Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DL 650

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    Merhaba öncelikle herkese iyi sürüşler dilerim. 2006 vstrom dl 650 motorum ısındıktan sonra park ederken boşa aldığımda rolantide calisirken ara ara vuu diye bir ses çıkarmaktadır. Sanki elimle ufak gaza dokunurmusum gibi. Ama boşta sert gaz verdigimde sorun çözülüyor. Nasıl bir sorun olabilir . Buji ve hava filtresini yeni değiştim. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Fan sesinden bahsetmiyorsunuz değil mi?

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Gaz kelebeği veya gaz telinin geri itme yayı bir miktar esnemiş olabilir buda çok küçük takılmaya ve az miktar devir artışı görülmektedir, sorunun ucuzdan pahalıya doğru çözmek isterseniz ilk olarak gaz telinin içine şırınga ile yağlayın fayda etmediyse yaylara bakmanızı öneririm.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yüksek kilometreye bağlı debriyaj tasının çıkardığı sestir o
    ..
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    Motor su an 84.000 km de ilk çalıştırmada soğukken hiç bir sorun yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Fan sesi değil. Park ederken orta sehpaya alıyorum rolantıde çalışıyor. Arada 5 er sn ara ile vuu diye ses çıkarıyor

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bana da debriyaj tası sesi olabilir gibi geldi. Ses gelirken debriyajı çek bırak, 1. vitese tak, teker dönerken dinle bakalım. Eğer ses kesiliyorsa debriyaj tas sesi olabilir. Genelde boştayken duyulur, yük altında ses kesilir.

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    Büyük ihtimal öyle çünkü binerken ses yok. Öğle molasında bakacağım İnsallah çok tuzlu değildir.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı BURAK BEKTAŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimal öyle çünkü binerken ses yok. Öğle molasında bakacağım İnsallah çok tuzlu değildir.
    Debriyaj tası ses yapar bir zaman sonra, normaldir. Değiştirmeye gerek yok. Motora zararı yok. Tuzlu konusuna gelirsek baya tuzludur. Ama illa o ses kesilsin dersen parçanın tamiri mümkündür.
    espresso ve SuleymanE bunu beğendiler.

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj tası ses yapar bir zaman sonra, normaldir. Değiştirmeye gerek yok. Motora zararı yok. Tuzlu konusuna gelirsek baya tuzludur. Ama illa o ses kesilsin dersen parçanın tamiri mümkündür.
    Öğlen baktım yine soğuduğu için hiç ses yok. Son bir haftadır olunca bir korktum. Motosikletteki her sesi dinlemek iyi mi bilemedim ama akışına bırakıcam

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    1000'liklerde daha belirgin ve giderken de olmakla birlikte, kafanı takmanı gerektirecek bir konu değil.
    İnsan ister istemez kulak kabartıyor tabii ama, dediğin gibi fazla takılmamak lazım.

Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000'liklerde daha belirgin ve giderken de olmakla birlikte, kafanı takmanı gerektirecek bir konu değil.
    İnsan ister istemez kulak kabartıyor tabii ama, dediğin gibi fazla takılmamak lazım.

https://www.youtube.com/watch?v=YpUpK6xYznI
    Konuyu tescillemiş olduk eyvallah çok sağol Kafaya takmayacağım. Herkese yardımları için çok teşekkür ederim .
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    Arkadaşlar selam debriyaj tasında sorun çıkmadı. Ustanın dediği Enjektörlerde pis yakıt yada kurumdan dolayı rolanti değişiyormuş. Çekişi azaltıyormuş. Würth benzin enjektör temizleyici ile sorunu aşacağımızı düşünüyorum. Bugün deneyeceğim.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Tası yeniledinizmi ? sorun çıkmadı derken söküp sökmediğinizi merak ettim , yenilemeye de gerek yok aslında tası sabitleyen saplamaların altına geniş pul koyunca sesi kesiyordu..

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    Usta sesin tastan gelmediğini söyledi. Enjektördeki pislik yada kurum gibi şeylerin yapabileceğini, würth enjektör temizleyiciden sonra tekrar bakacak.

atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Enjektörde pislik olsa genel çekişinden fark edilir. Enjektör dediğiniz 1 milim deliğe sahip içinde minicik filtre olan bir parça.
    Kendi çektiğim fotoğrafları;

1 Milimlik deliğe pislik gelirse motorun sesi mi değişecekmiş? Değişmez çekişten düşer veya çalışmaz.
    Filtresinin fotoğrafı
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    Bende sayenizde öğreniyorum alt devirde aksayan ateşleme Üst devirlerde düzeliyordu. Sorun buji piposundan çıktı . Ucuz atlattık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)