Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Sahte Yağ Filtresi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Öncelikle Merhabalar,
    10/03/2021 Tarihinde Bir Alışveriş sitesi üzerinden İzmir Retro Motor dan Orijinal Honda Yağ Filtresi aldım. Filtre elime ulaştığında baskısında ufak tefek pürüzler ve koruyucu ambalajının kötü durumda olmasından biraz şüphe duydum, bundan dolayı bir çok kişiye sormama rağmen filtre orijinal cevabını aldım. Motoruma uzun süredir binmediğimden içimin rahat etmesi için bakım yapmadan binmek istemedim işe koyuldum , yağ filtresini ve yağımı değiştim. Daha sonra dolaşmak için dışarıya çıktım. Yıllardır arıza lambası yakmayan motor arıza lambası yakmaya başladı ama yağ lambası değil normal motor arıza lambası yandı. Normalde yağ filtresine bağlamazdım bu arıza lambasını fakat geldiğinde incelediğim durum aklıma geldiğinde motordan çıkan orijinal filtre ile karşılaştırdım ve uyarı yazılarının sembollerinin bir kaç harf bir kaç şekil farklı olduğunu gözlemledim. İç tarafındaki (Markaj diyorlar sanırım ) kırmızı boya motordan çıkan filtre de çok güzel yapılmışken gelen filtre de çırak elinden çıkmış gibiydi. Fotoğrafları yükleyeceğim sizin de karşılaştırabilmeniz için . Şimdi ben bu filtrenin orijinal olmadığına kanaat getirdim. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? Ücret iadesini bir şekilde alırım fakat başkalarında büyük zararlar açmasını istemiyorum.

Motosikletim : 2017 CBR 600RR
    Gelen filtrenin fotoğrafları :
    (Jelatinin Kalitesi)
    (İçerideki boyanın kalitesi ve delik kısmın etrafında çember olmaması, Contanın önündeki çember de orijinalde ki sembollerin olmaması )
    (Sembolün farklı olması ve here yazıcağı yerde nere yazması , yazı kalitesi , silinme)
    Bunlar da orijinal filtrenin fotoğrafları :

Yorum sizin.
    KırmızıGrom bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Nasıl yol izleyeceğinizi bilmiyorum ama sizin bu konu başlığınız herkese ders olsun. 2 gıdım uygun fiyata ürün alacağız diye ne olduğu belli olmayan firmalardan alışveriş yapmayalım.
    umot bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Kesinlikle öyle bu saatten sonra yetkili servis dışında dışarıdan vida bile almam.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Hocam merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Maalesef Honda'nın orijinal adı altında satılan bir çok ürünü birebir yan sanayi. Bunu ayırt etmek de çok zor. Çünkü adamlar kutuyu, kodları bile basıyorlar. Ancak orijinal olduğuna %100 emin olduğunuz bir parçayla kıyaslayarak anlayabiliriz.

Honda Türkiye'nin bu duruma bir an önce el atması gerekli. Valla gerçekten şu parça işi adamı motosikletten soğutuyor.

İade için başvuru yaptınız mı? Kabul etmezlerse tüketici hakem heyetine gidebilirsiniz yapılabilecek en mantıklı hareket ama size kalmış

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Alıntı Ali Çimen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Maalesef Honda'nın orijinal adı altında satılan bir çok ürünü birebir yan sanayi. Bunu ayırt etmek de çok zor. Çünkü adamlar kutuyu, kodları bile basıyorlar. Ancak orijinal olduğuna %100 emin olduğunuz bir parçayla kıyaslayarak anlayabiliriz.

Honda Türkiye'nin bu duruma bir an önce el atması gerekli. Valla gerçekten şu parça işi adamı motosikletten soğutuyor.

İade için başvuru yaptınız mı? Kabul etmezlerse tüketici hakem heyetine gidebilirsiniz yapılabilecek en mantıklı hareket ama size kalmış
    Motora takmak gibi bir hata yaptığım için iade almayacaklar , fakat n11 le görüşmelerim sonucu bir şekilde iade edebilirim diye düşünüyorum. Benim tek korkum o ufak gezmemde motora bir zarar gelmiş olmaması

Motosikleti
    MT-09 SP
    Sahte olduğunu satıcı da bilmiyor olabilir. Bizzat başımıza geldi. Ucuz filan diye de almamıştık. Aynı firmadan hava filtresi yağ vesayre almıştık topluca gelsin diye uğraşmadık. Servis fiyatıyla aynıydı.
    Yağ filtresinin dışındaki yazılar barkod vs neredeyse aynı ama motordan çıkan orijinal filtre ile karşılaştırınca metal işçiliğinin kötü ve bazı işaretlerin olmadığını farkettik. İçindeki kağıdın rengi de garipti.
    Firmayla iletişime geçtiğimizde böyle birşeyin mümkün olamayacağını söylediler ve geri gönderin inceleyelim dediler. Geri gönderdikten sonra bizde bilmiyorduk, ürünü satıştan kaldırdık tarzında özür dilediler. N11'de Çok fazla sahte ürün var. Özellikle Motor yağı ve fren balataları. Birde filtre grubu tabiki. Hayati parçaları ucuza kaçmadan yetkili servisten temin etmek lazım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Orijinal filtrelerin de cogu yan sanayi zaten aslinda. Mesela buradaki Honda'larin cogunun orijinal filtresini FRAM uretiyor. Filtrenin uzerinde Honda yaziyor, ama uretici FRAM.

Acikcasi yag filtresi zaten cok pahali bir parca degil. Kritik bir parca hem de. Direk gider servisten orijinalini alirdim sahsen. Internette cok daha ucuza varsa, onun orijinal olma ihtimali dusuk zaten.

Yağ filtresinin böyle bir arıza oluşturacağını sanmıyorum tabi içerisindeki filtre parçacıkları kopup bloğa kaçmadıysa

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    İsim tanıdık geldi kontrol ettim ve aynı yerden aynı ürünü satın almışım. 1-2 güne gelir. Dediğiniz gibi ise ve güven vermezse dokunmadan gönderirim.

Karmaşık yada abartılacak bir parça değil fakat yağ geçirmiyor da pompa dişlilerini mi yiyor, fazla rahat geçiriyor da içeri çapak mı fışkırtıyor düşünmekten uyutmaz insanı.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    OEM ya da bilindik parçalar da tercih edebilirsin hocam bidahakine. MANN filtre iyidir mesela SUNWA iyidir ama bulabiliyorsan MANN tavsiye ederim. ya da servis varsa yakınında direkt servisten al gitsin. geçmiş olsun umarım büyük sorunlara gebe değildir olay
    fazil bunu beğendi.

Yağ filtresi muhtemelen sahte. Fakat yağ fitresinden dolayı motor arıza lambasının yanması biraz garip. Başka bir şey olabilir mi?

Akü kutup başlarında oksitlenme ya da gevşeme olabilir. Bence ilk orayı kontrol edin. Her şey normal görünüyorsa kutup başlarını biraz daha sıkın.

Ayrıca motor arıza lambası yanıp sönerek bir kod verir. O kodu araştırın.

Yağ filtresinden tasarruf etmek ya da yetkili servisten alışveriş yapmak istemiyorsanız piyasada bilinen, kaliteli yağ filtrelerini tercih edin. Örneğin Mann, Bosch, Hiflo gibi markaları tercih edebilirsiniz.

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Ben yakınımda servis olmadığı için ve başlıkta orijinal diye belirttiklerinden dolayı aldım, üzücü bir durum satıcıyla görüşüyorum hala orjinal diye diretiyor ve tek tip cevaplar veriyor. Sahte olduğunun kendisi de farkında fakat hala tabiri caizse kime geçirsem diye o ilanı kaldırmıyor. Şu zamanda şu pahalılıkta 5-10 lira fazla kazanacağım diye milletin malına göz dikiyorlar .Ben işin peşini bırakmayacağım o siteden o mağazayı kapattıracağım.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    bu tür parçaları servisten almıyorsanız eğer orjinali değil de, aynı markaya parça üreten firmaları tercih etmenizi tavsiye ederim.
    Mesela hiflo gibi markalar yeterli oluyor.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Yıllar önce Honda yetkili servisi Otoseverden cbf 150 için hava filtresi almıştım.
    Filtre pek orjinal gibi gelmedi, üzerinde barkod var fakat genelde barkodun altına numaralarıda yazılır bunda numara yok.
    Barkodu okuttuğumda numarası 123456789 çıktı.
    Direk Hondayı aradım neymiş efendim bazı müşteriler yan sanayi istiyormuşta onun için servisler ellerinde yan sanayi parçada bulunduruyormuş.
    Ulan dangalak dedim (içimden) yan sanayi alacak olsam yetkili serviste ne işim var. Arka sokağında motosiklet parçası satan dükkan dolu.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Mann Filtre öneririm. Hem daha ucuz, hem de sahtesi yoktur sanırım. Yıllardır kullaniyorum.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Filtrede olabileceği gibi motor yağının da sahtesi varmış, ekonomi kötüye gittikçe her şeyin sahtesi yapılmaya ve rağbet görmeye başladı maalesef.

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Neden yani ? değer mi birazcık fazla para kazanmak için milletin ne zorluklarla aldığı motosiklete sahte filtre satmak. Yazık günah herkes birkaç kuruş için Kul Hakkı yemeye dünden razı. Ürün n11 tarafından incelemeye alındığı için şuan yorumda yapamıyorum, başkalarının almasını engellemek adına . Benden başka kaç kişi aldı Allah bilir hiç kontrol etmeden motora taktılar, yarın öbür gün motora bir zarar gelecek kimse fark edemeyecek filtreden olduğunu. Ben Allah ' a havale ediyorum böyle insanları.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yağda sahtekarlık, hile, hurda daha yaygın bence, özellikle Castrol, Motul gibi popüler yağların çakmasına denk gelmek çok olası. Aslında ayrı bir başlık açıp ekipmandan yedek parça ve sarf malzemesine çakma ürün satan her firmayı ifşa etmek lazım.
    Erenkc91 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)