Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gaz pistonun takılı kalması problemi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Forumdaki bir çok konuyu okudum ama net bir cevap alamadım ne yazık ki. Problemim tam olarak şöyle yolda giderken gazı açtığımda bazen gaz sonlarda takılı kalıyor direkt kontak kapatıyor ya da 4-5 bin devirde 1 saniye kadar takılı kaldıktan sonra yavaşça devir düşüyor.

2 adet ustaya gittim birisi yoğunum bakamam dedi başından savdı diğeri gaz telidir başka yerde problem olmaz dedi fakat benim sorunum gaz pistonu kısımlarında olduğunu tahmin ediyordum ki öyle de oldu, gaz telini değiştirdim fakat problemim hala devam ediyor.

Şimdi asıl konuya gelecek olursak ben ustalara gitmeye zaten karşıydım ama şimdi iyice kendim halletmek istiyorum bu işi başına daha önce böyle bir sorun gelen oldu mu? Nasıl halletti problemini?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Kutluay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdaki bir çok konuyu okudum ama net bir cevap alamadım ne yazık ki. Problemim tam olarak şöyle yolda giderken gazı açtığımda bazen gaz sonlarda takılı kalıyor direkt kontak kapatıyor ya da 4-5 bin devirde 1 saniye kadar takılı kaldıktan sonra yavaşça devir düşüyor.

2 adet ustaya gittim birisi yoğunum bakamam dedi başından savdı diğeri gaz telidir başka yerde problem olmaz dedi fakat benim sorunum gaz pistonu kısımlarında olduğunu tahmin ediyordum ki öyle de oldu, gaz telini değiştirdim fakat problemim hala devam ediyor.

Şimdi asıl konuya gelecek olursak ben ustalara gitmeye zaten karşıydım ama şimdi iyice kendim halletmek istiyorum bu işi başına daha önce böyle bir sorun gelen oldu mu? Nasıl halletti problemini?
    Manet koruma var mı gidonda?
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Hayır ve modelini vermeyi unutmuşum motosiklet superlight 200

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Eğer gaz telinde, kütükde ve gaz teli gerginlik ayarında sıkıntı yoksa gaz silindirini ve o silindirin temas ettiği yerleri benzin ile temizleyin. Benzin sisteminde filtre yoksa filtre alıp filtre takın bu sebeple karbüratörünüzü temiz tutmuş olursunuz.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer gaz telinde, kütükde ve gaz teli gerginlik ayarında sıkıntı yoksa gaz silindirini ve o silindirin temas ettiği yerleri benzin ile temizleyin. Benzin sisteminde filtre yoksa filtre alıp filtre takın bu sebeple karbüratörünüzü temiz tutmuş olursunuz.
    Karbüratörü komple çıkarıp temizlemeyi düşünüyorum, diğer türlü karbüratörde işlem yapması çok zor oluyor.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Karbüratörü komple temizledim ve gaz pistonu hafif kastırıyor ama yayla birlikte problem yaratmıyor. Sorunun nereden kaynaklandığını hala çözemedim şu anlık yakıt hortumu ve yakıt filtresi alıp tekrar takmak üzere bekliyorum.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Karbüratör temizledim, filtre taktım ve bir müddet sorunsuz sürdüm. Dün akşam yoldayken yine tekrarladı problem... Piston yayını mı değiştirip güçlendirmeliyim anlayamadım.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı Kutluay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör temizledim, filtre taktım ve bir müddet sorunsuz sürdüm. Dün akşam yoldayken yine tekrarladı problem... Piston yayını mı değiştirip güçlendirmeliyim anlayamadım.
    karbüratör içindeki veya dışındaki yayı kontrol et değiş
    benzer olay başıma geldi, birde boğulma oluyor mu ? motorda
    bende ki benzer sorun o nokta noktalı bir tamircinin yayı kesmesinden sebep ,boğulma ve stop etme olarak baş gösterdi ,yayı neden kestin dediğimde falan filan ,kısaca ben o noktayım dedi ,şahsiyetli tamircinin biri

ilk motorumun karbüratörü tam hızlanıcam kısa süre saçmalıyordu. yapan usta hareketli bir parçada kolay görünmeyecek bir çentik bulmuştu. parçayı ters çevirip takınca sorun bitmişti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)