Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Akü hak

Motovento
    REKLAM ALANI
    artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    Arkadaşlar merhaba motorumu haftada 1 kullandığım için üZeri branda örtülü şekilde alarm ve gps kurulu olarak garajda tutmaktayım. Fakat aküm 2 gunde deşarj oluor. Her seferinde vurdurmakla uğraşıorum ya da aküyü komple söküo evde şarj edip götürüp takıorum. Portatif şarj cihazları var öneriniz olan var mı en azından gidince 2 dakka marş bassın aküyü şarj edip olduğu yerde
    Artun K.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı artun17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba motorumu haftada 1 kullandığım için üZeri branda örtülü şekilde alarm ve gps kurulu olarak garajda tutmaktayım. Fakat aküm 2 gunde deşarj oluor. Her seferinde vurdurmakla uğraşıorum ya da aküyü komple söküo evde şarj edip götürüp takıorum. Portatif şarj cihazları var öneriniz olan var mı en azından gidince 2 dakka marş bassın aküyü şarj edip olduğu yerde
    O akü ölür hocam bu şekilde yapmaya devam ederseniz, sürekli doğru seviyelerde tutan cihazlar var, prize takıp aküye bağlıyorsunuz 7/24 takılı kalıyor. Onlara bakın derim.
    KırmızıGrom bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hak ne ya? Harf başına para mı alıyor site?
    espresso ve alp_tunay bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bende Bosch C3 var sulu yada jel her türlü bitik aküyü sökmeden üzerinde hem şarj ediyor hemde aylarca dolu tutuyor tavsiye ederim , evde şarjlı vidalama matkap varsa onunlada şarj edebilirsin ama takıp bırakamazsın , max yarım saat içinde kontrol etmen gerekir yoksa aküyü kaynatabilir hatta patlatabilirsin (bunu vurdurma yapılamayan sukuturlar için tavsiye ederim)

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Piyasada kolay bulunan Black and Decker akü şarj ve şarjlı tutma cihazları var, o cihazlardan kullanabilirsiniz. Bende Yamaha cihazı var (üreticisi ctek, kaliteli ürün) ama çok pahalı. B&D cihazı çok daha uygun fiyatlı ve yaklaşık aynı işi görüyor. Aküye bağlayıp bırakabilirsiniz, şarj eder sonra da zarar vermeden şarjlı kalmasını sağlar.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.trendyol.com/bosch/c3-ak...urun_listeleme

İndirime girmiş en ucuz burada buldum bu cihazı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Hocam yalnız bana powerbank tarzı modellerden lazım ben de de akü şarj cihazı var sök tak yapmak istemiorum ya da garajda priz yok olsa dahi adamlar zırt pırt kullandırmaz o nedenle taşımanilir bişey istiorum

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hak ne ya?
    Hak kelimesi dinen helal anlamında da kullanılabiliyor..
    Akü hak vurdurmak haram :D
    tommygun, espresso, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Hocam yalnız bana powerbank tarzı modellerden lazım ben de de akü şarj cihazı var sök tak yapmak istemiorum ya da garajda priz yok olsa dahi adamlar zırt pırt kullandırmaz o nedenle taşımanilir bişey istiorum
    Aküden bağımsız gps takip cihazı ve alarm için motorda yer varsa lityum batarya kullansan bunlar için akü daha uzun dayanır. İki tane alırsın dönüşümlü olur şarjda araç güvenliksiz kalmaz.

Motosikleti
    Önerebileceğin bir ürün var mı

Önerebileceğin bir ürün var mı
    Fiyatların ben bu kadar arttığını tahmin etmemiştim 2500-3000 tller gördüm iki tane alsanız en az 5 bin tl 200-300 tl civarıdır tanesi diye tahmin etmiştim

Motosikleti
    Bosch c3 önerdiler de onun da kendi içinde bataryası yok sanırım illa prize takmak lazım

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    KOBB Kbs1000 6v/12v 30ah Akıllı Akü Şarj Ve Akü Bakım Cihazı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
    https://m.trendyol.com/kobb/kbs1000-...chantId=106543

250 TL ye satılan harika bir cihaz , hem 1 amper ile şarj ediyor hemde lityum aküleri de tanıyıp şarj edebiliyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kışlık lastikleri taktırıyordum, adam burnundan soluyor = Kurşun ağırlıklar fiyatı 20 katına çıkmış ! Akülerde de kurşun var malum, fiyatlar uçmuş.

Motosikleti
    Hocam bende şarj cihaZı var aslında ben elektriğe takmadan olanlardan bahsediorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

akü starter lar var ya o tarz bişey

Motosikleti
    cb250r
    Aku mars basmayacak seviyeye geldiyse, gecmis olsun akunuz öldü. Secenekleriniz soyle;

1-yeni aku almak
    2-starter ile veya vurdurarak calistirmak.

ölmus akuyu bu sekil calistirip 1000 saat araliksiz kullansaniz dahi o aku maks %25 falan doluluga ulasir.3 gun bekletince yine bosalir. Bitik aku ile surekli kullanmak bir sure sonra elektrik sorunlarina yol acabilir.

3-bahsedilen veya muadil bir aku bakim sarj cihazi alin, vsrin coskuyu. Deneyimlerime gore bu cihazlar bile akuyu eski saglikli haline tam donduremiyor, ama %75-80 duruma getirebiliyor.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şarj etme kısmını çözersin de, Kerem34 güzelbir noktaya parmak basmış. Krank çeviren, başlatıcı aküler yani arabalarda motosiklerlerde kullanılan aküler "pil" olarak tasarlanmış ürünler değiller, çok sık şekilde doldur boşal işlemine maruz kalmamaları lazım yoksa şaşırtıcı derecede kısa sürede ölürler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aküyü söküp evde şarj ediyorum. Cihaz H-tronic al800. Memnunum. 4 senelik akü hayatta.Sıfırı satılmıyor.
    İkinci el satan var. Link

Bosch c3 önerdiler de onun da kendi içinde bataryası yok sanırım illa prize takmak lazım
    c7de direk adaptör modu var ama anlık akım kurtarır mı bilmem c3 olan modelde bu yok

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)