Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor yağı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    Arkadaşlar Cbr500 r 2018 model motosikletim var motorcum liqui moly yağ kullanma dedi elimde de 4lt var kullanıp sorun yaşayan ya da tavsiye etmeyen var mı elimdeki 10-40 street

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ustan makine mühendisliği veya malzeme mühendisliği diplomasını gösterebiliyorsa, yağlayıcılar hakkında özel bir tezi veya çalışması varsa, bu alanda yüksek lisansını tamamlamışsa haklıdır. Diyelim ki liqui moly çöp bir firma, bu kadar satışı bu kadar yıldır nasıl yapıyor? Würth altında çalışıyorlar şu an, Almanlardan yamuk çıkmaz.

Elinde 4 litre yağ var kullan gitsin, çöpe mi atacaksın? Standartları fazlasıyla karşılayan bir yağ. Hadi orta kalite bir yağ olsun 5000'de değişmezsin 3000'de değişirsin olur biter.

Orijinal Motul iyidir kötüdür bilmiyorum, uzmanlık alanım değil. Ama piyasa çakma Motul ile doluyken çakma yağ kullanacağıma bir tık daha düşük kalite orijinal yağ kullanırım. En azından karşıladığı standartlar belli.

Bu muhabbet benzin muhabbetine döndü bence, neredeyse tamamı aynı kaynaktan gelen aynı ürün. İçindeki katkılar farklı sadece.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Piyasadaki adini duydugun buyuk markalarin hepsi motor yaglayici olarak iyiler emin ol...
    Kitapcikda 10w40 yaziyorsa kullan gitsin birsey olmaz...
    Ben motul kullaniyorum,bulamassam castrol ,liqui molly putoline hepsini kullanirim.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Ustaların tercihi

Mr.wind, espresso, Motoseverrr ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Liqui Moly'nin hangi serisi için "kullanma" dediler? Street var, Basic street var, Street Race var, var oğlu var..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    doldur geç hocam boş muhabbetler bunlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    Street serisi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Yağın yılı farkeder mi

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bazı popüler markaların çok fazla sahtesi var , o yağında sahtesi ustana denk geldiyse markayı duyar duymaz kullanma demiş olabilir ama sahte yağların ambalajından belli oluyor , ben Castrol ün sahtesini gördüm etiketi bile uyduruk yazılar kayık , hologram yok..sende ambalajı incele orijinal izlenimin varsa kullan..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    Kapalı şekilde serin karanlık yerde muhafaza edilmiş

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı chopper125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Street serisi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Yağın yılı farkeder mi
    Liqui Moly Street, yarı sentetik güzel bir yağ. Ben hem tek silindir 250 cc motorda kullandım hem de şu an çift silindir 650 cc motorda kullanıyorum. Ustanız neden öyle birşey demiş bilemiyorum ama şahsi kullanım yorumum olumlu.
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı chopper125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Street serisi

Yağın yılı farkeder mi
    Kapağı kapalı ise üstünde yazan tarihe kadar rahatlıkla kullanılabilir, tarih yazmıyorsa üretim tarihinden itibaren 10 sene demiş liquimoly.

Daha önce kutu açılmışsa o sene kullanılması öneriliyor. Hava ile temas meselesi, karterdeki yağı motosikleti kullanmasınız da senede bir değiştirin diyorlar. Açıldıktan sonra muhtemelen 1 senedir ömrü.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Motorcular genelde ellerinde bulunan yağı överler, liqui moly yağ konusunda zirveye oynayan iyi markalardandır.
    espresso bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Viskozite uygunsa arkasında sizin motorun marka ve modeli içinde onay varsa o ustayı değiştirme zamanı gelmiştir.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    10w40 motorunuza uygunsa liqui-moly street gayet güzel bir yağ, kullanıyorum gayet memnunum.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustanız neden öyle birşey demiş bilemiyorum ama...
    Usta çakması gereken çakma yağı çakamamış veya "işçisin sen işçi kal giy tulumları" demiş olabilir.

espresso ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tam sentetik ve 10w-30 ve JASO MA standardına uygun ise her yağı kullanabilirsiniz.

CBR500R'a markası ne olursa olsun 10w-40 kullanmayın bence; kitapçığında tavsiye edilen tek bir yağ viskozitesi var o da 10w-30'dur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)