Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HONDA BAYİİ VE MOTOR YAĞI

Motovento
    REKLAM ALANI
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Geçen hafta motorun ilk 1000km bakımı için honda servisine gittim. Motorun sağına soluna baktılar vidaları falan kontrol ettiler.Sonra Otomatik bir pompadan yağını degiştirdiler.Motor yağının ne olduğunu sordum. Tamirci normal 20-50 dedi. Anlamadım araba yağı mı koydunuz diye sordum, adam evet dedi zaten 4 zamanlı araba motoru gibi motoru var dedi. 4t motoryağı yokmu diye sordum. Koca servis hiç duymamış. Sonra Hondanın petrol ofisi anlaşması olduğunu Petrol ofisinin yağını kullandıklarını,Motorunda 2 yıl garantisi olduğunu sorun çıkmayacağını söyledi. Yani motorumda ne yağı olduğunu bilmiyorum. Başına böyle bir durum gelen arkadaş varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ehuehue helal olsun nice 1ooo lere

muRRat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Sinir bir durum. Açık yağdan nefret ederim. Ama garanti veriyorlarsa gider başlarına ekşirsin =)
    DBTYSG

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Motor nmodeli ne?

Motosikleti
    model cgl 125 umarım sorun almaz.

banro sorun çıkacağını zannetmiyorum.ikiteker grubunda bu konuyla ilgili çok uzun ve detaylı bir yazışma var istersen bak.orada araba yağıda kullanılabilir gibi bir şey yazılmıştı ama en iyisi motorun el kitabındaki yağı kullanmak.motorun yeni olduğuna göre el kitabıda vardır sende.

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Zaten senin motorda 4 zamanlı, bir problem olacağını bende zannetmiyorum.Ama senin servisin pek bilgisi yokmuş gibime geldi bana..

siz servislerin baştan savma cavaplar verdiğine bakmayın.adamlar usanmışlar o yüzden.belki bir civatayı az yada çok sıkabilirler ama motora yanlış yağ koymazlar.

Motosikleti
    İkitekerdeki yazıyı okumuştum.Zaten onun için tırstım.Kısaca orada söylenen: Kuru tip debriyajlı motorlarda sorun olmuyormuş ama benim motor gibi ıslak tip debriyaj kullanılan motorlarda problem olabilirmiş.Bi dahaki sefer kullanma klavuzunu alıp bayii nin burnuna dayayacağım.Bir kutuda 4t yağ alıp hediye edeceğim.

nx4_falcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crossrunner
    Honda petrol ofisiyle anlaşmalı değil bp ile anlaşmalı castrol yağ kulanıyorlar. Senin bayinde bir problem var.
    Ne Mutlu Turkum Diyene...
    2003-2005 NX4 FALCON
    2006 CBF600S ABS

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Kızıltoprak'daki Ali Usta Honda konusunda uzmandır ve Mobil yağ kullanıyorlar. Castrol'un ürünleri de oldukça iyi. Ben daha geçenlerde 6000 bakımına girdim. Bir baktım 7000 olmuş bile. Bu ne hız Yok mu kardeşim gezen tozan?
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

premier1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet, internet
    Benim şu anda 850 km. Yamaha YBR 125. Motor kitapçıığı vermedi bayii. Ağbi gelecek vs diyor. İlkokul mezunu bile değildir adam tahminimce.. Avrupa nire biz nire.. Neyse şimdi şunu diyecem.. Hangi marka yağ ile değişim olacak 1000 km'de fikri olan var mı ?

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    1000km bakımında, bakım olduğuna dair kitapçığı damgalatman gerekiyor. Yoksa ileride sorun yaşarsan ve kitapçıkta servisin bakım yaptığına dair damga yoksa başın belaya girer. Bence ne yap yap, o kitapçığı al...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Özeti 4 zamanlı motorda kuru tip debriyajda otomobil motor yağı da kullanabilirsiniz.
    4 zamanlı motor yağlı tip debriyajlıysa, mutlaka motorsiklet için üretilen motor yağı kullanılmalıdır.

Doğru mudur akadaşlar, yoksa yüksek devri de hesaba katıp motora motorsiklet yağı mı konulur

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    agustos ayı sonlarında beat marka motorumu11500km bakımana goturmustum.normal yag bakımı kalbulator temızlıgı fılan yaptırdım.servıs kagıdına bakarken aynen senınkı gıbı 20-50 yazıyordu.kendımce herhalde yanlıs yazmıslar demıstım.sonra kullanma kılavuzunda hava ıklım sartlarına gore 10-40 * 15-40 * 20-40 * 20-50 kullanılabır dıyordu.benım gıttıgım servıs ızmır yukselıs ıdı.aynı yerde yaptırmadıgımıza gore vardır bır bıldıklerı.honda arkadasım bu tur konulara tavız vermez dıye dusunuyorum.
    MOTOR bence bır hastalıktır.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özeti 4 zamanlı motorda kuru tip debriyajda otomobil motor yağı da kullanabilirsiniz.
    4 zamanlı motor yağlı tip debriyajlıysa, mutlaka motorsiklet için üretilen motor yağı kullanılmalıdır.

Doğru mudur akadaşlar, yoksa yüksek devri de hesaba katıp motora motorsiklet yağı mı konulur
    Daha önce konuşulmuştu bu konu seninde dediğin gibi motosikletler yüksek devirde çalıştıkları için 4T yağ konulmalıdır.

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce konuşulmuştu bu konu seninde dediğin gibi motosikletler yüksek devirde çalıştıkları için 4T yağ konulmalıdır.
    Ben devir yüksekliği derken 8-14 binleri kastetmiştim, sanırım 125 cc motor için devir, otomobil motorundan fazla yüksek değil. Ama tek silindirde yüzey hacmi daha az olacağından yine 4 zamanlı motorsilet yağı zorunluluk oluyor.
    Araba için araba motor yağı,motorsiklet için motorsiklet yağı

Motosikleti
    Motoru değiştireli 4 sene oldu.4T motosiklet yağları bakkalda bile var artık. Zombi leri canlandırmayalım.Mesaj tarihlerine bakalım.

Motosikleti
    tgb 303r
    bn gceen gun parca ıcın gıtıgımde....shell in yagını kulandıklarını gordum...:D

Motosikleti
    Honda CBR 125R

şüpheli...

motosiklet yağı açık olmamalı.Standart motosiklet yağı en uygun 10/40 koyulmalı...Kaliteli motor sonuçta olması gereken budur...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler