Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter için alternatör fan kapağına yönlendirici ek kapak deneyen var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ymg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Dash Vx
    Selam, malum hava soğutmalı scooterlerde alternatör fanı ile motor bloğu da soğutulmaya çalışılıyor. Motor önden direkt rüzgar almıyor. Adı geçen fanın üzerine yönlendirici ekstra bir kapak deneyen oldu mu yada fikriniz nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Gerekseydi mühendisi yapardı diye düşünüyorum.
    ymg bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash Vx
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerekseydi mühendisi yapardı diye düşünüyorum.
    Çok mantıklı.
    En iyi motor: en çok işini görendir.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    zamanında kullandım görselden ibaret hoşuna gidiyorsa tak yoksa salla , scooterın yağ sıcaklığını ölçüyordum ufak bir göstergeyle hiç bir düşme çıkma olmadı bende soğumaya etkisi olursa ne ala demiştim ama daha çok görüntüden dolayı almıştım açıkcası
    ymg bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamanında kullandım görselden ibaret hoşuna gidiyorsa tak yoksa salla , scooterın yağ sıcaklığını ölçüyordum ufak bir göstergeyle hiç bir düşme çıkma olmadı bende soğumaya etkisi olursa ne ala demiştim ama daha çok görüntüden dolayı almıştım açıkcası
    Demek ki bir etkisi olmuyormuş. Motosiklet için değil ama araba için böyle bir şey düşünüyorum. Benim külüstürün ön kaputta hava girişi var. Aracın soğutma performansı pek iyi değil. Yüksek sıcaklarda klima açıkken bir de yokuşa vurursam hararet yükseliyor. Soğutma suyunu değiştirdim. Antifirizi yeniledim. Şimdi merakla yaz mevsimini bekliyorum. Motor kaputundaki hava girişine bir yönlendirme aparatı yaptırabilsem daha çok hava girişi olur. Bunun motorun serinlemesine katkısı olur mu sorusu kafamda dönüp duruyor

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki bir etkisi olmuyormuş. Motosiklet için değil ama araba için böyle bir şey düşünüyorum. Benim külüstürün ön kaputta hava girişi var. Aracın soğutma performansı pek iyi değil. Yüksek sıcaklarda klima açıkken bir de yokuşa vurursam hararet yükseliyor. Soğutma suyunu değiştirdim. Antifirizi yeniledim. Şimdi merakla yaz mevsimini bekliyorum. Motor kaputundaki hava girişine bir yönlendirme aparatı yaptırabilsem daha çok hava girişi olur. Bunun motorun serinlemesine katkısı olur mu sorusu kafamda dönüp duruyor
    Eğer arabanın ön tarafına fan takabilirseniz mutlaka faydası olur en azından durduğu yerde o fanı devreye sokup sıcak havaya transfer ettirebiliesiniz, birde önemli olan şeylerden biride termostat eğer yazlık varsa takabilirsiniz.
    AzÇok ve ymg bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash Vx
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizzat deneyimleyerek yapmış olduğunuz yorum ikna edici. Teşekkürler.

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinkisi gibi sorunlu soğutma sistemlerinde ek bir fayda umulabilir belki. Ancak sıkıntısız sistemlerde extra bir fayda beklememek gerektiğini öğrendim ben yukardaki yorumlardan.
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer arabanın ön tarafına fan takabilirseniz mutlaka faydası olur en azından durduğu yerde o fanı devreye sokup sıcak havaya transfer ettirebiliesiniz, birde önemli olan şeylerden biride termostat eğer yazlık varsa takabilirsiniz.
    berk_cglr bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler