Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim soğuk havada zor çalışıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Merhabalar. Karbüratörlü motor sorunsalı. Motor soğukken, soğuk havalarda zor çalışıyor. Kapalı garajda muhafaza ediyorum fakat geceleri hava eksi derecelere düştüğü için garaj da ister istemez soğuk alıyor. Motor çalışırken gaz vermeden çalışmıyor. Diyelim ki gaz verdim, stop ediyor. Bir süre sürekli gaz ver çek yapmam gerekiyor. Karbüratörü temizlesem fark olur mu? Rölanti ayarım güzel fakat hava ayarı ne kadar sağlıklı bilmiyorum. Bujim yakın zamanda değişti. Yardımlarınız için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bende karbüratörlü Rks Titanic varken dandik akü nedeniyle aylarca motoru ayak marşıyla çalıştırmıştım. Elden jigle vardı ama yine de motor ayak marşsız çalışmıyordu. Bir gün aküyü değiştirmek aklıma geldi, sorunum anında çözüldü. Belki sizin sıkıntının kaynağı da benimkiyle aynıdır.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Benim de bir Kuba 50 Twister scooterim vardı. Aynen böyle soğukken marş ile gaz dahi versem çalıştıramazdım, bir süre uğraşma ile ayak marşı basarak eş zamanlı marşa basarak falan zar zor çalıştırırdım. Yeni olmasına rağmen rödaj bakımında bir subap ayarı yaptırdıktan sonra bir yazlığına sorunsuz çalıştı. Öbür kış yine aynı sıkıntıyı yapmıştı. Zaten kızlarım motosiklet keyfi alsınlar diye alnıştım. Onlar da biraz kullanıp sonra ilgileri azalınca sattım başka motosiklet aldım. Sizin sorunu belki subap ayarı çözecektir. Bir şansınızı deneyebilirsiniz.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende karbüratörlü Rks Titanic varken dandik akü nedeniyle aylarca motoru ayak marşıyla çalıştırmıştım. Elden jigle vardı ama yine de motor ayak marşsız çalışmıyordu. Bir gün aküyü değiştirmek aklıma geldi, sorunum anında çözüldü. Belki sizin sıkıntının kaynağı da benimkiyle aynıdır.
    Yanıtınız için teşekkürler. Akümde olabilir, evet. Zayıf gibi geliyor zaten. YUASA'nın 12V 18Ah motosiklet aküsünü alsam işimi görür mü?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de bir Kuba 50 Twister scooterim vardı. Aynen böyle soğukken marş ile gaz dahi versem çalıştıramazdım, bir süre uğraşma ile ayak marşı basarak eş zamanlı marşa basarak falan zar zor çalıştırırdım. Yeni olmasına rağmen rödaj bakımında bir subap ayarı yaptırdıktan sonra bir yazlığına sorunsuz çalıştı. Öbür kış yine aynı sıkıntıyı yapmıştı. Zaten kızlarım motosiklet keyfi alsınlar diye alnıştım. Onlar da biraz kullanıp sonra ilgileri azalınca sattım başka motosiklet aldım. Sizin sorunu belki subap ayarı çözecektir. Bir şansınızı deneyebilirsiniz.
    Merhaba, yanıtınız için teşekkürler. Bir süredir subap ayarı yaptırmak aklımdaydı zaten. Bu da bahanem olmuş olur. Ustalara çok güvenmediğimden riske girmek istememiştim, başka çaremiz yok gibi :D Teşekkürler

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı vFurky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanıtınız için teşekkürler. Akümde olabilir, evet. Zayıf gibi geliyor zaten. YUASA'nın 12V 18Ah motosiklet aküsünü alsam işimi görür mü?
    Akü konusunda size yönlendirme yapmayayım ama uygun ebat, amper ve volt'taki aküler arasında Yuasa en kalitelilerden biridir. Yeter ki uygun amper, volt ve ebatta olsun. Ben gerçi o dönem Bs almıştım, o da iyiydi ve ekonomikti.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, yanıtınız için teşekkürler. Bir süredir subap ayarı yaptırmak aklımdaydı zaten. Bu da bahanem olmuş olur. Ustalara çok güvenmediğimden riske girmek istememiştim, başka çaremiz yok gibi :D Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Akü konusunda size yönlendirme yapmayayım ama uygun ebat, amper ve volt'taki aküler arasında Yuasa en kalitelilerden biridir. Yeter ki uygun amper, volt ve ebatta olsun. Ben gerçi o dönem Bs almıştım, o da iyiydi ve ekonomikti.
    Ebat, boyut derken tam anlamadım sizi doğrusu. BS akü ben de düşündüm fakat genelde hep belirli motorların adı altında akülerini gördüğüm için Yuasaya yönelmek durumunda kaldım.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı vFurky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebat, boyut derken tam anlamadım sizi doğrusu.
    Alacağınız akünün sizin akü kutusundaki yer ile aynı ebatta olmasına dikkat edin. Sığmazsa işe yaramaz.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alacağınız akünün sizin akü kutusundaki yer ile aynı ebatta olmasına dikkat edin. Sığmazsa işe yaramaz.
    Anladım, teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)