Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ gôstergesi okuma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KAWASAKİ 250 SL
    Selamın aleküm , arkadaşlar motor yağ caminın hemen yanında bir altta bir üstte olmak üzere iki çentik var biri min. Biri max. Diye düşünüyorum genelde max. Yani üstteki çentiğe kadar koyuyorum, yanlış mı bu yoksa iki çentiğin arasında mı olmalı ? Kitapçıkta 1 litre filitresiz yaziyor ben 1450 anca doldurdum doğrusu ne ? Bu arada öyle koyduğumda genelde yakiyor ve ortaliyor daha alta iner mi bilmem korktuğumdan denemedim sizce seğmandan mı fazla olduğundan mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yağ eksiltiyorsa üstteki çizgiye kadar doldurup sık sık kontrol etmelisin , normal şartlarda iki çizgi arasında olması yeterli , motoru stop edip hemen bakarsan eksik görünür , soğukken yada kapadıktan sonra 10 dk bekleyip kontrol et böylece fazla yağ doldurmuş olmazsın..aşırı yağ hem yüksek ısıya hemde yanma odasına yağ gitmesine sebep olur..

Motosikleti
    KAWASAKİ 250 SL
    Max koyduğum için yakıyor olabilir mi? Bir arkadaş dedi yaktığını ben tam emin degilim orta çizgiye geldiğinde biraz beklesem mi ?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Max çizgisini geçmediği sürece sorun olmaz , önemli olan sürekli yağ eklemek gerekiyor mu ? öyleyse yağ yakıyordur yada biryerden eksiltiyordur.. yoksa ilk dolumda max daki yağ çalıştırdıktan sonra biraz aşağıda görünür bu normaldir..

Motosikleti
    KAWASAKİ 250 SL
    Genelde soğuk bakiyorum zaten onda sorun yok , 1500 km de max yağ çizgisine kadar doldurdum hep , bu kilometrede 1litre yağ gitti , genelde ortaya geldikçe ekledim hep ,sizce bu motor yağ yakıyor mu ? Yoksa fazla olandan mı kurtuluyor?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler