Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cfmoto 400NK Alt Sakal Grenaj Yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    400NK
    Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır planımda olan ve yapmaya fırsat bulamadığım alt grenajı yapmış bulunuyorum.

Uzun uğraşlar sonucu düşlediğim parçayı başka bir motor parçasını kullanarak ve fiber kompozit dökerek motora uyguladım. Pandemi bana bu işte yaradı desem iyi olur

400nk ya uygun bir parça olmadığından kendim yapmak zorunda kaldım. Parça olarak Rtr180 nin alt sakalını kullandım.

Parça benim motora göre uygun tipli durmasından dolayı bunu seçtim. Sadece tipi uygundu ama ölçüleri ve boyu ve genişliği hiçbir şeklide durmuyorudu. Kesme, parçalara ayırma, uygun konum ayarlama, fiber kompozit dökme, macun, zımpara, boya, grenajı tutacak ayak yapımı derken ortaya bu sonuç çıktı.

Parçanın uygun konumu ayarlamak için kestim ve uygun konumunu ayarlamaya çalıştım.

Konumunu ayarladığım parçayı reçine ve cam elyaf kullanarak arkaya doğru uzattım.

Kuruduktan sonra ufak tefek düzenlemeler ile sabit durması için grenajı tutacak ayak yapıldı.

Macun ve zımpara yapılarak boyaya hazırladım. Astar attım ve mat siyah renge boyadım.

Boyadıktan sonra grenajı montajladım

Uyumu sağlamak ve hatlarını ortaya çıkarmak için sticker uyguladım. Ve diğer kendi çizimini yaptığım stickerları grenaja uyguladım. Son hali paylaşıyorum;

Verdiğim emeğim karşılığını kat be kat aldığımı düşünüyorum. Motoru oldukça kaslı ve heybetli gösterdi. Yapmayı düşünen arkadaşlara umarım örnek olur.

İnstagram: sdemircan
    Yoldan önce, Yoldaş gerek..!

İnstagram: sdemircann

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Baya güzel olmuş güle güle kullanın

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Elinize sağlık, çok güzel olmuş.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Temiz işçilik bravo

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Güzel olmuş, güle güle kullanın.

Böyle el emeği işlere ekstra saygı duymak lazım ki sizinki çok orijinal duruyor. Elinize kolunuza sağlık, gerçekten çok başarılı olmuş.

İlk gördüğümde herhalde alt sakal kırılmış yeniden yapmışsınız gibi geldi o kadar orjinal duruyorki çok temiz iş çıkarmışsınız tebrik ederim.

Motosikleti
    400NK
    Düşünceleriniz için teşekkür ederim. El emeği olması ve eşsizliği ile ayrı bir önemi oluyor. Çevremden aldığım yorumlar da bu şekilde, açıklamada bulunmasam orjinal değilmiydi bu parça diye şaşırtıcı tepkiler aldım yalan söylemim

Satın alınırken hali ve şuna kadar yaptığım değişiklikler ile olan hali bu şekilde;

Yoldan önce, Yoldaş gerek..!

İnstagram: sdemircann

Valla bravo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)