Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R6 egzoz sesini susturmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Selamun aleykum üstadlarım.

Öncelikle konuyu ve özellikle R6 için bir çözüm bulamadığım için yeni konudan ötürü rahatsızlık veriyorsam özür dilerim / varsa eskisi taşınması adına yardımlarınızı / hatta yeter ki konuyu bulayım dilerseniz linç edin.

Evet arkadaşlar çift teker camiasında yeni olarak, R6'yı yalnızca işe gidiş gelişlerde kullanma dönemini bitiriyorum, sınavı da geçince artık trafiğe çıkıyorum. Legal, rahatsız etmeyen, ceza yedirmeyen, millete küfrettirmeyen bir egzoz sesi istiyorum.

Bunun için bazı yöntemler öğrendim, yaklaşık 2-3 saat videolar izledim, fakat R6 için kesin bir çözüme giden yolu keşfedemedim.

Bulaşık telleri, DB Killer, Silencer, Headers, Baffler, Muffler vs vs.

Bana bir çözüm yolu lazım, hangisine başvurayım?

Net'ten parça mı alayım, egzozcuya gidip yenisini/parçasını mı yaptırayım, yoksa daha cazip bir şeyler mi tavsiye edersiniz?

Uzun ömürlü olmasını istiyorum, bu arada varsa bi yöntemi, ufak bi tıkla tatmin edici sesine tekrar geri döndürebilecek şeylerin tavsiyesine de açığım.

Egzozum https://www.youtube.com/watch?v=cGqPyXYwz6I linkinde mevcuttur (daha önce bujiden ötürü sesi değiştiği için yüklemiştim)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-09 SP
    İkinci elde veya çıkma orijinal egzoz bulup slip on egzoz takacaksın. Düz boru olduğu sürece ne yaparsan yap sesi kısamazsın. Geçici çözümler olur. Mevcut egzoza daha büyük bir susturucu da yaptırılabilir ama sağlıklı olur mu bilemem.

Orijinal katalizör,headers ve egzoz ucu işinizi çözecek.Şu an malum sitede ilanlarda mevcut.Çıkma olarak alın,takın,geçin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Slip on takicaksin.arrow olabilir cunku diger markalara gore daha az sesi var ayrica mivv de olabilir.ses yuksek gelirse susturucu takicaksin.katalizor ve orjinal headers i kullanicaksin.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    orjinal eksoz takmanız yeterli olacaktır, etrafa rahatsızlık vermeyecek seviyeye iniyor o zaman zaten.
    espresso bunu beğendi.

Motor dediğiniz biraz gümbürtü çıkartır ben otobandan geçerken ortalama 1 km öteden duyuluyor uçak kalkıyor sanki diyorlar :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Mert54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor dediğiniz biraz gümbürtü çıkartır ben otobandan geçerken ortalama 1 km öteden duyuluyor uçak kalkıyor sanki diyorlar :D
    Muhtemelen duymak istemeyeceğiniz bayağı başka bir şeyler de diyorlardır sesin şiddetine göre. Hatta tanımadığınız bir sürü akrabanız bile olmuş olabilir otoban civarında...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Üstadım orjinal egzoza 5k'dan aşağı fiyat veren olmadı şu ana kadar

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Sanırım en mantıklısı sıstırıcı yoluna gitmek, henüz netleştiremedim ne kadar yeterli olacağını, çünkü hepsi internet satışında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

Uyumlu olanı bulamıyorum maalesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Atama babama rahmet okunmasına gerek yok, ben onlara dualarımı ederim üstad 🤣

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)