Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ninja 250r Marş Almiyor Tık Sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Ninja 250r sahibiyim hiç bir sorun yokken birden bire marş almamaya başladi sadece marş rolesinden tık tık ses geliyor bende parcasini bulamadigim icin r25 in marş rolesini taktim ayni sorun devam ediyor marşa basinca tak tak ses yapiyor tek bir onemli nokta sabah kalktigimda tek marşda calisiyor yani gunde 1 kere marş aliyor stop ettigimde birdaha calismiyor vurduruyorum anca, sorun aku demi marş rolesindemi yoksa marş motorundami sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Stator olmasin.benim motor da tirt sesiyle birlikte mars almiyodu,stator bitmis

Motosikleti
    Cfmoto 250NK - Hyosung ST7
    Akü bitmişse marş basarken tık tık edebilir ama hiç almaması lazım bitikse. Bence bir aküyü şarj edip/ettirip deneyin. Ondan değilse statörde sorun olabilir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçen yaz Er6'da benim de başıma benzer bir sorun geldi. Sizin problem benimkiyle aynı mıdır bilemem. Ustam "konjektör gitmiş" dedi. "Hade lan" dedim. Yetkili servise götürüp ölçüm yaptırdım, sorun statörde çıktı. Statörü bobinajcıda sardırdım, 1 senedir sıkıntı yaşamadan kullanıyorum.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Herhangi bir elektrikçiye git motor çalışırken akünün üzerinden ölçüm yapsın , statörmü akümü beş dakikada öğrenirsin..

Motosikleti
    düldül(z-one)
    akü, statör, marş motorunun kömürleri bunlara baktır aynı sorun bende de vardı bir türlü çözememiştim sabahları az bir şey dönüyordu marş motoru sonra daha hiç dönmüyordu kömürleri değiştirince düzeldi

Aküyü tüm gün sarj ettim ama bi değişiklik olmadı, statörü kontrol edicem birde

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Büyük olasılık statör.
    Mcx150 de aynı sorun vardı.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Marş motoru somunu, marş otomatiği somununu da kontrol edin düzelme yok ise diğer statör veya konjektör e bakın.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Aynı problem bir arkadaşımın motorunda da başına gelmiş idi marşa basınca tık ediyordu ancak motor dönmüyordu bazen de gün içinde döndüğü de oluyordu. Problemi çözmek için marş motorunun içini sökmüş idik, sorun motorun kömürünü itekleyen yayda çıkmıştı yayı geri yerine oturttuktan sonra çatır çatır marş basmaya başladı problem çözüldü.

Aküyü test ettik 12.5 v gorunuyor yani sorunsuz fakat korna bile basmiyor onceden sabahlari calisiyordu artik hic marş basmiyor

Egerki birgun birinin basina gelirse; sorun marş motorundan çıktı kömürleri bitmiş değiştik sorun kalmadı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)