Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Düştükten Sonra Ön Frende Hassasiyet Kaybı ve Aşırı Sertleşme

Motovento
    REKLAM ALANI
    Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    Merhaba,
    motorum 2016 mt-25. yaklaşık 30 km hızla giderken motoru sağa yatırdım (fren merkezlerinin olduğu taraf). o günden beri ön fren inanılmaz derecede sertleşti ve hassasiyetini kaybetti. manette çok az basıyorum (zaten fazla basmak için öküz gibi kuvvet uygulamam gerekiyor) hemen fren devreye giriyor. biraz daha basıyorum çat diye tekerleği kilitliyor. Özel bir serviste fren hidroliği komple değişti, havası alındı. hiç fark yok. usta sürekli ısına-soğuya balataların şişmiş olabileceğini, o yüzden diski çabuk kilitlediğini söyledi. bu mantığa uygun fakat düşmemin hemen akabinde frenin bozulması sebebiyle balatanın şişmiş olabileceğini pek aklıma yatıramadım.
    sıfır bilgiyle, manetin kütükle buluştuğu yerde bir sorun olabilme ihtimalini düşünüyorum.
    sizce sorun nerede olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    Konu nedense sadece 1 görüntülemede kalmış, o yüzden tekrar yukarıya taşımak istedim.
    yardımcı olabilecek veya iyi bir usta önerebilecek olan var mı? yetkili servis büyük ihtimalle çok yüksek bir fiyat çıkaracaktır.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Manet ile fren merkezi arasında milimetrik boşluk vardır , düşme anında manet yamulduysa ve fren merkezine hafif baskı uyguluyursa eski hassasiyeti kaybolmuş olabilir , yani önceden maneti 3-4 cm çektiğinde fren tutuyorsa şimdi dokunur dokunmaz tutuyordur bu sebeple alışık olduğunuz dojazlamayı yapamıyor olabilirsiniz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)