Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yokuşda kalkarken motor "Feryat" Ediyor. Çıkmıyor!(CBR 125R)

Motovento
    REKLAM ALANI

motorsikletim ( CBR 125R respol) dik bir yokuşda kaldırmaya çalıştıgımda hiç gitmiyor nerdeyse.
    hafif bi yokuşda kaldırınca yokuşda çıkmaya devam ederken debriyajı bırakamıyorum yoksa stop ediyor.
    normal giderken bile yokuş tırmanınca debriyajı hafif sıkıyorum yoksa stop ediyor .
    nedeni ne olabilir ?
    yorum ve görüşleriniz için şimdiden sağolun.

akü , buji, hava filtresi , yag, fren balatası yeni değişti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı barut7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren balatası yeni değişti.
    Balatalar düzgün takılmamış olabilir. Vites boştayken tekerlekler rahat dönüyor mu?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Debriyaj balataların fazla aşınmış(bitmeye yaklaşmış) ise bu sebeple kaçırıyor ve stop etmene sebep oluyor olabilir. Özellikle bayırda kalkarken zorlanma vs debriyaj balatalarının kavramayı düzgün yapmadığına işaret eder.

Ha birde motoruna yanlış yağ koyulduysa, balataların bitmemiş dahi olsa oda debriyajın kaçırmasına neden olabilir. Bazı skuter için geliştirilmiş yağlar ıslak tip debriyajlara uygun değil, kavramada sorun çıkarır.

Bir servise veya ustaya göstermende fayda var, net teşhisi koyar.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İfadeye bayıldım.

fren blataları taktırmadan öncede böyleydi.motor yagını yeni değiştim. ona uygun motul 10 - 40 koydum.
    geriye debriyaj balatası kalıyor sanırım.

Teşekkürler arkadaşlar zamanınızı ayırıp görüş belirttiğiniz için. başka fikri olan varsa yazabilir. aynı sorunu olanlarda faydalanabilir.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Sadece yokuş çıkarken mi böyle yapıyor? Düz yolda da gitmemezlik ya da hızlanmama problemi var mı?

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece yokuş çıkarken mi böyle yapıyor? Düz yolda da gitmemezlik ya da hızlanmama problemi var mı?
    Düz yolda peynir ekmek gibi gidiyor. dik bir yokuşda durdugum zaman kalkmıyor motor. yokuş görünce çıldırıyorum bu motorun sayesinde. debriyaj balatası aldım usta yoğundu haftaya takacam. düzelirse buraya yazarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    motorsikletim ( CBR 125R respol) dik bir yokuşda kaldırmaya çalıştıgımda hiç gitmiyor nerdeyse.
    hafif bi yokuşda kaldırınca yokuşda çıkmaya devam ederken debriyajı bırakamıyorum yoksa stop ediyor.
    normal giderken bile yokuş tırmanınca debriyajı hafif sıkıyorum yoksa stop ediyor .
    nedeni ne olabilir ?
    yorum ve görüşleriniz için şimdiden sağolun.
    Sorun debriyajda degil gibi geliyor bana. Debriyaj duzgun calisiyor olmasa boyle olmaz ki.

Belli ki motorun gucu yetersiz geliyor ki debriyaja asilarak devri, yani gucu arttirmak durumunda kaliyorsunuz.

Ya motorun gucu azaldi bir sekilde, ya da motora eskisinden daha cok yuk bindiriyorsunuz (agir aksesuar, yakin zamanda kilo artisi, vs.)

debriyajı kullanarak motorun gücünü arttırıp öyle çıkmaya çalışıyorum hep yokuşlarda ! . doğru.
    motor bana çok güçsüz geliyor yokuşlarda. 87 kiloyum.
    düz yolda bişey yok.yokuşa tırmanırken hissediyorum motor gücünün azaldığını.
    dur bi bakalım debriyajı bi değiştirimde.yazarım oldu mu olmadımı.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Debriyajda değil sorun. Debriyaj işini düzgün yapmıyor olsa bırakınca stop etmez kaçırır. Ama bu şekilde sürdüğün için zaten mahvetmişsin balatayı değiştirmek iyi olur.

Bende motorun gücüyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Ama sadece yokuşta yapması kafa karıştırıyor. Bi yerde bi sıkışma sürtme olsa düzdede belli eder.

Bilgilendirme amaçlı durum güncellenmesi yapıyorum.
    Ustan sorun Debriyaj balatası değil de "GAZ KELEBEĞİ " nin işi bitmiş dedi ! .motor yük altında (yokuş) tam gazlamıyor. 1,500 TL si var dedi. bende masrafı duyunca ordan tam gaz kaçtım .
    ikinci el gaz kelebeği bakıyorum sağda solda.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bilgilendirme amaçlı durum güncellenmesi yapıyorum.
    Ustan sorun Debriyaj balatası değil de "GAZ KELEBEĞİ " nin işi bitmiş dedi ! .motor yük altında (yokuş) tam gazlamıyor. 1,500 TL si var dedi. bende masrafı duyunca ordan tam gaz kaçtım .
    ikinci el gaz kelebeği bakıyorum sağda solda.
    Sıfırını 600 küsür TL.ye satıyorlar. Parça kodu falan alabilirsen belki muadil Çinli daha uygun birşeyler bulabiliriz.

https://www.dokuyucu.com.tr/honda-cb...z-kelebegi-511
    dundanbiri ve espresso bunu beğendiler.

tamam arkadaşlar. gaz kelebeğini değiştirmeyip sadece debriyaj balatasını değiştirdim. canavar gibi oldu. aynı sorunu olanlar faydalansın .
    zamanını ayırıp mesaj yazanlara teşşekkür ettim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)