Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2008 R1 stop etme sorunu(Debriyaja bastığımda) Video mevcut

Motovento
    REKLAM ALANI

2008 model R1 sahibiyim.Motoru aldığımdan bu yana çözemediğim birkaç problem var.

Öncelikle gittiğim hızın bir önemi yok.Her hızda başıma gelen bir sorunu yazıyorum.160 ile gittiğinizi ve bir viyadükten geçtiğinizi düşünün.Bağlantı yerlerinde motosiklet ufaktan sektikten hemen sonra örnek veriyorum 3. vites 6000 devirdeysem, elim gazda sabitken bile devir düşüyordu.Eğer debriyajı çekip bırakmazsam devir stop edene kadar düşüyordu.Bu sorunu 20-30km hızla giderken bir kasisten geçincede yapıyordu ama özellikle belirtmek isterim her zaman yapmıyordu.

2. sorun ise diyelim ki ışıklarda durduk.1e attım direk stop edebiliyordu.Aynı şekilde 2. vitese atıp kaldırmaya çalıştığımda da stop edebiliyordu.
    Götürdüğüm bir usta debriyajın altındaki kablolara sigorta bağladı.Sigorta bağlandıktan sonra motor eskisi gibi ışıklarda dururken 1e veya 2 ye atınca stop etmeyi kesti.Elektriksel bir sorun olduğunu söyledi.

Fakat o gün eve dönerken sıkışık trafiğe girip motoru 2. vitesten 1 e çekerken debriyajı çeker çekmez makina stop etti.Şu an yüksek hızda devir hiç düşmüyor o sorun çözüldü fakat debriyaja bastığımda özellikle düşük devirde aşağı yukarı 15km - 35 km hızlarında giderken debriyajı çekersem motor stop edebiliyor.Bu sorunu bazen yapıyor bazen yapmıyor.İlgili videoları aşağıya bırakıyorum.
    Çözüm için ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

https://youtu.be/vvlJc5_uHEY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki GSX-S 125
    Debriyajı çekince stop sorunun aynısı bende de var abi rahatsız edecek kadar çok olmuyor şuanlık ama neden yapar bilmiyorum konunun takipçisiyim.

Beyinden olabilir motorun sesi kulağa güzel geliyor iyi bir usta bulun işin ehli nokta atışıyla tedavisini yapsın canavarın ve her usta iyi olduğunu söyler ama değildir kolay gelsin ayrıca öylede kullanmayın fazla.

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    enneksiyonla ilgili bir problem olabilir mi?

Alıntı Mert54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyinden olabilir motorun sesi kulağa güzel geliyor iyi bir usta bulun işin ehli nokta atışıyla tedavisini yapsın canavarın ve her usta iyi olduğunu söyler ama değildir kolay gelsin ayrıca öylede kullanmayın fazla.
    İnternette araştırırken çözüm için bu videoya denk geldim.Anlatan kişi 2007-2008 yamahalarda debriyaja basıldığında düşük rpm'de motorun stop ettiğini söylüyor.Çözüm için anlattıklarını sırasıyla yazıyorum.
    1-Videoda depoyu nasıl sökeceğini vida yerlerini gösteriyor.
    2-Depoyu ve kabloları sökerken motorun soğumuş olmasına dikkat edin diyor.Benzinle ilgili kablolarda basınç olduğundan kabloyu çekince basınçla benzini püskürteceğini söylüyor.Ondan dolayı soğukken sökün.
    3-Throttle body sanırım Türkçesi gaz kelebeği oluyor.4 tane varmış.Önce saat yönünde sıkın ardından 180 derece sola doğru gevşetin diyor.Herbir gaz kelebeği için ayrı ayrı yapın bu işlemi.
    Adamın dediğine göre problem bu yöntem ile çözülüyor.Yorumlarda bir sürü kişi teşekkür etmiş sorunun çözüldüğünü söylemiş.Tabi bu yöntemle çözemeyenlerde mevcut.
    En yakın zamanda deneyeceğim bu yöntemi.Umarım benimde sorun budur da fazla masraf çıkarmaz.

https://youtu.be/oMAKX4Ca9I4

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    TPS sensörüne veya debriyajındaki müşüre bir baktır. yetkili serviste diagnostic cihazını bağlayıp tüm sensörlerini check ettir. debriyaj müşürün zaman zaman çalışmıyorsa, düşük devirlerde çalışmadığı ana denk geldiğinde stop ettirir motosikleti.

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TPS sensörüne veya debriyajındaki müşüre bir baktır. yetkili serviste diagnostic cihazını bağlayıp tüm sensörlerini check ettir. debriyaj müşürün zaman zaman çalışmıyorsa, düşük devirlerde çalışmadığı ana denk geldiğinde stop ettirir motosikleti.
    Teşekkür ederim dediklerinede baktıracağım.

Sorun senkrondaymış.Makinaya bağlanıp eşitlendi hepsi.Sorun çözülmüştür.
    kaanklky bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)