Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cub Motor Ayak Frenine Alışamadım,Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar,

Mondial 100cc otomatik cub var.Önceden scooter kullanıyordum ve cub motorun ayakla basılan arka frenine alışamıyorum.Scooter kullanırken ön ve arka frene elle basılıyordu ani fren gerektiğinde dengeliyordum ama bu cub ile ani fren gerektiğinde önce ön frene asılıyorum ve ayak frenini unutuyorum.Bu yüzden iki kere kendimi yerde buldum neyse ki hafif sıyrıklarla atlattım.

Sormak istediğim;
    Cub motorda sol elcik kısmında magnet yok.Arka ayak freni iptal edilip scooterda olduğu gibi sol elciğe arka fren yapılabilir mi?Cevabınız çok önemli.
    Bu şekilde Cub kullanırken çok güvensiz hissediyorum fren işi hallolmazsa mecburen satıp tekrar scooter alacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Fren sistemiyle oynamayın.
    Ya bol bol çalışın.
    Ya da scooter alın
    espresso ve yukirunner bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NX250
    Teknik olarak yapılabilir. Bu şekilde olan cublarda var. Ancak alışmaya çalışman daha doğru olur, başka bir motora geçersen hep ayak frenine ihtiyaç duyacaksın.
    yukirunner bunu beğendi.

100 cc fazlası ayak frenli motor benim için imkansız zaten 40 yaşına yakın başladım.Tabi zor oluyor bu yaştan sonra.Otoban hiç çıkmam sadece mahallede veya ilçede alışveriş için kullanıyorum.

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Merhaba. Scooter dışındaki tüm motorların arka freni sağ ayakta olur. Cub motorun bir hatası günahı yok bu durumda. Böyle bir modifikasyon işi hem sağlıksız olur hem de masrafı çok külfetli olur. Ya satıp scooter alacaksınız ya da bu haliyle alışmaya çalışacaksınız. Kolay gelsin.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yukirunner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 cc fazlası ayak frenli motor benim için imkansız zaten 40 yaşına yakın başladım.Tabi zor oluyor bu yaştan sonra.Otoban hiç çıkmam sadece mahallede veya ilçede alışveriş için kullanıyorum.
    Yas ile ilgisi yok bu isin, el-goz-ayak koordinasyonu ve aliskanliklarla ilgili. Ben de 41 yasinda surmeye basladim motosiklet surmeye.

41 yaşına kadar başkasının motoru da olsa birkaç kez de olsa sürücü koltuğuna oturmuşunuzdur.Benim durumum anormal
    İlk kez 38 yaşında motor koltuğuna ve 40 yaşında araba direksiyon başına oturuyorum ve bunlar ilk araçlarım.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yukirunner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    41 yaşına kadar başkasının motoru da olsa birkaç kez de olsa sürücü koltuğuna oturmuşunuzdur.Benim durumum anormal
    İlk kez 38 yaşında motor koltuğuna ve 40 yaşında araba direksiyon başına oturuyorum ve bunlar ilk araçlarım.
    Hayir, ilk kez 41 yasinda motosiklet kullandim, ilk aracimdi. Otomobil kullanmiyorum, kullanmayacagim gerekmedikce de.
    yukirunner ve espresso bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alışmaya çalışmanızı öneririm. Alışamıyorum derseniz bilin ki hemen her şekilde modifiye edilir, hatta isterseniz yeni arka jant+disk+kaliper+balata+üst fren merkezi ve kütüğü+manet+fren hortumları(hortum çok uzun olacağından çelik hortum kullanımı önerilir) ile bunu yapmakla uğraşıp üşenmeyecek bir ustayla orjinali kadar iyi de olabilir. Tabi çok daha ucuza basit bir sol manet + fren teliyle de yapılabilir.

Sorun ise bu maliyeti kabul edip etmeyeceğiniz. Sonuçta yapılacak işleme göre maliyeti sizin mevcuttaki motosikletinizin ikinci el fiyatını bulup geçebilir.

Şahsen, daha ileriyi de düşünerek bu çalışma şekline alışmanızı öneririm. Yoksa yapılamayacak bir işlem değil.

Cevaplar için herkese teşekkürler maliyet çok olursa ödeyemem ben satıp scooter alacağım.Bundan önce 50cc Arora Toros vardı inanın çekişi de daha iyiydi ve çok seri ayrıca sürmesi keyifliydi.Bu cup 100cc ve hantal ayrıca bana fren sorunu halledilse bile güvensiz geliyor.50cc scooter tek kusuru kötü yol şartlarında sıkıntı oluyordu ama şu an yolları düzgün ve az hız kesici olan bir ilçedeyim.

Arora Toros gibi hızı ve çekişi kuvvetli 50cc önerisi verirseniz çok memnun
    olurum.Mesela Arora Capuccino çok güzel kasaya sahip ama hız çekiş iyi mi
    Saygılar

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    uğraşacak adam bulursan yapılır olmayacak bir şey yok fakat bende herkes gibi alışmaya çalışmandan yanayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)