Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50 CC scooter..yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Selamünaleyküm arkadaşlar. 2 hafta önce yuki sonoopy 50 CC. scooter aldım. Şu anda 200 km.de daha. Alırken 800 TL.fark vererek 100 CC.yaptirdim. güzel. Bayir cikmasi..seriligi..ara hızlanması harika. Fakat...motor ilk hareketi almak için dahi çok yüksek devir çevirmesi gerekiyor. Oldukça yüksek devir cevirmeden ilk hareketi almıyor. Motorun son sürati 70 km-h. Buda aslında beklentimin biraz altında kaldı..Neyse..30-40 km.h ile sabit seyrederken dahi motor hayli yüksek devir kullanıyor. Öyle sanıyorum ki bundan dolayı yakıt tüketimimde beklentimin üzerinde. 2.5 litre. 50 km. Zannedersem motor guclendirildigi halde aktarma organları ile ilgili bir değişiklik yapilmadigi için şanzıman oranlari 50 CC.karakteri sergiliyor motor. Tek farkı. Çok seri ve yolculu bile bayır performansi tatmin edici.

Bu durumu farklı bir varyatör yada baga seti ile iyileştiren oldumu acaba aramizda ? Ne satın almalıyım. Yardımcı olabilir misiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155

brigantes bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam yakıt tüketiminizi size şöyle kıyaslamalı bir örnekle tarif edeyim. Benim motor 2008 model, 72 bg ve de oksijen sensörü arızasından kaynaklı yakıt tüketimi az biraz yüksek. Ben 5 lt / 100 km yaktırıyorum. Siz de aynı tüketim değerine sahipsiniz. Gerçek anlamda tüketiminiz çok fazla.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hacim yükselttiğiniz için varyatör zarar görmüş olabilir mi? Bazı motorlar için varyatör sistemleri satılıyor. J.costada bulursanız onu deneyin. Rahmetli Barkın abi bunun denemesini yapmıştı.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Hacim yükselttiğiniz için çekiş arttı ve serileşti fakat son sürat artmadı, bu gayet bormal bir durum onu söylemek istedim.

Scooter olayina pek hakim değilim ama kavrama noktası ile alakalı bir ayar olmasi gerekiyor yanilmiyorsam

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yakıt tüketiminizi size şöyle kıyaslamalı bir örnekle tarif edeyim. Benim motor 2008 model, 72 bg ve de oksijen sensörü arızasından kaynaklı yakıt tüketimi az biraz yüksek. Ben 5 lt / 100 km yaktırıyorum. Siz de aynı tüketim değerine sahipsiniz. Gerçek anlamda tüketiminiz çok fazla.
    Valla abi ne yalan söyleyim benim eski 80ccye çevrilmiş skuterimde aynı yakıtı yakıyordu ama sakin kullanınca baya az yakıyor 1.5-2 litre arasında yakış sağlanabilir sakin kullanılırsa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamünaleyküm arkadaşlar. 2 hafta önce yuki sonoopy 50 CC. scooter aldım. Şu anda 200 km.de daha. Alırken 800 TL.fark vererek 100 CC.yaptirdim. güzel. Bayir cikmasi..seriligi..ara hızlanması harika. Fakat...motor ilk hareketi almak için dahi çok yüksek devir çevirmesi gerekiyor. Oldukça yüksek devir cevirmeden ilk hareketi almıyor. Motorun son sürati 70 km-h. Buda aslında beklentimin biraz altında kaldı..Neyse..30-40 km.h ile sabit seyrederken dahi motor hayli yüksek devir kullanıyor. Öyle sanıyorum ki bundan dolayı yakıt tüketimimde beklentimin üzerinde. 2.5 litre. 50 km. Zannedersem motor guclendirildigi halde aktarma organları ile ilgili bir değişiklik yapilmadigi için şanzıman oranlari 50 CC.karakteri sergiliyor motor. Tek farkı. Çok seri ve yolculu bile bayır performansi tatmin edici.

Bu durumu farklı bir varyatör yada baga seti ile iyileştiren oldumu acaba aramizda ? Ne satın almalıyım. Yardımcı olabilir misiniz.
    Yanlış hatırlamıyorsam bu tarz skuterlere Yamahanın 125 lik varyatörünü takanları olduğunu hatırlıyorum. Bunuda yanlış bilmiyorsam varyatörün baglalarını daha ağır olanları ile değiştirilirse kavrama devri aşşağıya indiğini hatırlıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)