Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

SPY 5000M 2-way motosiklet alarmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    orhanyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    Selamlar arkadaslar, alarmlari bir sure arastirdiktan sonra scorpio ve spy 5000m alarmin populer oldugunu anladim. scorpio belki daha kaliteli olabilir ama fiyat konusunda arada ucurumlar oldugundan ve bu alarm scorpionun yaptigi herseyin %99 unu yaptigindan bu alarmi almaya karar verdim. yabanci forumlardada cok arastirdim bu alarm gercekten cok populer kullanan insanlarin sayisi cok fazla, gercek hirsizlik girisimlerinde bulunulup isini basariyla yaptigina dair forumlarda postlar okudum. bir kac parca kablo ve sinyal rolesi bekledigimden henuz montajini yapmadim ama resimleri paylasayim dedim belki sizlere fikir verebilir.
    kutusundan gerekli olan hersey cikiyor, iki adet kumanda, pil, kumanda ile devamli iletisimde kalabilmesi icin anten, beyin unitesi, siren, gerekli kablolar, alarmin durumunu gosteren led ve microwave sensor(motora yaklasanlari tespit edip uyaran sistem) motosiklette olan butun olaylar kumandadan size bildiriliyor hem sesli hemde titresimli olarak. motoru calistirma fonksiyonu var ama baglamayi dusunmuyorum zaten istesemde yabanci forumlarda okuduguma gore hondanin HISS sistemi ile calismiyormus. alarm otuyorken motorun calistirilmasini engelleyen bir sistemi var eger baglayabilirsem onu baglamak istiyorum sanirim kill switchten kablo cekiliyor ama belki hic o ise girmeyebilirim henuz karar vermedim. alarmi henuz test edemedim ama beni hayal kirikligina ugratmayacagini dusunuyorum. sinyallerin gerekli kablolari geldigi zaman montajina dair daha detayli fotolari eklemeye calisacagim

FatihC, leventgocukl, cakturkc ve 13 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    leventgocukl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 gt250r '08 gt650 '11 monster 696
    nasıl baglanılacagına dair turkce yazı var mı?

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    acaba sürekli çalıştığından aküde problem yaratırmı
    aliexpresstenmi aldınız 80 90 dolarlar civarıyfı galiba baya alanlar var bende araştırdım biraz ama şehir içinde kalmadığımdan bu kadar teferruatlı bişe almayı düşünmüyorum
    bunların mp3 fm radio çalanlıları var 25 30 dolar civarı onlara bakınıyorum

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    Alıntı leventgocukl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl baglanılacagına dair turkce yazı var mı?
    o bakimdan cok fakir bir alarm. montaj icin bir kac kelime etmisler ama faydasiz vede tek verdikleri montaj semasi su:

gerci motoru calistirma fonksiyonuna bulasmadigim surece gerisi kolay, kirmizi akunun +12 kutbuna siyah kablo ise topraga, ikitane sari kablo var onlarda sinyallere gidiyor okadar. geriye kalan butun elemanlarin zaten soketleri var.. yanlis takilmasina imkan yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba sürekli çalıştığından aküde problem yaratırmı
    aliexpresstenmi aldınız 80 90 dolarlar civarıyfı galiba baya alanlar var bende araştırdım biraz ama şehir içinde kalmadığımdan bu kadar teferruatlı bişe almayı düşünmüyorum
    bunların mp3 fm radio çalanlıları var 25 30 dolar civarı onlara bakınıyorum
    su linkteki saticindan aldim. portekizden yolladi tam 5 gunde elime kadar ulasti gumruk falanda vermedim 55+15 toplamda 70 ingiliz sterlini odedim. aslinda her alarm az cok is yapar kanaatindeyim ama garajimiz yerin altinda alarmi duyamayabilirim diye bu urunde karar kildim.
    surekli calistigi icin sikinti yaratabilir ama sikinti yaratacak kadar motoru yatirmayi planlamiyorum. haftada en az 1 kere motor kullanilsa sorun olacagini sanmiyorum ama tabi montajini yapip tecrube etmeden kesin konusmak zor
    mehmetenis bunu beğendi.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    http://www.aliexpress.com/item/Free-...826037060.html

bu ürün güzelmiş gitti gidiyorda aynısı 30 tl alixpresste 14tl dealextremede de 17 tl bir tane alıcam kesin ama deneyen varmı bunu ?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    alarm hakkinda kucuk bir video hazirladim ilgilenenler izleyebilirler..

Guven, zenon, piyanist_irf ve 13 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    bugun alarmin montaji hakkinda cok onemli adim attim. videoda kenara ayirdigim kahverengi kabloyu baglamazsak olmuyor arkadaslar acik ve net. onun islevide su: motorun durumu hakkinda alarmin beynine bilgi sunuyor. eger kahverengi kabloyu baglamazsak alarmi devre disi biraksak bile kendi kendine 10 saniye icerisinde devreye giriyor ve bunu iptal etmenin yolu yok.
    olayin mantigida su: kontagi cevirdigimizde o kahverengi kabloya 12V luk voltaj gidecek bir kablo bulmamiz gerek yani bu bir stop lambasi olabilir on far olabilir okadari farketmiyor amac motorun anahtarinin cevrilmis oldugunu alarmin beynine iletebilmek. yalniz eger alarm aktif iken kahverengi kablodan 12V gecerse(yani kontak cevrilirse) alarm aninda calmaya basliyor cunku motorun calinmis oldugunu dusunuyor. ayni zamanda da eger alarmi devre disi birakip anahtari cevirirsek kahverengi kablodan 12 v gectigi anda alarmin beyni, alarmi otomatik olarak devreye sokmaktan vazgeciyor. bakin burasi cok onemli.

isin ozeti eger kahverengi kablo baglanmaz ise motoru calistirip gitmeye kalkarsak alarm her 10 saniyede bir kendini devreye sokacaktir dolayisiyla alarm durmadan calmaya baslayacaktir. bugun sirenide bagladim neredeyse sagir oluyordum inanilmaz bir desibelde ses veriyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

yeni bir gelisme, alarm devreye girdiginde calismasini engelleyen yada calistirildiginda stop ettiren kablolar buldum. multimetre ile kontrol ettigimde gri ve pembe kablolar arasindan akim gecebiliyor ama alarm devreye girdigi an bu iki kablo arasinda akim kesiliyor yani motordaki kill swtich dedigimiz sag taraftaki kirmizi dugmenin gorevini otomatik olarak ustleniyor.

bu arada kahve renkli olan kablo hakkinda aciklayici bir video hazirladim cunku onemli bir islevi var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

boylece geriye baglamadigimiz bir tek mavi kablo kaliyor oda zaten benim kullanmak istemedigim motoru uzaktan calistirma fonksiyonu ile alakaliymis.
    xawa, Guven, zenon ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    bugun menzili deneme sansim oldu. 4.katta oturuyoruz, kapali otoparkimiz -1 de yani arada 5 kat var fakat kapali otopark binanin tam altinda degil, hemen yan tarafta ufak bir oyun parki var onun altinda bulunuyor. yani benim odamdan motosiklete kadar 5 katlik bir mesafe ve 1 duvar arti duvardan kat kat kalin olan bir zemin var yani cocuk alaninin zemini. kapali otoparktan odama kadar olan mesefede kumandaya baktigimda sadece 1 dis sinyal kaybediyor toplamda 3 dis var yani sinyalin sadece %33 u kayboluyor. acik alanda rahatlikla gercekten cok uzun bir menzili olacagina inaniyorum
    Guven, piyanist_irf, blackarca ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    her motora olurmu dersin bu alarm? Akü'de felan problem çıkartırmı sence?

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    hocam emeğinize sağlık harika bir paylaşım, ürün çok güzel ve oldukça yararlı olacağa benziyor, almayı ciddi ciddi düşünmeye başladım, teşekkürler

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    Alıntı orhan899 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her motora olurmu dersin bu alarm? Akü'de felan problem çıkartırmı sence?
    aküsü olan bir motorda çalışmaması için bir sebep görmüyorum. 1 hafta motora dokunmadım alarm aktifti. kontağı çevirdim tek marşta çalıştırdım ama en fazla ne kadar dayanır hiç bilemiyorum herhalde bunu ancak kışın test etme fırsatım olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam emeğinize sağlık harika bir paylaşım, ürün çok güzel ve oldukça yararlı olacağa benziyor, almayı ciddi ciddi düşünmeye başladım, teşekkürler
    hiç önemli değil, insallah verdiğim yönergeler bu alarmı takmayı düşünen motorcu arkadaşlara yardımcı olur. deneme yanılma yoluyla sorunsuz bir şekilde ilerledim şimdiye kadar.

bu arada bahs etmediğim bir gelişme var. alarm aktifken motoru stop ettiren yada çalışır vaziyette değilse motorun marş basmasını engelleyen gri ve pembe kabloları kill switch e yani gidondaki kırmızı anahtara bağlamamız gerektiğini söylemiştim. onu bulmanın kolay bir yolunu buldum. motorda sigorta kutusunu buluyoruz. daha sonra motoru çalıştırıp şüphelendiğimiz sigortaları çekmeye başlıyoruz. doğru sigortayi çektiğinizde motor stop edecektir. yada motor çalışmıyor iken yine şüphelendiğiniz sigortaları yerinden çıkarın(bir kerede sadece 1 sigorta) ve motoru çalıştırmaya çalışın. doğru sigorta yerinde değil iken motor çalışmayacaktır. o sigortanin altındaki kabloyu kesip bir tarafına pembeyi öteki tarafinada gri kabloyu bağlıyoruz ve işlem tamamlanıyor.
    not:cbr 600fa larda bu sigorta starter yazısına denk gelen sigortadır. boşuna aramayın başka motorlarda da belki starter adı altındadır. eğer öyle birşey görürseniz muhakkak ilk önce o sigortayı deneyin.
    bütün bu anlattıklarımdan sonra bağlamadığım tek kablo mavi renkli olan oda motoru çalıştırmaya yarayan kablodur. malesef onun hakkında bir bilgi veremiyorum vermeyide düşünmüyorum çünkü o fonksiyonu daha öncede bahs ettiğim gibi kullanma niyetinde değilim.

bu arada alarmın darbe hassasiyeti ayarlanamasada gayet iyi. motora biri dokunduğunda hemen kendini belli edip 5 saniye boyunca uyarı alarmını hemen çalıveriyor
    Guven, blackarca, qezgin ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    İlgimi çeken bir modeldi bu.Bende en kötü 2 günde bir kullanıyorum motosikletimi.Bir kaç ay sonra buraya tekrar yorum yazarsanız olumlu veya olumsuz ben de alıp takayım bari.En güvenli model bu sanırım...

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlgimi çeken bir modeldi bu.Bende en kötü 2 günde bir kullanıyorum motosikletimi.Bir kaç ay sonra buraya tekrar yorum yazarsanız olumlu veya olumsuz ben de alıp takayım bari.En güvenli model bu sanırım...
    bundan daha kalitelisi benim bildigim scorpio sr-i900 diye bir motosiklet alarmi var. ebay linki su: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...tchlink:top:en bu fiyata extradan %20 gumruk + 50 dolar kargo biniyor yani fiyat performans acisindan spy 5000m ile karsilastirirsak sinifta kalir. urunu kesinlikle kotuledigimden degil sadece arada gercekten cok fiyat farki var. ilk mesajimda da belirttigim gibi spy 5000m, scoprio i900 un yaptigi motosiklet guvenligi acisindan kritik olan butun ozelliklere sahip. genel ozellikler acisindan da sadece 1-2 okadarda onemli olmayan ozelligi eksik. hatta motoru stop ettiren mekanizma scorpio da ayri olarak satiliyor.
    yani kisaca demek istedigim zaten bu iki alarm piyasada alabileceginiz en iyi iki alarm. artik fiyatina gore birini alabilirsiniz. spy 5000m in ozelliklerine gore cok iyi bir fiyati var yoksa scorpioyu tercih edebilirdim ama hic gerek yok. ben suanlik cok memnunum sorunsuz calisiyor ve guven veriyor, baglantilarida saglam ve su almayacak sekilde yaparsaniz bence uzun yillar hic bir sorun yasamazsiniz. 1-2 ay sonra yapacagim yorumun cok farkli olabilecegini dusunmuyorum acikcasi. insanin icine birsey sinmedigini zaman zaten suyu kisa bir sure icerisinde cikiyor. allaha sukur oyle bir durum icimde.
    Guven ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    alarmi kullanmaya devam.. 2 hafta motora dokunmadan alarmin aktif kaldigi bir donem oldu, akude hic bir sorunla karsilasmadim tek marsta her zamanki gibi motor calisti. sanirim akuyu ne kadar surede bitirdigin ancak kisin anlayabilecegiz.

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    orhanyor SPY alarm hakkında verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Bende dün ebay'den sparişimi verdim. Ürün geldiği zaman alarm aktif veya deaktif iken ne kadar elektrik harcadığını ölçüp, 1 hafta veya 1 ayda aküden ne kadar birim harcayacağını yazarım.

Alarmlar hakkında "alarm taktırdım akümü 2 günde bitiriyor - bu alarmların hepsi aküyü bitirir vs." yazılara bakarak ön yargıyla bakmayın veya karamsarlığa düşmeyin.

1: Alarmların kalitesi, örn: su alır arıza yapar daha fazla akım çeker.
    2: Her motorun akü kondisyonu kullanıma göre farklılık gösterir, örn: (1) haftada bir yada ayda bir rolantide çalıştırırım, (2) ayda bir mahallede tur atarım 3-5 kilometre sonra şarz olur, (3) benim aküm beş sene oldu hala ilk günkü gibi, bunların hepsi yanlıştır ve akünün kondisyonunu etkiler!..
    3: Yanlış bağlatı, örn: alarm tetik kablosunu kontak çıkışı yerine girişine bağlanmıştır 5ma çekeceğine 90ma çeker, sonra bu alarm akümü 3 günde yedi bitirdi deriz ;).

Zamanında 40tl'lik çin malı alarmda kullandım şu anda 180tl'lik Otocode marka alarm'da kullanıyorum, 10ma akımdan fazla çektiklerini görmedim. Eminim bu alarm'da 10ma üstü çekmiyordur, gelsin bakalım ne kadar çekiyor.
    espresso bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Ellerine sağlık Orhanyor. Güzel ve meşakkatli bir çalışma yapıp bizlerle paylaşmışsın. Verdiğin bilgiler çok kıymetli. Anlattıklarınla, yaşım gereği ince işlerle uğraşmaya tahammülü kalmamış biri olarak ben bile bu alarmın bağlantısını gerçekleştirebilirim.

Bu alarm benim de almak istediğim bir alarm. Lakin eski motosikletimde bulunan oto alarmının bana çektirdikleri yüzünden geri duruyordum. Şimdi sayende almaya karar verdim.

Tekrar teşekkürler.
    orhanyor bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    rica ederim, verdigim bilgiler sizlere yardimci olabildiyse ne mutlu bana. Alarm ile ilgili suana kadar bir sikinti yasamadim, almak isteyen arkadaslar cekinmesin Alarmi duymayip fakat kumandadan uyari alip disari ciktigim zamanlar oldu, elimde sopayla kovaladim cocuklari
    qezgin, ASİL_1, ilkadam ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şurada köşede bir mesajım bulunsun tekrar bakıcam bu konuya.Bu arada kendin satın aldığın ebay kullanıcısının ismini yazarmısın aynı adamdan alalım? Tabi kargosundan vs memnunsan

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    yazayim tabi kargosundan acayip memnunum 13 pound odedim. siparisimin odemesini yaptigim gunden itibaren tam olarak 7.gun kapima kadar geldi ama bu kargo isleri biraz sans isi. bana 7 gunde geldi baskasina 2 yada 3 haftada giderse hic sasirmam. misal almanyadan dhl ile siparis ettigim urun 3 haftada geldi
    satin aldigim kisinin kullanici adi santerchips.pt sayfasinin linki : http://myworld.ebay.co.uk/santerchips.pt/ aldigim urunu buldum ama kumandasi biraz farkli duruyor fakat diger parcalar ayni zaten adida ayni sanirim urunde biraz degisiklikler yapmislar fakat fiyatinda bir degisiklik yok. urunun linki : http://www.ebay.co.uk/itm/Spy-Alarm-...item3f2809caa2
    e_trkuz bunu beğendi.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle videolar ve başlık için teşekkür ederim.Biraz araştırdım dediğin gibi F/P olarak en iyisi bu olarak gözüküyor fakat bu yeni kumanda hiç hoşuma gitmedi o motor resmi çok kötü Senin kumanda daha hoş hem enlemesine daha kullanışlı olur.
    birtek bu kullanıcıda bulabildim,buda yeni bi kullanıcı ama paypalla aldığım için sorun olmaz http://www.ebay.co.uk/itm/SPY-5000m-...item2c71af0147
    Fiyat nasıl, sen ne kadara aldın?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)