Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Honda Cbr 500r kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 500r
    Merhaba herkese iyi forumlar. 4 gün once bir kaza yaptım. Motorun fotoğrafları asağıya virakiyorum. Bu motor düzelir mi gerçekten cok büyük endişe icerisindeyim daha henüz motoru alalı bir kaç ay olmuşken böyle bir duruma sürüklenmek beni çok üzüyor motorun borcunun daha başındayken. Lütfen bilgisi olan arkadaşlarim abilerim bir yardımcı olur musunuz? Yapılabilir mi ortalama nasıl bir fiyat çıkar? Motor blogu beyin vs temiz görünüyor ama işin içinden çıkamadım. Mugla/Fethiyeden yazıyorum bu konumda ikamet eden bu tarz bilgileri olan kişiler benle iletişime gecebilirse sevinirim herkese simdiden çok teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

https://imgyukle.com/i/EVJsas
    https://imgyukle.com/i/EVJB1Q
    https://imgyukle.com/i/EVJGuc

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Sanırım arkadan çarpma. Kendinize bir şey olmaması ile teselli olacaksınız artık.
    Forumdan fikir verebilecek arkadaşlar çıkar. Fakat, hasarlı motor konusunda tecrübeli bir usta lazım size. Şase hasar görmüş olabilir. Kuyruğu o şekle sokan darbe arka maşayı da etkilemiş olabilir. Arka jant, disk vs. yamulmuş olabilir. İlk işiniz gerçekten iyi bir usta bulmak.
    Devilzplectr bunu beğendi.

Büyük geçmiş olsun ,
    Böyle bir kazadan size birşey olmamış allah can sağlıgı versin ne yapacaksın cana gelecegine mala gelsin ,tekrar kazanır tekrar alırsınız .

Şase eğrilmiş gözüküyor düzelse bile çok masrafı olur gibi çok geçmiş olsun

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    öncelikle geçmiş olsun. insan canına birşey olmayınca, haliyle mal canın yongası diyip malının derdine düşüyor. zamanın da bende kötü bir kaza yapıp güzelim motosikletimi pert ettim. yerden kaldırılıp ambulansa aktarılırken yanıbaşımdaki arkadaşıma motorun durumu nasıl diye sormuştum velhasıl güzel üklemiz de bir araç sahibi olabilmek keşke kolay olsaydı da, böyle tatsız durumlar da bu kadar arkasından bakıp üzülmeseydik.
    size tavsiyem. bana sorarsanız bu motoru ayaga kaldırmaya çalışmayın. hem usta hem emek hem zaman astarı yüzünü geçecek. en nihayetinde düzelttiniz diyelim. satmaya kalktıgında motoru satmanız çok zor olacak. bence hiç bu işlere girişmeden motosikletinizi güzelce parçalara ayırın. temizleyin. ve hepsini tek tek satışa koyun. zararınızı ne kadar kurtarsanız sizin için kardır.
    Devilzplectr ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cbr 500r
    Herkese çok teşekkürler. Virajda ıslak zemine denk geldim arka lastik kaydi sürüklenerek bariyere girdim şükür ki çizik bile almadım. Jantlarda disklerde ve maşada hasar gorunmuyor ama şasi gördüğünüz gibi. amortisör bağlantı noktalari kırık, amortisör kırık diger teferruatlari saymiyorum

Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun. insan canına birşey olmayınca, haliyle mal canın yongası diyip malının derdine düşüyor. zamanın da bende kötü bir kaza yapıp güzelim motosikletimi pert ettim. yerden kaldırılıp ambulansa aktarılırken yanıbaşımdaki arkadaşıma motorun durumu nasıl diye sormuştum velhasıl güzel üklemiz de bir araç sahibi olabilmek keşke kolay olsaydı da, böyle tatsız durumlar da bu kadar arkasından bakıp üzülmeseydik.
    size tavsiyem. bana sorarsanız bu motoru ayaga kaldırmaya çalışmayın. hem usta hem emek hem zaman astarı yüzünü geçecek. en nihayetinde düzelttiniz diyelim. satmaya kalktıgında motoru satmanız çok zor olacak. bence hiç bu işlere girişmeden motosikletinizi güzelce parçalara ayırın. temizleyin. ve hepsini tek tek satışa koyun. zararınızı ne kadar kurtarsanız sizin için kardır.
    Canı sıkıntılıdır diye ben demek istemedim siz demişsiniz,
    Bir sıkıntı da pek sorun çıkaran ve çok satan bir motor olmadığı için parçaları satması sıkıntı ve zaman alır .

R25 gibi duke390 gibi motor patlan sürekli arıza veren bir motor da değil öyle olsa çok kolay blogu vs verirdi , sıkıntı yani ,.Canına bir şey olmamış ya mal bir türlü alınır
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

çok geçmiş olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Bana o sasiye tekrar binilmez gibi geliyor.arka masa da cok onemli.eger ki darbede esnemisse hem sase hem masaniz bozulmustur.yedek parca olarak satmayi dicektim ama arkadaslar yazmis,cok satilan notor deilmis.

Motosikleti
    Honda Cbr 500r
    Bu motoru satmak demek motor sevdasindan vazgecmek demek benim icin çünkü satsam bile r25 bile yüz bin lira olmuş ne alicaz gercekten benim için cok iyi bir motordu. Şasi değişse ücreti ne kadar tutar acaba ama uçuk bir fiyat olacağı kesin yaptirmaktan başka şansım yok. hadi yaptırıp satsam yine birşey alamayacağiz

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şasi değişimi öyle kolay bir iş değildir. Siz yine şehrinizde, size yakın Aydın'da, Antalya'da sorun o şasi tamir edilebilir. Elbet başınıza masraf açacaktır ama artısını eksisini iyi hesap edin. Bu halde bile satsanız düşük bir paraya Gaziantep'ten biri satın alıp 1 ay içinde cillop gibi toparlayıp 100.000 TL'den ilan açacaktır.
    Devilzplectr ve ferhatkars bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Buyuk gecmis olsun, cana gelecegine mala gelsin.

Çok sinie bozucu geçmiş olsun.Bence riskli durum yoksa yaptırıp kullanın.Ben kendim öyle yapardım.Risk varsa satın.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Eski bir CBR500 R kullanıcısı olarak sana tuhaf gelecek bir şey söyleyeyim "çok basit düzeltilir."

Şase 2 parçadır, bu motosikletin kuyruk şase dediğimiz yeri zaten oyun hamurudur.

Burası pek düzeltilecek gibi durmuyor, o sebeple sıfırını almak gerekebilir. Yine de bakmak lazım ama zarar gören kuyruk (çoğu zaman) ana şaseyi etkilemiyor, onu söyleyeyim. Belki de amacı zaten odur, çünkü dediğim gibi 3 kişi getir kuyruk şasesini eğer, öyle dandik bir malzeme/montaj.

Diğer olası şeyler;

Kafa demirin yamulmuş olabilir (sıfırını almak gerekebilir.)

Amortisörlerin, durumuna göre düzeltilebilir ya da sıfır alacaksın, bu biraz can sıkar.

Gidon yamulmuşsa da basit bir tekerleğe bakmama (denk gelmeme) olayından ibaret olabilir ve ayarlanabilir.

Yani "binici" biri için, gerekli planı yaptıktan ve malzemeyi aldıktan sonra, bu motosikletin toplanması bir gün sürmez.

Geçmiş olsun.
    Devilzplectr ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    Fazer
    Geçmiş olsun,arkadaşlarımız söylemişler önceliğiniz kesinlikle çok iyi bir usta olsun ve motoru toplama sürecinde acele etmeyin. İçinize sine sine doğru adımlar atın. Kuyruk şase bildiğim kadarıyla ayrı alınıyor , arka maşa diğer yürüyen parçalarda herhangi bir aksaklık olmadığına mutlaka emin olun. Gerisi hızlıca gelecektir.

Motosikleti
    Honda Cbr 500r
    Hocam bilgini paylaştığın için çok teşekkür ederim. Benim motor 2015 kasa senin dediğin yeni kasalar için geçerli değildir umarim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski bir CBR500 R kullanıcısı olarak sana tuhaf gelecek bir şey söyleyeyim "çok basit düzeltilir."

Şase 2 parçadır, bu motosikletin kuyruk şase dediğimiz yeri zaten oyun hamurudur.

Burası pek düzeltilecek gibi durmuyor, o sebeple sıfırını almak gerekebilir. Yine de bakmak lazım ama zarar gören kuyruk (çoğu zaman) ana şaseyi etkilemiyor, onu söyleyeyim. Belki de amacı zaten odur, çünkü dediğim gibi 3 kişi getir kuyruk şasesini eğer, öyle dandik bir malzeme/montaj.

Diğer olası şeyler;

Kafa demirin yamulmuş olabilir (sıfırını almak gerekebilir.)

Amortisörlerin, durumuna göre düzeltilebilir ya da sıfır alacaksın, bu biraz can sıkar.

Gidon yamulmuşsa da basit bir tekerleğe bakmama (denk gelmeme) olayından ibaret olabilir ve ayarlanabilir.

Yani "binici" biri için, gerekli planı yaptıktan ve malzemeyi aldıktan sonra, bu motosikletin toplanması bir gün sürmez.

Geçmiş olsun.
    Hocam bilgini paylaştığın için çok teşekkür ederim. Benim motor 2015 kasa senin dediğin yeni kasalar için geçerli değildir umarim

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şasi değişimi öyle kolay bir iş değildir. Siz yine şehrinizde, size yakın Aydın'da, Antalya'da sorun o şasi tamir edilebilir. Elbet başınıza masraf açacaktır ama artısını eksisini iyi hesap edin. Bu halde bile satsanız düşük bir paraya Gaziantep'ten biri satın alıp 1 ay içinde cillop gibi toparlayıp 100.000 TL'den ilan açacaktır.
    bizim buralarda öyle bir çete var toplama sanayi esnafı
    piyasada ne kadar kazalı hurda varsa getirip cilalayıp birilerine itekliyorlar kazasız diye.
    o yüzden tramer kaydı olan motor bana daha güvenilir geliyor
    tommygun, espresso ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    gecmis olsun Allah c.c. beterinden saklasin..

bence yaptirip binmen daha mantikli olur..suan satmaya kalksan zarar edersin..yaptir binebildigin kadar bin. motosiklet eskidikce kazali olmasinin onemi azalir gibi geliyor..yada yanlis mi dusunuyorum bilmiyorum..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim buralarda öyle bir çete var toplama sanayi esnafı
    piyasada ne kadar kazalı hurda varsa getirip cilalayıp birilerine itekliyorlar kazasız diye.
    o yüzden tramer kaydı olan motor bana daha güvenilir geliyor
    Bana da yetkili serviste ne yapıldığı, neresinin değiştiği belli motorlar daha güvenilir geliyor.
    -Black-, espresso ve otopsici bunu beğendiler.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Devilzplectr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Eski kasadan bahsediyorum. Kendi motosikletim de dahil, 3 tane eski kasa Cbr500 R toplanmasına tanık oldum.

Zaten bu eski kasalar bir acayip. Motosiklet durduğu yerde devrilse, gidonu içe doğru yamulur ve depoya çarpar. Parçalar, maalesef kalite anlamında kötü ve ezbere konumlanmış şekilde, fakat değişimi pek zahmetli değil.

Ayrıca, serviste yedek parçalar "diğer modellere göre" daha uygun.

İlk yapman gereken şey "durum tespiti," daha sonra izlenecek yola karar veririz.

Mesela, benim ilk merak ettiklerim şunlar;

Kafa demiri yamuk mu? Yamuksa düzeltme mümkün mü?

Amortisörler yamuk mu? Yamuksa düzeltme mümkün mü?

Kuyruk şase(ana şase değil) düzeltilir mi?

Gidonun yamukluğu düzeltilecek seviyede mi?
    -------------------
    Geriye kalan hasar anladığım kadarı ile sinyal, karenaj, gidon topuzu, peg gibi yerine kolay koyulacak şeyler.

Bir de parça arayışına girersen, bazı parçalar Nc 700/750, Cb 500 F, Cbr250 R ve Msx ile uyumludur.

Mesela sinyal, mesela peg .. o da aklında bulunsun.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    geçmiş olsun
    bu motosikleti boşuna parçalayıp satma bu motosiklet toplanır
    millet ne motosikletleri topluyor aq hatasızın oğlu diye satıyor bence biraz kafayı dinle otur düşün hemen karar verme ön takında sıkıntı yok depo da sıkıntı yok mekanik te güzel
    her kaza yapılan araç çöpe atılırsa yandı gülüm keten helva
    ferhatkars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler