Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karenaj Sinyal Bağlantı Yerleri Tamiri

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    İyi günler arkadaşlar. Cbr 125 motorun ön sinyallerin karenaja vidalandığı kısımlar karenajdan kırıldı. Sanayide plastik kaynağı yaptırmak biraz sorun olur gibi çünkü işlem yapılacak yer çok dar.Küçük bir araştırma yaptığımda japon+karbonat, epoksi yapıştırıcı vs uygulamalar gördüm ama hangisi sağlam olur işimi görür onda kararsız kaldım.

Kırılan yerler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Japon ve karbonat sağlam oluyor ama ufacık şeyde çatlıyor. Plastik kaynakla çok daha iyi olur

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Ek bilgi bizzat denedim pamuk artı japon yapıştırıcısı. Dİkkat eline bulaştırma derin resmen yanıyor.

Japon+karbonat iş görür. Ek bilgi olarak sunfix kullanabilirsiniz.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Japon ve karbonat cok güzel tutuyor. Bu şekilde çok grenaj tamir ettim.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sallanan bir alan olduğu (rüzgar ve hava basıncına maruz kaldığı) açık bir yerde karbonat + japon çok güzel çatlar. Plastik kaynağı daha güzel olur ancak iki bölüm arasına güzelce metal çubuk eritilmeli, bir nevi dikiş atılmalı. Geri kalan yerler ile yine abs eritilip doldurulur ve üzeri güzel tesfiye edilirse macuna gerek kalmadan boya ile yeni gibi olacaktır.

ya da

https://www.aliexpress.com/item/1005001500838720.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1c 6d1dabRHvmCv&algo_pvid=b91dcf2b-b19d-4252-8a37-d0a5456098c5&algo_exp_id=b91dcf2b-b19d-4252-8a37-d0a5456098c5-40

bu gibi satıcılara sadece istenen parça söylenerek uygun fiyatla replikasını belki temin edebilirsiniz...

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Mesaiden sonra kafayı komple söktüm parçaları çıkarttım göz ile görülmeyen bazı hasarlarda varmış onları da yaptırmak için sanayiye gideceğim yarın. dediğiniz gibi karbonat+japon sert düşecek gibi geldi bana da. Bu sayede kafayı sökmeyi de öğrenmiş olduk

Motosikleti
    HONDA PS150İ
    Daha önce elyaf ve polyesterle karenaj tamiri yaptım. İşlem gören parça biraz ağır olur fakat taş gibi sağlam olur. Bi araştırın derim.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Aklıma geldi ama şimdi ufacık tamir için bir dünya malzeme alıp yapıştırıcısı,sertleştiricisi heba olmasın diye vazgeçtim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)