Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çalıştırırken Gaz Verince Marş Dönmüyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi akşamlar sorunum şu mondial drift motorsikletim var ve marş verirken gazı azıcık çevirsem bile marş hemen duruyor elektrik azalıyor ama gazı çevirmessem motor çalışıyor motorda elektrik ile ilgili değiştirmediğim iki şey marş rolesi ve akü acaba bu sorun röleden yaparmı vede bazen motor çok yüksek bir ÇAT sesi ile stop ediyor heryerde araştırdım ama cevap bulaamadım vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    O çat sesini nedeni marş rublesi. Benim motorumda da marş basarken gaz verince ve bazen stop ederken marş rublesinden çat diye ses geliyor.

çat sesi sanki marş motoru tarafından geliyormuş gibi geldi çünkü baya yüksek iki demir vuruyormuş gibi bir ses

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Cantoluu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çat sesi sanki marş motoru tarafından geliyormuş gibi geldi çünkü baya yüksek iki demir vuruyormuş gibi bir ses
    Diyorum ya marş rublesi bloğun içinde marş motorunun altında. Seninkinde stop edince çıkıyormuş bende marş basarken gaz verince bile çat çat vuruyor.
    https://youtube.com/shorts/uI-89KXbNgE?feature=share

Motosikleti
    arora joker kadırga kd250
    Merhaba arkadaşlar sorunu çözebildinizmi aynı sorun bendede var

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Gazı açınca silindire daha çok hava giriyor ve sıkıştırma artıyor , aşınmış marş dişlisi yada rublesi artan basınç nedeniyle sıyırıyor..iki dişli birbirinden aniden sıyrılırken yük altından kurtulup "çat" diye tarif edilen sesi üretir..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)