Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Marş ve Ayak Marşı Kilitlenmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Geçen günlerde motoru çalıştırırken Marş basmadı tıktıktık sesi geliyordu ayak marşını denedim o da kilitlenmiş basmadı, en son vitese alıp ileri geri yaptım marş çalıştı. Sonraki gün aynı şey yine oldu bu sefer vitese alıp motoru hareket ettirmeye çalıştım ama işe yaramadı. Sizce sorun nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Tekrar viteste hareket ettirdim ve sadece geri itebiliyorum bu normal midir? biraz uğraştırdı ama çalıştı ancak durunca tekrar aynı durum oluyor. Marş dişlisi yada şarj dinamosunda bir kırıklık olabilir diye düşünüyorum, bu konuda fikri olan var mı?

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı elul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar viteste hareket ettirdim ve sadece geri itebiliyorum bu normal midir? biraz uğraştırdı ama çalıştı ancak durunca tekrar aynı durum oluyor. Marş dişlisi yada şarj dinamosunda bir kırıklık olabilir diye düşünüyorum, bu konuda fikri olan var mı?
    motorun vitesdeyken geri geri gitmesi normal birşey değil, marş motorun dönüyorsa ama motorun çalışmıyorsa bujin bitmiş olabilir, bujin sağlamsa marş motorun dönüyorsa ancak çalışmıyorsa hava filtren ve karbüratorun pis olabilir ancak hepsi iyi durumdaysa geçmiş olsun motor bloğuna bir baktır derim
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)