Selâmün Aleyküm arkadaşlar,
Kısa geçmek için ikinci satıra bakınız.

Gözlük kullanıyorum yolu düzgün göremiyordum far tası çok dağıtıyordu ışığı. Facebook gruplarına falan danıştım "Mercek tak" dediler "takma dediler" çok karışıktı ortam, kararsız kalmıştım. Yaklaşık 7/8 ay tonlarca inceleme montaj tarzı videoları izledim ancak hiç birisinde (Çin Malı Mercek muhabbeti görmedim). Bir daha aynı far kutusu ile geri dönüşü yoktu çünkü. Bir cesaret Istanbul İstanbul da Emre Er***** - Strong Ga**** diye bir esnaf buldum. Vatandaşa yazdım "Yaparım gönder" dedi. Gönderdim 2 hafta sürdü 1 günde çıkarırım demişti. Far geldi içindeki Xenon patlak kafayı toplamıştım sadece Xenon gönderirim demişti. Farı toplarken etrafına Angel koymuştu o Angel şase kablosu Far içinde ki lehimden emanet gibi koptu. Dokunma ile elime geldi kısaca. Herife yazdım "gönder bakarız"dedi. Gönderdim beni 3 ay oyaladı. En sonunda sinirlendim bırak yapma kendim yaparım ben burada dedim "yok kardeşim, ben halledip göndereceğim" dedi. Biraz daha oyaladı son çare günlük aradım rahatsız ettim farklı numaralardan. Benim numaramı açmıyor çünkü. Neyse kargoya verdi "yaptım" dedi yolladı. Kargo geldi heyecan var bende ama ne göreyim kutuyu açmamış bile âdi. Benim far patlak sanayiye indim Xenon ampul aldım taktım yola çıktım gece Bağa gideceğim zifiri karanlık far şehirden çıkınca gece lambası gibi görünmüyor önümü göremiyorum. 1 hafta araştırdım Çin Malı Mercek muhabbeti var başka b ir Far tasarımcısı söyledi bunu ondan takmış dedi. "Bunlar düzen tutmaz" dedi. "800₺ paramı aldı" dedim bir çözüm olmalı paramın yanmasını geçtim babamı zor iknâ etmişim tekrar söküp tamirciye göndersem aylarca babamı zor tuttum daha da köpürecek bana. Zaten o şahısta "dokunulmuş farı tekrar açmıyoruz" dedi.

Aliexpress üzerinden LED aldım onu taktım ama LED H1 12Volt 20Watt 360° dizayn. Motosiklet üzerinden kısa +/- hattından gelen elektirik taktığım LED'i patlatıyor yani ısındıktan sonra. Gaz verince daha da hızlanıyor bu durum. Dünde patladı zaten. Ben buna Mercek takan herifin yolladığı 12Volt 35Watt Balastı takıp kullanıyordum. Balast'ta işe yaramadı kısaca. Yaklaşık 10 gün önce "bu zayıf ışıtıyor" dedim Aliexpress deki satıcıya. Bana 12Volt 45Watt olarak yenisini yolladı. Ben motosiklet Far kablosuna gelen Volt ölçtüm 14Volt geliyor ancak Amper (Watt) değeri hep 0 sanayiye indim ölçüm yaptılar yine 0 ama far takınca yanıyor. Sizce Kaç Watt (Amper) geliyor? Bu şekilde Balast olursa muayeneden geçmiyor. Pulsar NS200