Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Zincir Bakımı [Temizlik ve Yağlama]

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2 gün önce gaz yağı aldım bende kartal-shellde var istanbul kartalda var litresi 2.60 tl

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:42 ----------

Toprakyol bağdat cad. No:29 istanbul
    Ucuzmuş,gönder oradan 10 lt burada sadece tekel bayiinde var 4 tl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    ucuz ucuz normal benzinden ucuz yani ve hemde 1 lt 1 yıl gider yani ;) gönderme nasıl yapıcaz

Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucuz ucuz normal benzinden ucuz yani ve hemde 1 lt 1 yıl gider yani ;) gönderme nasıl yapıcaz
    Dediğin gibi 10 yıllık stok gereksiz,sağol

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    bu yağlama spreyleri gaz yağının da görevini görür mü?hem temizleme hem hem yağlama.

Alıntı baran06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yağlama spreyleri gaz yağının da görevini görür mü?hem temizleme hem hem yağlama.
    Biri kir-yağ çözücü,temizleyici var diğeri yağlayıcı,zincir spreyi.
    Zincir teker tarafından alıp gazyağına bandırıp sert kıllı fırçayla temizlenir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    gaz yağı bulmak lazım ya abi.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Anadolu yakası ümraniye civarı için gaz yeri :çakmak köprüsünden ümraniye istikametine dogru giderken sagdan sanayi ye giriş yapıyorsunuz 50 mt sonra sol orda sorun Gaz yagı satan hangi dükkan diye size söylerler en kısa zamanda telefonunu da eklerim buraya.Kadıköy ve civarı için ziverbeyden aşagı devam ediyoruz kadıköy istikametine dogru sagdan hasanpaşa istikametine dönüyoruz ilk ışıkları geçince sağdaki nalbur şişeleri görüceksiniz.kavacık beykoz zaten bir sürü gaz yagı satan nalbur ve eski mahalle arası marketler var.başka satış yeri görür duyarsam ilave ederim.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Alıntı baran06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz yağı bulmak lazım ya abi.
    Ankara'da gaz yağını bende çok aradım zamanında. Sonunda Kalabadaki BP istasyonunda (Sanatoryum caddesindeki) bulabildim.
    Pompadan direk benzin gibi satıyorlar. Gittiğim zaman bi 5litrelik kaba alıyorum, uzun süre idare ediyor.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    walla bende 3-4 ay önce aldım adam litresini 3 liradan satmıştı. 2.5 litrelik pet şişe aldım fıs fıs a doldurup püskürtüyorum. hala 1 litrem var. hem boyaya iyi gelir hem zincire . paslı yerlere. bi lastikler sevmez...
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Topic eskide olsa hala güncel..
    Paylasim icin tesekkürler eyong..

Sadece yukardaki resimde cok büyük bir yanlis var..
    Fruko (Gazoz) sisesinde gazyagi!!!!!

Tehlikeli maddeleri kesinlikle böyle siselerde saklamayin arkadaslar..
    Böyle seyler yüzünden cok kazlar oluyor bunu unutmayin..
    Üzerine kuru kafa resmi falan koyunki gören hemen anlasin icinde tehlikeli madde oldugunu..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

redali79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    arkadaşlar bende bir müddet sizin gibi gaz yağı aradım durdum bir türlü bulamadım. sonra aklıma geldi, eskiden gaz lambaları (yada kandil) olurdu elektrik kesilince devreye giren, bu lambalar için kandil yağı görmüştüm markette, acaba dedim bizim gaz yağı ad değişip renkli kandil yağı olmaya. nihayet aldım denedim bence bildiğimiz gaz yağı, kokusu azalmış olmuş kandil yağı. denedim gayette güzel zincir temizliyor. boşuna bence km ler kat edip aramayın market alışverişinde 3-4 tl ye alın kullanın. saygılar...

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    evet koçtaşda 1 litresi 10 milyon ama naberr kandil yakıtı olarak geçiyor.DD:D bahçe bölümünde;);)

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaslar ; Zincir temizliği gercekten ciddi özenme gerektiren bir iştir... En azından 2 saatinizi ayırarak güzeL bir temizlik yapabilirsiniz.
    EN Son Castrol Chain Wax kullandım; memnun da kaldım fakat bir çok kişi memnun değil...Zinciri kötü gösteriyor diyolar; tabi iyi temizlemez ve kurulamazsan kötü gösterir...

Gecenlerde bu deneyimimi Hyosung GT 250 R topic'inde paylaşmıstım.

Temizlik konusuna gelince; piyasada cok ucuza temizleyiciler var. Sprey seklinde; bunlardan alıp kullanabilirsiniz. Fakat sadece sprey sıkıp beklemeyin; sıkın; çfırca ile temizleyin; snra bir daha sıkın aksın pislik...

Yalnız unutmayın ki zinciri tam kurutmadan Yağ sıkmamalısınız. Ben 150-200 km de bir temizler yağlarım; bu yüzden zincirimin ömrü de uzun oldu. Henüz hiç gerdirme gereği duymadık; 52oo km de motorum!

Zincirinizi "aman bir an önce bitsin mantığıyla değil; bu işten zvk alırcasına; kendiniz temizleyin... İyi temizlenen ve yağlanan bir zincir en azından yaklasık 5oo km boyunca temizlik istemeyecektir...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Resimli anlatımlara bayılıyorum..Emek harcamışsın çok saol...
    Bu tip çalışmaların devamını dilerim.
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ; Zincir temizliği gercekten ciddi özenme gerektiren bir iştir... En azından 2 saatinizi ayırarak güzeL bir temizlik yapabilirsiniz.
    EN Son Castrol Chain Wax kullandım; memnun da kaldım fakat bir çok kişi memnun değil...Zinciri kötü gösteriyor diyolar; tabi iyi temizlemez ve kurulamazsan kötü gösterir...

Gecenlerde bu deneyimimi Hyosung GT 250 R topic'inde paylaşmıstım.

Temizlik konusuna gelince; piyasada cok ucuza temizleyiciler var. Sprey seklinde; bunlardan alıp kullanabilirsiniz. Fakat sadece sprey sıkıp beklemeyin; sıkın; çfırca ile temizleyin; snra bir daha sıkın aksın pislik...

Yalnız unutmayın ki zinciri tam kurutmadan Yağ sıkmamalısınız. Ben 150-200 km de bir temizler yağlarım; bu yüzden zincirimin ömrü de uzun oldu. Henüz hiç gerdirme gereği duymadık; 52oo km de motorum!

Zincirinizi "aman bir an önce bitsin mantığıyla değil; bu işten zvk alırcasına; kendiniz temizleyin... İyi temizlenen ve yağlanan bir zincir en azından yaklasık 5oo km boyunca temizlik istemeyecektir...
    Zinciri çabuk bir şekilde nasıl kurutabiliriz ? Kurutmadan yağlarsak nolur ? Kuru bezlemi kurulucaz ben yabancı birazda

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Temizledikten sonra en az 20 dakika bekliyorum ; Sonra bir bez ile kuruluyorum.. aralarına kadar sokuyorum bezi... Sonra 20 dakika daha bekliyorum ; ardından yağlıyorum

Kurutmadan Castrl yağ sıkarsan; Yağın kalitesi düşüyor; ayrıca pis bir görüntü oluyor
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Temizledikten sonra en az 20 dakika bekliyorum ; Sonra bir bez ile kuruluyorum.. aralarına kadar sokuyorum bezi... Sonra 20 dakika daha bekliyorum ; ardından yağlıyorum

Kurutmadan Castrl yağ sıkarsan; Yağın kalitesi düşüyor; ayrıca pis bir görüntü oluyor
    Tamam hocam sağolasın ilk zincir temizliğimi yapıcamda yarın: )
    -Motoru orta sehpaya alırız
    -Gaz yağı ile zinciri iyice temizleriz ( sert bir fırça kullanarak )
    -Temizledikten sonra 21 dk beklerz
    -Sonra beyaz bir bezle aralarına kadar kurularız
    -Tekrar 21 dk bekleriz sonradaaa çek yağı

Motosikleti
    DADYDD250E-9

balıkesirden selam

korkut 250,
    nasılsın,İstanbulda havalar nasıl,sizin yılın sonunda yeni yıla girmek üzere iken bugünlerde havanız nasıl,ben motorun zencirini hiç temizlemedim,siz temizler misiniz,iyi günlerde görüşmek üzere,BALIKESİRDEN SELAMLAR.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Hiç temizlemedim derken
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    gt250comet
    Ben 150-200 km de bir temizler yağlarım; bu yüzden zincirimin ömrü de uzun oldu. Henüz hiç gerdirme gereği duymadık; 52oo km de motorum!
    İyi temizlenen ve yağlanan bir zincir en azından yaklasık 5oo km boyunca temizlik istemeyecektir...
    mübarek abim 500km boyunca temizlik istemiyorsa neden 150-200 km de bir yağlıyorsun ki

zinciri tamamen temizledikten sonra sprey yağlayıcılar var. onlarla yağlasak yeter mi?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler