Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter Çalıştırma problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba değerli abiler ve arkadaşlar
    Mondial 125cc scooterım var çalışıyordu durduk yere çalışmadı bi anda, bende söktüm ve genel temizliğini vs yaptım sorunum hala devam ediyor ateşleme yapmıyordu buji değiştirdim bujiyi şaşeye değdirince kıvılcım atıyor karbüratör manifoldu benzin vakumluyor benzin otomatiğinden bi kere çalıştı sonra çalışmadı bakmam gereken neresi kaldı (segmanlarıda yeniden 0 taktım )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı uakbulut07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba değerli abiler ve arkadaşlar
    Mondial 125cc scooterım var çalışıyordu durduk yere çalışmadı bi anda, bende söktüm ve genel temizliğini vs yaptım sorunum hala devam ediyor ateşleme yapmıyordu buji değiştirdim bujiyi şaşeye değdirince kıvılcım atıyor karbüratör manifoldu benzin vakumluyor benzin otomatiğinden bi kere çalıştı sonra çalışmadı bakmam gereken neresi kaldı (segmanlarıda yeniden 0 taktım )
    Karbüratörünüzün bağlantı yerlerinden hava alıyor olabilir bunun için emme monifoltunda conta varsa kontrol ediniz ve karbüratörün manifoltda bağlandığı kısmıda kontrol etmenizde fayda var.

şimdi bilginize danışarak veya diğer bilen arkadaşlar karbüratörün bölümlerinden anlayan varsa yazarsa sevinirim

Scooterım benzin pompasından alıyor işaretlediğim yerlerde bir yanlışlık varsa söylerseniz makbule geçer ben açıkcası internette açıklayıcı anlatan bir yer bulmadım. Bunu sormamım sebebi buji yuvasından 0.5 ml şırıngayla benzin damlatınca yakıyor ve çalışıyor.

Motosikleti
    Jawa 250+LEDOW 250
    Benzin girişi yazdığın boru doğrudan depoya ı gidiyor yoksa arada benzin pompası varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:02 ----------

Benzin giriş borusu ve vakum boruları yazdığın borular nerelere gidiyor biraz daha detaylı foto atabilirmisin bağlantılarla sıkıntı var

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    rölanti ayarı yada hava filtresi ile oynadınız mı hiç?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)