Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Sprey mi? Dişli yağı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90 numara yağ için soruyorum; yağdanlıkla değil de, büyük şırınga ile zincir yağlayabilir miyiz?

Taşıması kolay olur diye düşündüm şırıngayı.
    https://www.migros.com.tr/powerade-i...00-ml-p-7bbfb5

şu enerji içeceği şişesinide kullanabilirsin , ucu sibop şeklinde açılıp kapanıyor ve istediğin kadar damlatabilirsin , bunların plastiğide daha kalın ezilip bükülmüyor kolay kolay , ben motor yağı dolduruyordum içine biyerlerde lazım olursa motora ekliyordum kalanını..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında şırıngaya da gerek yok, yağ kutusunun kapağına döküp diş fırçasıyla da zincire yedirebilirsin. Şırıngayı taşıma işi sıkıntılı olabilir, çantana topcase içine dökülebilir.
    Bir ara o şekilde yaptım, sonra diş fırçasını muhafaza et, etrafa aktı vs derken bıraktım. Basit bir yöntem arıyorum

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.migros.com.tr/powerade-i...00-ml-p-7bbfb5

şu enerji içeceği şişesinide kullanabilirsin , ucu sibop şeklinde açılıp kapanıyor ve istediğin kadar damlatabilirsin , bunların plastiğide daha kalın ezilip bükülmüyor kolay kolay , ben motor yağı dolduruyordum içine biyerlerde lazım olursa motora ekliyordum kalanını..
    O şişenin kafasını zincir muhafazanın deliğinden içeri sokamam malesef şırınga girebilir diye düşündüm ama Tommygun'ın dediği gibi akma riski var.

Şu çok amaçlı yağdanlık ilgimi çekti, ama birisi kalın yağ delikten akmıyor demiş yorumlarda bilemedim :( oysa kilidi vs varmış kullanışlı duruyor.

İstediğim şey topcase içerisinde taşıyabileceğim, istediğim zaman kolayca yağlama yapabileceğim küçük bir şey ama bakalım..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben senin zincir muhafazanı atlamışım.

140 numara yağ kalın gelir ama 90 numarada sıkıntı olmaz diye düşünüyorum; enjektör ve serum hortumu iş görebilir, hem yağ topcase içinde akmaz hem de istediğin zaman yağlarsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben senin zincir muhafazanı atlamışım.

140 numara yağ kalın gelir ama 90 numarada sıkıntı olmaz diye düşünüyorum; enjektör ve serum hortumu iş görebilir, hem yağ topcase içinde akmaz hem de istediğin zaman yağlarsın.
    Aynen öyle bir şey lazım, muhtemelen dediğin gibi iş görür hocam sağ olasın.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Kayışlı sistem eğer varyatörlü sistem ise varyatör ve debriyaj bakımları da kişi kendi yapmıyorsa masraf açabilir unutmayalım. Bencede BMW deki Kayış sistemi en güzeli. Bakım derdi yok performans kaybı da varyatörlü sistem gib9 değil. Müthiş.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Ağzı zırt pırt çıkmayan bir kolonya şişesi de kullanabilirsiniz. Şişeyi baş aşağı çevirdiğinde çok güzel yavaş yavaş damla şeklinde akıyor. İleri geri yaparak kolayca yağalanabiliyor ve yeteri miktarda yağlama olduğu için fazla sıçrama yapmıyor. Uzun süredir böyle yağlıyorum.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)