Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Disk kildi kaliperin saplamasını kırdı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    https://resimyukle.io/r/pH5BX5Lk5i İyi günler cbr500 ün disk kilidini sökmeyi unuttum gidincede saplamanın yuvası kırıkdı herhalde balatada kaydı bunu nasıl sökebilirim https://resimyukle.io/r/pH5BX5Lk5i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Geçmiş olsun, fotoğraftan anladığım kadarıyla kaliperin kulağı kırılmış. Kaliper değişecek. Cbr500 ön fren kaliperin fiyatı araştırın derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Biraz yanlış anladığım için düzeltme yapıyorum. Kaliperi maşaya bağlayan iki saplama var orada sokebilirsiniz. Sanırım 13 numara lokma ile sokuluyor. Tabi ABS bağlantısı da sokulmeli.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Kırılan yerdeki lastiği çıkar alyen göreceksin söküp kaliperi ayır , abs sensörünü ve kablo tutucuyuda sök , sonra kırılan braketin fotoda da görünen iki adet açık gri civatasını söküp amortisörden ayır..ayrıca fren diski de eğilmiş olabilir , bir dahada disk kilidini hatırlatma kablosu olmadan kullanma..geçmiş olsun

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Sanırmış kaliper değil de kaliperin bağlandığı arada bir parça var emin değilim ama sanırım o kırılmış.
    Fotoğraf da belirttiğim 8 nolu parça.
    https://resimyukle.io/r/4LBaWODajj

Üstteki fotoğraf arka fren kaliperinden örnek fotoğraf.
    Sana lazim olan parça sanırım bu : 45290-mka-d81

Dediğim gibi emin değilim ama bu parca kirilmis gibi gözüküyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    Evet söylediğiniz o alüminyum parça kırılmış yarın alüminyum kaynak attırıcam

Motosikleti
    Yamaha MT-03 660
    Kaynak yaptıracağınız malzeme hayati derecede önemli bir parça. Alüminyum döküm malzeme kaynaklandıktan sonra eski mukavemetine sahip olamaz. Ani yük binmelerinde kaynak yapılan yerden tekrar kırılma ihtimali çok yüksektir. Tavsiyem yenisini almanız. Böyle bir riske girmeyin derim.
    MekoZeko, espresso ve Thracian bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alüminyumun kaynağı çok pis bir şey.Yapılan kaynak ile malzeme kalitesi aynı olmayacaktır.Ve çok yüksek ısıya çıkacağından mevcut malzemenin yapısını bile bozabilir.Ben çok iyi alüminyum kaynakçılar bildiğim halde o parçayı kaynaklı kullanmazdım.
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda parçası bile olsa o braketin çok pahalı olduğunu sanmam. Tamir tavsiye etmem. En azından servise bir sorun. Var mı diye.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alüminyum kaynağına güvenme canını emanet ediyorsun o parçaya. tıkla bu siteden bak aşağı yukarı parça fiyatları sana fikir verir.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    Motorcuya gittim bu parçadan bulamıcağımı bulsamda çok pahalı bi parça olduğunu söyledi kaynak sordum kaynakçı da direkt köşelerden kaynak yaparsan bi süre sonra atcağını söyledi komple orayı kaynakla doldurup baştan yuva açacağını söyledi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    Parçayı yaptırttım ama frende şöyle bi sorun var sıkınca kaliper oynuyor fren sıkılmıyor ondan dolayı

Motosikleti
    Cfmoto 250NK - Hyosung ST7
    Hocam hayati bir parçada ucuza kaçılmaz. Fren giderse neler olacağını siz düşünün yani. Bence yenisi ile değiştirin fren işi şakaya gelmez.
    espresso bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chopper125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parçayı yaptırttım ama frende şöyle bi sorun var sıkınca kaliper oynuyor fren sıkılmıyor ondan dolayı
    Hangi motorcuya götürdünüz bilmiyorum ama Honda Yetkili servisine parçayı bir sorun.Aluminyum parçanın bütünlüğü bozuldu mı bir daha iflah olmaz.Aynı kaliperi Honda'nın bir kaç farklı modeli kullanıyor.Yetkili serviste bulamazsanız çıkma parçacılara da bakabilirsiniz.Önceki mesajlar @Alper600RR ın söylediği "45290-mka-d81" kodlu parça olduğundan eminseniz aşağıdaki linkte o parçayı kullanan motosikletlerin listesini bulabilirsiniz.
    https://www.kfm-motorraeder.de/cms/e...id=45290MKAD81
    espresso bunu beğendi.

https://www.webike.com.tr/products/24426489.html

Honda servisleri bekleme süresi ile birlikte tahminim 150-200$ civarı bir fiyat verir.Parça numarasını kontrol edin,alabileceğiniz en iyi fiyat yukarıda,kısa sürede de teslim alırsın.
    Thracian bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı chopper125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaliperin oynaması fren diskinin eğrilmesinden kaynaklanıyor , önceki mesajımda da yazmıştım..

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu tür durumda kaynak işe yaramaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)