parça var ki, eğer onu takarsam o boşta kalan kablo, hortum vs. ne yapacağımı bilemedim.
    mesela hiç anlamadığım bir elektrik kablosu giriyor karbüratöre. yenisini takarsam o kabloyu ne yapacağım?

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Kırık olan parçaları 3D printer ile yapıyorlar, daha önce eski model bir motosikletin kırılan parçasını aynı şekilde yaptırdıklarını okumuştum. Parçayı sökebiliyorsanız 3D basım yapan yerler var götürüp ya da iletişime geçip aynısını yaptırabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)