Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Takip Cihazını Kontak Kablosuna Bağlamak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Kuba Strike 150 - Loading
    Merhaba arkadaşlar. Motosikletime çinden iTracksafe marka takip cihazı aldım. Cihazı bilenler bilir. Cihazın + ve - uçlarını direkt aküye bağladım + kabloya sigorta bağlayıp. Cihaz şuan çalışıyor. Ama araç hareket ettiğinde güvenli bölgeden falan ayrıldığında bildirim vs gelmiyor. Sebebini bilmiyorum. Cihazdaki turuncu renkli kontak kablosunu bağlamak istiyorum. Bu kabloyu kontak dışında park lambasının + sına falan bağlasam olur mu? Ya da ön fara. Çünkü kontağı çevirdiğimde far ve park lambası yanıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben de aldım aynı cihazdan ama henüz bağlamadım. Garantiyi bozmasından çekiniyorum. Kesmeden biçmeden anlaşılmayacak şekilde yapmak zor. Bir de direkt sele altına koyunca bir anlamı yok hırsızlar biliyor orada olabileceğini. Bir yerleri söküp koymak lazım o da garantiyi bozuyor. Siz hiç kablo kesmeden bağlayabildiyseniz bir kaç fotoğraf atma şansınız var mı?

Bu arada evet oluyor diye biliyorum. Marş basınca elektrik giden herhangi bir ksbloya bağlayabilirsiniz. Kontrol edin sadece motor çalıştığında üzerinden akım geöen bir kabloya bağlayın. İlla direkt kontak olmasına gerek yok. Ama bazı parçalar motor stopken çalışmasada kabloları yüklü oluyor, internetten araştırın modele göre ama stoplar falan olur büyük ihtimal.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    evet direkt park lambasından alabilirsin. Arka stoptanda alabilirsin.
    Artıyı da oradan alsan daha iyi sanki. Çünkü durduğu yerde aküyü sömürecek.(eğer fazl akım çekiyorsa, park lambasından röle tetiği alıp, aküden aldığını da röleden geçirmek mantıklı.)

bilmiyorum ama, güvenli bölge muhabbeti, serverdan yapılacak bir işlem gibi geliyor. hesaptan bir bölge seçmek gibi.

edit: kablo kesmeden, sıyırmadan, ek parça kullanmadan zor arkadaşlar. Tabi motorunuzda ek bir aksesuar soketi bırakılmadı ise. Afrikanın ön ve arkasında boş soket vardı 6'lı mı ne. Dimmy/dummy/ gibi bir ismi vardı tam hatırlayamadım.
    Eğer motosikletinizi elektrik şemasını bulabilirseniz çok faydalı oluyor. kaydedin dursun kenarda.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bu aparattan kullansam olur gibi aslında ama bir oksitkenme vs durumunda söküp takmak, motoru tekrar sökmek istemiyorum. Belki bunun dışını lehim, slikonla kaplarım oksitlenmeye karşı. Sizce olur mu bu aparatla? [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet direkt park lambasından alabilirsin. Arka stoptanda alabilirsin.
    Artıyı da oradan alsan daha iyi sanki. Çünkü durduğu yerde aküyü sömürecek.(eğer fazl akım çekiyorsa, park lambasından röle tetiği alıp, aküden aldığını da röleden geçirmek mantıklı.)

bilmiyorum ama, güvenli bölge muhabbeti, serverdan yapılacak bir işlem gibi geliyor. hesaptan bir bölge seçmek gibi.

edit: kablo kesmeden, sıyırmadan, ek parça kullanmadan zor arkadaşlar. Tabi motorunuzda ek bir aksesuar soketi bırakılmadı ise. Afrikanın ön ve arkasında boş soket vardı 6'lı mı ne. Dimmy/dummy/ gibi bir ismi vardı tam hatırlayamadım.
    Eğer motosikletinizi elektrik şemasını bulabilirseniz çok faydalı oluyor. kaydedin dursun kenarda.
    Park lambasının + ucuna mı bağlamam gerekiyor kontak kablosunu?

Motosikleti
    Bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum arkadaşlar.
    -Kontak kablosunu kontak yerine, kontağı açtığımda elektrik gelen aksamın + ucuna bağlasam olur mu? Yani kontağı çevirdiğimde ön far yanıyor. Farın + ucuna bağlasam olur mu?

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı Rheago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum arkadaşlar.
    -Kontak kablosunu kontak yerine, kontağı açtığımda elektrik gelen aksamın + ucuna bağlasam olur mu? Yani kontağı çevirdiğimde ön far yanıyor. Farın + ucuna bağlasam olur mu?
    dostum aldığın ürünün linki falan varsa atsana bi, hangi kablo nasıl bir bağlantı istiyor.
    (ürünü gördükten sonra daha doğru yorum yapılır ama)
    turuncuyu far'ın +'sına bağlayabilirsin.
    Sanıyorum ki bu ürün fazla elektrik çekmeyecek, o yüzden durduğu yerde aküyü bitirmemesi için + kablosunu da farın +'sından çek. Kontak kapanınca elektriği kessin.(He yokuş aşağı direksiyon kilini kırıp motoru çalıştırmadan çalarlarsa tabi sistem çalışmayacak.)

şu arkadaş konuyu detaylı bir video ile anlatmış gibi duruyor. videolarını da bir izle.
    https://www.motosiklet.net/forum/mt-...ideo%27lu.html
    20

Motosikleti
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum aldığın ürünün linki falan varsa atsana bi, hangi kablo nasıl bir bağlantı istiyor.
    (ürünü gördükten sonra daha doğru yorum yapılır ama)
    turuncuyu far'ın +'sına bağlayabilirsin.
    Sanıyorum ki bu ürün fazla elektrik çekmeyecek, o yüzden durduğu yerde aküyü bitirmemesi için + kablosunu da farın +'sından çek. Kontak kapanınca elektriği kessin.(He yokuş aşağı direksiyon kilini kırıp motoru çalıştırmadan çalarlarsa tabi sistem çalışmayacak.)

şu arkadaş konuyu detaylı bir video ile anlatmış gibi duruyor. videolarını da bir izle.
    https://www.motosiklet.net/forum/mt-...ideo%27lu.html
    Merhaba,
    Link aşağıda. Dediğiniz gibi kontak kablosuna ön fara bağlayayım.

https://tr.aliexpress.com/item/32842281847.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.562012e4YZ DBPM

Motosikleti
    Dominar D400
    Hocam, evet olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)