Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Bakım ve Parça Ücretleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    CBR125R motosikletimin bakımını yaptırdım. Servis formunu paylaşıyorum. Bakım yaptıracaklara fikir olsun.

Atincozkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

balataya birşey demiyorum ama yağ değiştirmek ve sprey olayı bana fazla geldi.Bu kadar basit birşey için böyle bir para gereksiz gibi.Yanlışsam düzeltin

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı ElPadron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balataya birşey demiyorum ama yağ değiştirmek ve sprey olayı bana fazla geldi.Bu kadar basit birşey için böyle bir para gereksiz gibi.Yanlışsam düzeltin
    Sibob ayarı var orada :D Orada yazmayan gidon boşluğunun alınması ve hava filtre kontrolü de vardı. O yüzden 170 tl bakım parasına pek bir şey

demiyorum. Normalde yağ değişiminde para da almıyorlardı :D

Şu anda motosiklet sahibi değilim ama kendi aracımdan fikir yürüterek söylüyorum.Ben olabildiğince kendi yapabilceğim şeyleri kendim yapma taraftarıyım zaten youtubeda yağ değişimi vs zincir bakımı videoları tonla var eğer basitse bence kendimiz yapmak daha iyi kimse başkasının motoruna sahibi kadar özen göstermez kafasındayım.Yağ değişimi zincir bakımı ne bilim bu tür basit şeylerden bahsediyorum bu arada

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Gayet ucuz gorunuyor. $50 bile degil.
    Hele bir de subap ayari falan varsa icinde, super fiyat.

Yalniz 2000km sonra yag degisecek yazmislar galiba, o biraz erken degil mi?

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yağ değişimini 2000 km standarta bağlamış honda :D Ben 2000 de gitmiyorum değiştirmeye. Motosikletin motorun içi hariç onda da alet edevatım yok olsa onuda kendim yaparım ve diğer bütün işleri kendim yapıyorum zaten :D Maksat hem 3-5 servis kazansın, servis ile aramızı soğutmayalım , hem de servis marmariste olduğunda gezmiş oluyorum :D

Motosikleti
    250r
    Fiyat bana da uygun geldi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Dikkat ettigim sey iscilik ucretinin 100TL/saat'e cikmis olmasi. 250cc ve alti icin 85TL/saat idi Ekim ayina kadar.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat ettigim sey iscilik ucretinin 100TL/saat'e cikmis olmasi. 250cc ve alti icin 85TL/saat idi Ekim ayina kadar.
    Sanki Eylül sonu veya Ekim başı ben de 85₺ + KDV vermiştim, 500cc için. Çok fark yok herhalde. (Saçma da zaten; aynı adam 125 ve 500'e baktığında neden farklı saat ücreti alınsın ki? Malzemesi falan daha pahalı olabilir tabi ama işçilik işçiliktir...)

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki Eylül sonu veya Ekim başı ben de 85₺ + KDV vermiştim, 500cc için. Çok fark yok herhalde. (Saçma da zaten; aynı adam 125 ve 500'e baktığında neden farklı saat ücreti alınsın ki? Malzemesi falan daha pahalı olabilir tabi ama işçilik işçiliktir...)
    Olayin cc'ye bakma isi silindir vs. olabilir, sonucta motorla ilgili bir islem yapilacaksa tek silindirde daha kisa surmesi normal. Adamlar da zaten
    kisa surede daha fazla is yapmaya calisiyorlar ki daha cok kazansinlar.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    tam sövüyordum balata yı gördüm sustum.yine de ucuz diyenler olmuş 125 cc motor ücreti bu arkadaşlar benide mt09 rodaj bakımı bekliyor ve ocak ayına kaldı bu iş.bakalım ocak ayında fiyatlar nasıl değişicek zammı yoksa indirimmi olucak kur farkından dolayı bir şeyler görücez gibi geliyor bana ama emin olduğum bir şey var oda işçilik ücretlerindeki artış.malum asgari ücretin artmasıyla birlikte 2 kat bir artış bekliyorum işçilikte.yağdan düşse işçilikten kaçamicam.evde bile yapmak bu işi artık ucuza çıkmıyor servis mt07 için yıllık 350 tl demişlerdi 2 ay önce.ben topladım parça parça 400e yakın fiyat çıkmıştı

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fiyat normal hatta tvsden ucuz

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizimkilerin üşengeçliğinden
    Normalde her modelin her işleminin süreceği zaman belli. Atıyorum CB125R'ın supap (TDK'ya göre böyle yazılıyormuş, ben de şaşırdım) ayarı 0.5 saat, CBR1000R'ın 2 saat. Buna göre aynı işlem için CB125R'dan 0.5*saatlik ücret, CBR1000R'dan 2*saatlik ücret alınması gerekiyor.
    "Şimdi her işlem için kim tek tek fatura girecek. X KM bakımı 2 saat tutar, saatlik ücret de 125 cc için x, 1000 cc için 4x der geçeriz" diye düşünmüşler büyük olasılıkla.

İşlem sürelerine örnek: http://www.dansmc.com/shoprate.htm

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar bu rakama pahalı diyen sanırım hiç bakım yaptırmıyor. 55000 km.de motora 500 küsür TL'ye bakım yapılmış, subap ayarı bile yapılmış. Hadi merdiven altı yer olsa Kdv ödenmese 470 TL. Bence bedavadan hallice.
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Haftaya 2 litre yağ değişimine, evet sadece 2 litre hatta 1,8 litre yağ değişimine 500 lira vereceğim.

Bak içinde hava filtresi yok, yağ filtresi yok. Yağ+25 kuruşluk tapa pulu 500 tiel. Premium segment motor da değil ki şaşırmayalım. Valla ducati alacam, triumph alacam parayı vurunca. Avrupalı derim en azından, içim acımaz. Fukara japona bu kadar verince işim acıyor, esp yok la motorda yıl 2022.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftaya 2 litre yağ değişimine, evet sadece 2 litre hatta 1,8 litre yağ değişimine 500 lira vereceğim.

Bak içinde hava filtresi yok, yağ filtresi yok. Yağ+25 kuruşluk tapa pulu 500 tiel. Premium segment motor da değil ki şaşırmayalım. Valla ducati alacam, triumph alacam parayı vurunca. Avrupalı derim en azından, içim acımaz. Fukara japona bu kadar verince işim acıyor, esp yok la motorda yıl 2022.
    Sen dua et senin Japon 170 üstünü görebiliyor, bir de göremeyen 250 cc.ler var, onlar ne yapsın? Helal et paranı

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen dua et senin Japon 170 üstünü görebiliyor, bir de göremeyen 250 cc.ler var, onlar ne yapsın? Helal et paranı
    Benim Japon'u Haziran'da bakıma soktuğumda 550 lira vermiştim. 140'ı geçemeyen 250cc hem de.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Japon'u Haziran'da bakıma soktuğumda 550 lira vermiştim. 140'ı geçemeyen 250cc hem de.
    Abi al artık çift silindir etobur bir naked, böyle otobur bir scooter seni mutlu etmeyecek.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi al artık çift silindir etobur bir naked, böyle otobur bir scooter seni mutlu etmeyecek.
    Espresso ya naked gelmez.ama africa gelir.

Espresso, sana ne ozel fiyat veriyrum :135.000 tl sonnn

100.000 km ye cok yakin,yani rodaji yeni bitti.gercekten kusursuz.

İyi dusun,ölümlü dunya bir africaya binemeden gocup gitmemek lazim..
    espresso bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Tracer 700 için Yamaha'da şuan sadece yağ değiştirme 700 tl'den fazla, bence sizin fiyat yine iyi çıkmış, Motoru 16 mart 2019'da aldım o zaman 320 tl gibi bir şeydi bu bakım. 2 katını geçti. Ağır bakımlar ise artık 2 bin TL'den aşağı değil, tabi zincir dişli seti, balatalar, akü falan dersen daha da uçuyor fiyatlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)