Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ radyatör rekorundan yağ sızıntısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar millet.
    Yağ radyatör hortumum yağ sızdırdığı için söküp hortumun sızdıran kısmı tamir edildi. Geri taktık sonra fakat yağ radyatörüne bağlantı kısmındaki rekorun pulları değişmedi. Pullar alüminyum tek kullanımlık olduğu için sızdırma yaptı. Aynı ölçülerde başka alüminyum pul ile değiştirdim, sızıntı devam etti. Bakır pul ile değiştirdim, sızıntı devam etti. Hem de bunu her pul çeşiti için en az 3er defa yaptım ama sızıntının önüne geçemedim. En son sıvı conta denedim, işe yaramadı. Rekorun vida kısmına teflon sardım, işe yaramadı. Artık bana kafayı yedirtecek bu sorun. Tecrübeli arkadaşlar, ne yapalım buna?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Rekor konigi ne durumda? Fazla sıkmak sonucu çatlamış olabilir mi?
    Nelerle karşılaşıyoruz bir bilsen
    Görmeden çok da bisey söylemek kolay değil ama...
    Birkac resim atarsan sökülü haliyle bi daha bakayım.

normal bakır pul yerine sızdırmazlık sağlayan contalı pul deneyebilirsin. tabi en net yardım alabilmen için samet ağır'ın yazdığı gibi fotoğrafını eklemen

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rekor konigi ne durumda? Fazla sıkmak sonucu çatlamış olabilir mi?
    Nelerle karşılaşıyoruz bir bilsen
    Görmeden çok da bisey söylemek kolay değil ama...
    Birkac resim atarsan sökülü haliyle bi daha bakayım.
    Çoğu seferinde alüminyum pulu çok fazla ezmemek adına hayvanca sıkmadım. Rekoru söktüğümde kenar kısımları kontrol ettim rekor koniğini fakat çatlak vesaire görünmüyordu. Sızdırma hep üstteki puldan terleme şeklinde oluyor.

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal bakır pul yerine sızdırmazlık sağlayan contalı pul deneyebilirsin. tabi en net yardım alabilmen için samet ağır'ın yazdığı gibi fotoğrafını eklemen
    Hocam sızdırma üst puldan oluyor. Ama orada tam pula göre yuva var. Contalı pul oraya olmuyor maalesef

Motosikleti
    Resme göre bana dis kısmında boya altında çatlak var izlenimi uyandırdı..
    Boyada da kabarma olmuş zaten. Orayı dikkatlice incelemen gerekli.
    Normalde görünmeyen çatlak içine erkek dişliyi yani vidalı kısmı alınca açılma yapabilir.
    Pulun oturduğu yüzeylerde ezik yada çıkıntı da sızdırmazlık olayını bozar.
    Bu sistemde konik kısım yok. Pul ve yüzeyler birbirine dik ve temiz bir yüzeye ihtiyaç duyarlar. Delikli olan altikose başlı cıvata diyebileceğim parça yamulmus olabilir. Kontrol edilmeli..

Motosikleti
    Son durum nedir? Olan biteni burada paylaşırsanız sorun yaşayan arkadaşların faydasına olur. Forumun amacına bu değilimdir?
    espresso bunu beğendi.

Işıkla kontrol ettim tekrar söküp ve evet, söylediğiniz gibi incecik bir çatlak var rekorun girdiği civatada. Tamir mümkün mü bilmiyorum artık bir şekilde bakacağız çaresine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)