Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 YAKIT SİSTEMİ TEMİZLİĞİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar 7 aydır R25 kullanıyorum yaklaşık 10bin km kullandım ve şu an 39500km. Motosikleti aldığım günden beri Shell V Power benzin ile dolduruyordum. Geçen haftalarda bunun yerine Shell Fuel Save aldım motosiklet tekleme yapmaya başladı. Ya da ben ondan sonra hissetmeye başladım. 1. Viteste 40 50 yapardım ama bu hızlarda tekliyor öne arkaya sallıyor. Aynı şekilde 2 3 4. vitestelerde de o şekilde. Bu haftaya kadar 5 ve 6. viteste sorun yoktu ancak 100ün üstüne çıktığımda bazen tekleme yapıyor. Ve yüksek hızlarda 3 defa stop etti 1 defa da düşük vites yüksek devirde kalkarken olması lazım. Motosikleti okuduğum şehire getirdiğim için ustam yok bulunduğum şehir öğrenci düşmanı olduğu için ustalara güvenemiyorum. Birkaç ustaya sordum enjektör ve karbüratör temizliği lazım benzin pompası sorunlu olabilir vs. dediler. Sizce sorun nedir?
    Ek olarak motosikletten anlayan bir abi 3. sübap hava kaçırıyor dedi bu nasıl olur ve ne yapmalıyım? Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:28 ----------

2, 3, 4 ve 5. Viteslerde orta hızlarda sorun yok devir 7 ya da 9'u geçince tekliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Liqui moly temizleyicisinden 2 depoda 1 koyun

Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    3. sübapın hava kaçırdığını nereden anladı? bujileri söküp bakarak mı? sübap şeklen bozulmuş mu?
    yüksek devirlere çıktıktan sonra tekleme yapması bana yakıt sisteminden ziyade başka bir sorun olduğu kanısını getirdi. motosikletten anlayan bir abi doğru söylüyor olabilir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Zincirin bozuk olabilir..

Motosikleti
    MT-09 SP
    Supap hava kaçırsa muhtelemen motorun gücünde düşüş olur. Sanki 2 silindir değilde 1.5 silindirliymiş gibi hissettirir. En basitten başlamak gerekirse ilk olarak bujileri kontrol ettirebilirsin. Yakın zamanda bujiler değiştiyse kontrol ettirmene gerek yok.

Bujiler 4bin km önce değişti. Motosiklet mesela 20 ile giderken motosiklet freni yaparken harş hurş sürtünme sesi geliyor(inceden) sanki içeriden. Motosiklet sanki Hakk'ın rahmetine kavuşacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler