Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

70,80i gecemiyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    onderugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc 2006
    motorum mondial 150zc.hizlanmasi ,kacisi cok guzel.genelde iki kisiyle kullaniyorum motoru.
    cekisi guzel. fakat dun otoyola ciktim.otogardan,metris cikisina kadarki o arada.
    motoruma olan gazi verdim.motor bagiriryor,bagiriyor ama 70i gecmiyor.
    rampa assagi giderken bi 80 oluyor okadar.
    bu normalmi arkadaslar,hani neticede cin mali dıye bunada sukurmu diyelim.yoksa servisemi gitmek lazim.
    bı yardimci olursaniz sevinirim.
    herkese tsk.
    az sadaka cok belayi def eder. h.s.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Ne güzel kardeş,boşver geçmesin zaten.

Sen bence servise git.Bende senator 150 var.Motoru aldığım ilk gün 90 ı gördü.Daha gidecekti ben rodaj sebebiyle yüklenmek istemedim.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    açıkçası bana normal gözükmedi
    servise gösterdin mi peki, bende çok inceledim o motoru biliyorsun
    özelliklerine göre 80 max hız hiç normal değil bence
    kayış kaçırma yapıyor olabilir mi diye bir şey geldi aklıma ama tam bilemiyorum tabii
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Üzüldük...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    pardon motor scooter mış. 150cc scooter için ne olur bilemem ama aynı motora sahip biriyle karşılaştır bence
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

bell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dünyadaki en pahalı benzinin satıldığı yer
    pek normal değil şöyle anlatayım asya 150 t1 ile 110 çok zorlarsan 120 yapabiliyorsun.Senin motorunda aynı güçte senin motorununda kadranda 110 görmesi lazım en azından bence motoru servise göster bi.Diğer bişide 110 veya 120 ilede gitsen bu motorlarda yanındaki araca baktığında onun km sinin seninkinden düşük olduğunu görüceksin.kadranlarda da bi oynama var

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    normal bısı degıl dogru servıs yolunu hıc gıtmese 100 basması lazım ok gecmıs olsun

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    aynen aynen aynen 100 110 giden 2004 hussar 70 80 gidiyor kayışı dün değiştirdim gene aynı hava flitresi dediler baktırdım yok yok yok gitmiyor benim şüphem motor bitti 20 000 de bakalım ne olacak
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

techseen_honda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA T1
    Selamlar saygılar.Önderuğur arkadaş motorunun toplam km si kaçta .Eğer iki kişi ile biniyor ve zorluyorsan İki sebep olabilir.Motorun düşük devirlerde kolay kalkıyor ve 50/60 tan sonra bağırmaya ve gitmemeye başlıyorsa Ön variatör içindeki misketlerin aşınmış olabilir.Arkada debriyajın dışındaki tas tabir edilen metal yuvarlak zımbırtı aşınmış olabilir.Debriyaj balataların bitmiş veya yağlanmış olabilir. Motor sanki devamlı düşük viteste çalışıyormuş gibi devirli çalışır ama hız yapmaz.Eğer debriyaj kapağını sökebiliyorsan sök bak.Ön soldaki variatör debriyaj sağdaki arasında da kayış var.(Hiç kayışın koptu mu?)Eğer koptu da sonradan başka takıldıysa numaraları tutmaz ise kısaysa gene motor gitmez.bence misketlerine bir bak hızı onlar sağlıyor 6 ad.Aşınmışsa büyük ihtimalle öyledir motor gitmez Kolay gelsin.30 Ağustos ZAFER BAYRAMI kutlu olsun.

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    kayışına bir baktır... bendede aynı problem vardı motorumu satmadan önce kayışı değiştirttim düzeldi...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

onderugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc 2006
    Alıntı techseen_honda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar saygılar.Önderuğur arkadaş motorunun toplam km si kaçta .Eğer iki kişi ile biniyor ve zorluyorsan İki sebep olabilir.Motorun düşük devirlerde kolay kalkıyor ve 50/60 tan sonra bağırmaya ve gitmemeye başlıyorsa Ön variatör içindeki misketlerin aşınmış olabilir.Arkada debriyajın dışındaki tas tabir edilen metal yuvarlak zımbırtı aşınmış olabilir.Debriyaj balataların bitmiş veya yağlanmış olabilir. Motor sanki devamlı düşük viteste çalışıyormuş gibi devirli çalışır ama hız yapmaz.Eğer debriyaj kapağını sökebiliyorsan sök bak.Ön soldaki variatör debriyaj sağdaki arasında da kayış var.(Hiç kayışın koptu mu?)Eğer koptu da sonradan başka takıldıysa numaraları tutmaz ise kısaysa gene motor gitmez.bence misketlerine bir bak hızı onlar sağlıyor 6 ad.Aşınmışsa büyük ihtimalle öyledir motor gitmez Kolay gelsin.30 Ağustos ZAFER BAYRAMI kutlu olsun.
    eyvallah kardes.
    motor 1400 km,de simdiye kadar hic kayis koparmadi.
    servise gidince bu dediklerini unutmiycam.
    ben simdi sokersem geri toplayamam.bide parca arttirim.hec iyi olmaz.
    az sadaka cok belayi def eder. h.s.

Spatula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100KM siyah
    Yaw arkadaşlar benimkide normalmidi bi soraim bakiim..
    bnm motorum mondial100km 1000Kilometredeyim bakımı yapıldı..motorla giderken çok güzel 60 a kadar motor çok çabuk süratlenio ama 80 i görünce sanki ibre duruo geçmio 80 i en fazla 83e kadar filan gelmiştir bu benm motorum için normalmidir acaba??
    İyi kötü kazanırım para ama kaltptir asıl kumabara bi sevgilim yoksa kollarımda napiim Mondiali altımda :P

fener1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway KW250-H SUPERSHADOW
    Bence normal değil serviste subap ve karbiratör ayarına bir baktır
    Bende daelim 125 vt var 125 cc 120 çok rahat görüyorum.Motor copper tarzı

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    kardeş 150 cc en az bi 90 ı görmesi lazım bencede sen ona bi baKTIR BİŞEY VARDIR

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    Alıntı techseen_honda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederiz bilgiler için valla üşenmedin bize yardımcı olmak için yazdın sağol varol sevgiler
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    150 cclik scooter en az 105 rahat görür yani düz yolda bence senın ark dedigi gibi kayışta var ( motordan zırıl zırıl ses gelıyor mu? )

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Göstergeler genelde fazla göstermesine rağmen bazen AZ gösterdiğide oluyor. Arkadaşımın Mondial 250MCT'si 90 gösterirken benim Hondam 120 gösteriyor! (Ben kendi göstergemin doğruluk kontrolünü yaptım)
    Göstergeden emin olmak lazım önce. Şehirlerarası yolların girişlerinde kilometre kontrol tabelaları vardır. Tabelalarda 0+000 ve 5km sonra 5+000 yazar. Bu ikisinin arası tam 5kmdir, senin göstergen bunu daha az ölçüyosa ne kadar daha az ölçtüğüne bak yani. Yada güvenilir başka bir gösterge bul (başka bir motor, araba vs)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Senin gösterge doğru bence.

Sorun 120 gösteren 150 lik çinli scooterlarda
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

vampir112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY cup100
    mondialsa olur.........
    [COLOR="Red"]UMUT DENEN ŞEY UMUTSUZLUK KORKUSU İNANÇ DENEN ŞEY YOKLUĞUN DUYGUSU[/COLOR]

Ben zat ile 120 yi rahat görüyorum ama sıklıkla 80 ile gidiyorumSorun kayış,karbüratör,benzin kalitesi,filtrelerden olabilir.Servise göster.Motorun sıfırsa zaten fazla zorlama.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler