Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nmax 155 hızlanma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar 2 hafta önce 2. El nmax 155 sahibi oldum. Bundan önce 100cc scooter kullandığım için hızlanması bana çok güzel gelmişti, ana şuan farkettim ki emsallerine göre hızlanması çok hantal mesela nmax 125 i olan arkadaşımla yanyana kalktığımız zaman kalkışta bana çok büyük fark atıyor yol uzadığı zaman ancak ben geçebiliyorum. Enjeksiyonlu 110cc bi motorla kafa kafaya anca kalkabiliyorum son hızı 120-125 arasına çıkıyor. Bununla ilgili orijinal bagalar, orijinal hava filtresi, orijinal kayış ve orijinal baskı balata taktım fakat hızlanmada hiçbir değişiklik olmadı. 0-50 km 7-7.5 saniye de çıkıyor bu çok yavaş demek. Ben blue core motorundan şüpheleniyorum, acaba blue core işlevini yerine getirmiyor olabilir mi. Çünki yarım gaz giderken tam gaz yapsamda arasında bir fark göremiyorum. Başka ne gibi nedenleri olabilir? Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zaraki06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 2 hafta önce 2. El nmax 155 sahibi oldum. Bundan önce 100cc scooter kullandığım için hızlanması bana çok güzel gelmişti, ana şuan farkettim ki emsallerine göre hızlanması çok hantal mesela nmax 125 i olan arkadaşımla yanyana kalktığımız zaman kalkışta bana çok büyük fark atıyor yol uzadığı zaman ancak ben geçebiliyorum. Enjeksiyonlu 110cc bi motorla kafa kafaya anca kalkabiliyorum son hızı 120-125 arasına çıkıyor. Bununla ilgili orijinal bagalar, orijinal hava filtresi, orijinal kayış ve orijinal baskı balata taktım fakat hızlanmada hiçbir değişiklik olmadı. 0-50 km 7-7.5 saniye de çıkıyor bu çok yavaş demek. Ben blue core motorundan şüpheleniyorum, acaba blue core işlevini yerine getirmiyor olabilir mi. Çünki yarım gaz giderken tam gaz yapsamda arasında bir fark göremiyorum. Başka ne gibi nedenleri olabilir? Şimdiden teşekkürler.
    Nmax155 kullanmadım. Xcity 250 kullandım. Ön varyatör ve bagalar motorun kalkış ve ivmelenme özelliklerini önemli derecede etkiler. Kalkış ve ivmelenme için Dr.Pulley baga taktırmıştım. Son hız biraz düşerken kalkış ve ivmelenme çok güzel olmuştu. Memnun kalmıştım. tavsiye ederim.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    hocam kilonuz fazlaysa geçebilirler normaldir. ben 110 kiloyum suan nmax 125ler beni de geçiyor ya da motor kaç kmde eskimis yıpranmış olabilir.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Bende nmax 155 var ns200 u 150drifti falan parcaliyorum kalkista senin motorda sıkıntı vardır brocum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kilonuz fazlaysa geçebilirler normaldir. ben 110 kiloyum suan nmax 125ler beni de geçiyor ya da motor kaç kmde eskimis yıpranmış olabilir.
    Kilosu fazla olsa o hızlara çıkamaz 110 da tıkanır motor

Arkadaşlar 85 kiloyum motor 117 bin kilometrede servise götürüp bilgisayara bağlatıcam en iyi çözüm o olur diye düşünüyorum. Teşekkür ederim

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    117 bindeki bir motordan ne bekliyorsunki hocam ?? bırakta güç kaybı çekiş düşüklüğü olsun.zaten o kmdeki bir motordan performans bekleme sıkma boğma motoru.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    inşallah salih değilsindir. kim alır 117bin kmdeki motoru.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler