Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklete Anahtarsız Giriş

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Victory Highball 2015
    Merhaba arkadaşlar. Ben motoruma anahtar cebimdeyken binmek ve çalıştırmak istiyorum. Ama şu motorsiklet alarm sistemlerindeki ortak özellik gibi motora yaklaşınca bir tuşa basmak istemiyorum. Harleyler de gördüm bunu. Yoksa Spy 5000m alır taktırırdım. Arabalarda da oluyor anahtarsız giriş diye. Motor anahtarımı algıyacak. Start tuşuna ben basmak istiyorum. Böyle bir sistem var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertarik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Street Rod 750
    Motogadget firmasının var böyle bir ürünü, harley davidson'un kullandığı key fob'a benziyor, biraz daha ufak. İsmi mo.lock fiyatı 135 euro.

https://motogadget.com/shop/en/m-loc...ndschloss.html

Motosikleti
    Victory Highball 2015
    Bahsettiğiniz ürünü inceledim hemen. Öncelikle ilginiz için teşekkürler. 2-4cm mesafe yazıyor yani neredeyse modüle anahtarı bir temazsız kredi kartı gibi yaklaştırmak gerekiyor. Cebimdeyken işe yaramaz bu.

mertarik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Street Rod 750
    aynen öyle, rfid ile çalıştığı için anahtarlığı sensöre gösterip öyle biniyorsunuz. sizin istediğiniz gibi güvenilir bir aftermarket sistem ben bilmiyorum malesef, şayet bulursanız paylaşmanızı rica ederim, foruma da katkısı olsun.
    LIVE TO RIDE RIDE TO LIVE

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    konuyu takipteyim ürün bulunursa bende takmak isterim

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Arabalardaki akıllı anahtarlar nasıl çalışıyor. İstenen şey tamda onun gibi değilmi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabalardaki akıllı anahtarlar nasıl çalışıyor. İstenen şey tamda onun gibi değilmi.
    Honda'nin Smart Key sistemi gibi, su an bir cok Honda motosiklette var. PCX'te bile geldi sanirim bu yil. Motosiklete belli bir yakinliga (2m kadar) gelince otomatik olarak aktif oluyor, sadece marsa basmak yeterli oluyor calistirmak icin. Uzaklasinca da otomatik kapaniyor.

Ayni ozellikler Yamaha'larin bazi modellerinde var ancak sadece uyari seklindeydi (kilitlemeden uzaklasinca ditdit otuyordu) eskiden, artik nasil bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Alıntı volkanergune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Ben motoruma anahtar cebimdeyken binmek ve çalıştırmak istiyorum. Ama şu motorsiklet alarm sistemlerindeki ortak özellik gibi motora yaklaşınca bir tuşa basmak istemiyorum. Harleyler de gördüm bunu. Yoksa Spy 5000m alır taktırırdım. Arabalarda da oluyor anahtarsız giriş diye. Motor anahtarımı algıyacak. Start tuşuna ben basmak istiyorum. Böyle bir sistem var mı?
    Bir onceki yorumumda da yazdim, yeni Honda motosikletlerde var bu ozellik ancak sizin durumunuzda bir eksi durum var. Motosiklete yaklasinca tusa basmak istemiyorsunuz ancak direksiyon kilidini ne yapacaksiniz?

Honda Smart key'de dedigim gibi otomatik olarak kilitleniyor motosikletin mars sistemi ama direksiyon kilidini kilitlemek/acmak icin yine motosiklet uzerindeki anahtara (tusa) basmak ve cevirmek zorundasiniz.
    okanbagiscan ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Teknik anlamda konuya çok yabancı olduğum için soruyorum, sonradan eklenen bu tip modüller acaba kopyalanabilir mi? Misal garaj kapısı kumandaları vs gibi şeyleri artık bakkallar bile kopyalayabiliyor.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknik anlamda konuya çok yabancı olduğum için soruyorum, sonradan eklenen bu tip modüller acaba kopyalanabilir mi? Misal garaj kapısı kumandaları vs gibi şeyleri artık bakkallar bile kopyalayabiliyor.
    Garaj kumandalarinda, kumandaya veya ana uniteye fiziksel erisiminiz varsa kopyalamak oldukca kolay. Denedim biliyorum
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garaj kumandalarinda, kumandaya veya ana uniteye fiziksel erisiminiz varsa kopyalamak oldukca kolay. Denedim biliyorum
    Gürcan hocam boşver, güzel şeylerden bahsedelim
    gurcanozturk bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garajı kumandalı bir yere taşınırsam size başvurucam.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    KTM DE BMW DE HONDA DA VAR
    sonra dan ekleme nasıl olur bilmiyorum pek mantıklı değil böyle beyine müdahale
    daha önce de kullandığım toyota da vardı güzel bi özellik

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Göster geç yada garaj kumandaları çok kolay kopyalanıyor.İmmobilizer bile kopyalıyorlar.Oto anahtar işi ile uğraşanlar yapıyor.
    Nereden biliyorum.Tatilde arabanın anahtarınla denize girince anahtar pert oldu ve aracı orada bırakıp otele dönmek zorunda kaldık.Kargoyla yedeğini eveden gönderdiler.Sonra denizde yüzen anahtarı götürdüm yedeğini yapmak için adam temizledi falan çalıştı yoksa o zaman 375tl ye yenisini yaparım demişti.

O günden sonra cepli şortla denize girmiyorum
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu sistem sayesinde senin anahtarını izinsiz el koyan trafik polisleri ne yapacak acaba

Motosikleti
    Victory Highball 2015
    EASYGUARD RFID araba kablosuz Immobilizer güvenlik sistemi ile motor otomatik kilitleme veya kilidini açma motosiklet Immobilizer sistemi
    https://a.aliexpress.com/_mLm9gw9
    Bu cihaz işimizi görmez mi? Bende kontak anahtarından kurtulmak istiyorum. Pcx te bile anahtar yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler