Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2015 MONDİAL RX3İ EVO BLOK PATLAMASI

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial rx3i evo
    merhaba
    dün tekirdağ çerkezköyden rxi3 evo aldım. 3 gun oncede motora gıdıp bakmıstık 3 kişi. cok az bı şıkırdama sesi vardı. neyse noterde motorun satısını yaptık. satıcı 3 km mesafeden bu arada motoru getırdı. satıs olduktan sonra yaklasık aradan 15 dakika geçti ( yaklasık 8 10 km arası toplam yol gittim ) ve çorluya dogru gerı donerken 60 70 km hızda ıken aniden birden motor kilitledi ve resimlerde görüldüğü gibi hasar oluştu. konu ile ilgili nasıl işlem yapabılırım sorun nedır ne kadar tahmını masraf cıkar yardımcı olursanız sevınırım. buraya resim yüklemeyi bilmiyorum bana mail gönderirseniz size resimleri iletirim siz yükleyebilirmisiniz. benim mailim. bariscengiz59@gmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    resimleri başka sosyal medyada yüklediyseniz oranın linkini atın

Motosikleti
    mondial rx3i evo
    https://www.facebook.com/groups/699730840173148/?multi_permalinks=2349401768539372¬if_id=161011 0245631625¬if_t=feedback_reaction_generic&ref=n otif

böylemi acaba

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Peki satıcı size herhangi bir sorundan bahsetmiş miydi?

Eğer bahsetmediyse(önemli değil fakat) satıcı sorumlu. Benzer mahkeme davaları var.

Satıcı ne diyor bu konuda?

Motosikleti
    mondial rx3i evo
    bız 3 kısıyız baktık motora ve kendısınınde o anda sahıtlerı 3 kısıydı. ısrarla motorda bısey yok cerkezkoyde ustama 2 3 kez goturdum bısey yok normal bunun sesı demiş. arkadasında da aynı motor varmıs onda da aynı ses varmıs. ses oldugunu soyledık hıc bısey yok ben kefılım ben gotureyım motorcuya en ufak problem cıksın ben kendım yaptırırım daha sonrada satmam asla dedı. bızde motorcuya gotururuz madem bısey yok dıyosan eminsen ona göre yaptırız bakımını vs dedık. ama herhangi bir yazılı evrak aramızda yapmadık noter satısında da herhangi birşey belirtmedik. kız gıbı motor aldınız ben malıma guvenıyom ben kullanıyorum bısey yok dıyo.watsap konusmaları fılan hersey kayıtlı. sımdıde kendısı dıyokı ben sıze saglam getırdım sız yaptırırız dedınız dıyo. ılk basta 16.250 tl ıstedı 3 saat kadar konusma vs aradan sonra 14.250 tl anlastık. ılk basta motorda bısey yok dedı. daha sonra ben zaten masrafını dustum dedı. bende ozamansa sen bu sorunu bılıyodun nıye acık acık soylemedın dedım tekrardan yemın edıyo bılmıyodum egerkı bılseydım 16 dan asagı vermezdım sız motoru 16 alıp benden bu sorun olsaydı ben sıze 2000 tl hemen verırdım ama suan benım zararım var dıyo.bende senın arkadasların yaptırırız deyıp yaptırmadıkları ıcın sozunde durmadıkları ıcın onlardan davacı olucam dıyo. bende kendısıne soyledım benım arkadaslarım ama ben kalkıp arkadaslarımın bogazına sarılamam soz verdınız yaptırın motorumu dıye dıyorum ve tekrardan satıcı benı ılgılendırmez ben 1 kurus para vermem dıyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki satıcı size herhangi bir sorundan bahsetmiş miydi?

Eğer bahsetmediyse(önemli değil fakat) satıcı sorumlu. Benzer mahkeme davaları var.

Satıcı ne diyor bu konuda?
    bız 3 kısıyız baktık motora ve kendısınınde o anda sahıtlerı 3 kısıydı. ısrarla motorda bısey yok cerkezkoyde ustama 2 3 kez goturdum bısey yok normal bunun sesı demiş. arkadasında da aynı motor varmıs onda da aynı ses varmıs. ses oldugunu soyledık hıc bısey yok ben kefılım ben gotureyım motorcuya en ufak problem cıksın ben kendım yaptırırım daha sonrada satmam asla dedı. bızde motorcuya gotururuz madem bısey yok dıyosan eminsen ona göre yaptırız bakımını vs dedık. ama herhangi bir yazılı evrak aramızda yapmadık noter satısında da herhangi birşey belirtmedik. kız gıbı motor aldınız ben malıma guvenıyom ben kullanıyorum bısey yok dıyo.watsap konusmaları fılan hersey kayıtlı. sımdıde kendısı dıyokı ben sıze saglam getırdım sız yaptırırız dedınız dıyo. ılk basta 16.250 tl ıstedı 3 saat kadar konusma vs aradan sonra 14.250 tl anlastık. ılk basta motorda bısey yok dedı. daha sonra ben zaten masrafını dustum dedı. bende ozamansa sen bu sorunu bılıyodun nıye acık acık soylemedın dedım tekrardan yemın edıyo bılmıyodum egerkı bılseydım 16 dan asagı vermezdım sız motoru 16 alıp benden bu sorun olsaydı ben sıze 2000 tl hemen verırdım ama suan benım zararım var dıyo.bende senın arkadasların yaptırırız deyıp yaptırmadıkları ıcın sozunde durmadıkları ıcın onlardan davacı olucam dıyo. bende kendısıne soyledım benım arkadaslarım ama ben kalkıp arkadaslarımın bogazına sarılamam soz verdınız yaptırın motorumu dıye dıyorum ve tekrardan satıcı benı ılgılendırmez ben 1 kurus para vermem dıyo.

Motosikleti
    R1
    Ah Hocam Ah ustaya götürmeden neyse artık. Bu işler sözle olmaz.

Yapacağınız tek şey var oda doğruca bir avukata gitmek. İhtarname çekildikten sonra olayın ciddiyetini anlarlar.

Geçmiş olsun ne diyelim.

Eğer boynunuzu büküp kabullenirseniz. Hem paranız yanar hem de onlar işlerine devam eder.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Almayın abi şu motorları, kaç defa söyledik uyardık ama genede dinlemediniz, buyrun okuyun.

ben facebook'ta ki grupta yorumları okudum, adam tam üşgahatçıymış. Bile bile sana kol çıkarmaya yakın motoru satmış.
    Motordan debriyaj taşı sesi harici ne gelirse gelsin ivedi bir şekilde kontrol edilmesi gerekiyor, alırken de alınmaması gerekiyor.
    Tabi olan olmuş artık bunları söyleyip yaraya tuz basmanın anlamı yok.
    Pazartesi günü Noterden ihbarname gönderiyorsun ( bir avukata danışmanda fayda var, danışmaya ücret almazlar )
    ihbarname içerisinde, kusurlu ürün sattığını ve bu sesin sorun olmayacağını söylediğini ve buna şahit olarak orada olan arkadaşlarını yazıyorsun.
    Motorunu şimdilik garaja çekip bekletiyorsun. Noterde imzaladığın satış belgelerinde, şöyle bir olay var " Satıcı araçta olan kusuru söylemez, alıcının haberi olmaz ise sorumluluk satıcıya aittir " diye bir maddeleri var.
    Sonuç ne kadar sürer kesin bir şey yok, ama uzlaşma ile sonuçlanma olasılığı yüksek. Uzlaşma ile satıcı motorda ki tüm masrafı karşılamayı kabul edecek aksi taktirde motorun satışını geri almak zorunda kalacak. Mahkeme sonuçlandığında her zaman alıcının yanında olduğunu ve özellikle aynı gün alınan (15 gün içerisinde ) ürünlere tüketici hakem heyetininde ilgilendiğini söylemekte de fayda var.
    Sıfır ürün olmamasına rağmen, resmi satış olduğu için hakem heyeti bununla da ilgileniyor.
    Sana kesin olarak vereceğim tavsiyem avukata danışman, burada her türlü kazanan sen olacaksın. Sadece geç kalmamaya çalış.

Motosikleti
    mondial rx3i evo
    Ah Hocam Ah ustaya götürmeden neyse artık. Bu işler sözle olmaz.

Yapacağınız tek şey var oda doğruca bir avukata gitmek. İhtarname çekildikten sonra olayın ciddiyetini anlarlar.

Geçmiş olsun ne diyelim.

Eğer boynunuzu büküp kabullenirseniz. Hem paranız yanar hem de onlar işlerine devam eder.

ben hakkımı arıycam sonuna kadar. bız zaten kabul ettık bısey yok dıyorsan tamam bız corluya motorcuya goturdugumuzde bakımları vs yaptırırız dıye. ama götüremeden bu oldu. bakalım hakkımızda hayırlısı dusup yolda saglımıza bı zarar gelmedıgıne cok sukur. ınsanın basına geldıkce ogrenıyormus. onu anladım

Motosikleti
    R1
    Alıntı bariscengiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hakkımı arıycam sonuna kadar. bız zaten kabul ettık bısey yok dıyorsan tamam bız corluya motorcuya goturdugumuzde bakımları vs yaptırırız dıye. ama götüremeden bu oldu. bakalım hakkımızda hayırlısı dusup yolda saglımıza bı zarar gelmedıgıne cok sukur. ınsanın basına geldıkce ogrenıyormus. onu anladım
    İkinci cümlenizi anlamadım ama neyse

Hakkınızı mutlaka arayın.

Ve şu söylediğiniz çok yanlış bir şey "ınsanın basına geldıkce ogrenıyormus"

Başkalarının tecrübelerinden örnek alıp aynı hataları yapmamaktır önemli olan. Elbette hata yapacağız ama sizin durumunuz buna örnek değil maalesef.

Neyse yukarıda @atillatopal9 arkadaşımız çok güzel anlatmış. Motoru sağlam bir yere çekip en kısa sürede avukata gitmelisiniz.

Tekrardan geçmiş olsun. Kolay gelsin.

Motosikleti
    mondial rx3i evo
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almayın abi şu motorları, kaç defa söyledik uyardık ama genede dinlemediniz, buyrun okuyun.

ben facebook'ta ki grupta yorumları okudum, adam tam üşgahatçıymış. Bile bile sana kol çıkarmaya yakın motoru satmış.
    Motordan debriyaj taşı sesi harici ne gelirse gelsin ivedi bir şekilde kontrol edilmesi gerekiyor, alırken de alınmaması gerekiyor.
    Tabi olan olmuş artık bunları söyleyip yaraya tuz basmanın anlamı yok.
    Pazartesi günü Noterden ihbarname gönderiyorsun ( bir avukata danışmanda fayda var, danışmaya ücret almazlar )
    ihbarname içerisinde, kusurlu ürün sattığını ve bu sesin sorun olmayacağını söylediğini ve buna şahit olarak orada olan arkadaşlarını yazıyorsun.
    Motorunu şimdilik garaja çekip bekletiyorsun. Noterde imzaladığın satış belgelerinde, şöyle bir olay var " Satıcı araçta olan kusuru söylemez, alıcının haberi olmaz ise sorumluluk satıcıya aittir " diye bir maddeleri var.
    Sonuç ne kadar sürer kesin bir şey yok, ama uzlaşma ile sonuçlanma olasılığı yüksek. Uzlaşma ile satıcı motorda ki tüm masrafı karşılamayı kabul edecek aksi taktirde motorun satışını geri almak zorunda kalacak. Mahkeme sonuçlandığında her zaman alıcının yanında olduğunu ve özellikle aynı gün alınan (15 gün içerisinde ) ürünlere tüketici hakem heyetininde ilgilendiğini söylemekte de fayda var.
    Sıfır ürün olmamasına rağmen, resmi satış olduğu için hakem heyeti bununla da ilgileniyor.
    Sana kesin olarak vereceğim tavsiyem avukata danışman, burada her türlü kazanan sen olacaksın. Sadece geç kalmamaya çalış.

ptesı avukat ıle ısleme baslayacagım. telefon görusmesı ve yazısmalarda da ben orta yolu bulmaya calıstım kendısıne yıkıcı degılım yapıcıyım dedım dınlemedı.benı ılgılendırmez ben sana saglam getırdım deyıp durdu. ayrıca noter satısta yazan ıbare = satıcı yukarıdaki nitelikleri ve bedeli yazılı aracı alıcıya halihazır durumu ile satarak bedelini nakit olarak aldıgını ve aracı teslim ettiğini alıcı bu aracı halihazır durumu ile görüp beğenerek ve bedelini nakit olarak ödeyerek teslim aldıgını plaka degısıklıgı beyan edılmedıgını aracı aynı plaka ıle aldıgını aracın tescıl belgesının bulunmadıgını taraflar ekspertız raporunun bulunmadıgını satısın yapılmasını ve bu nedenle noterı sorumlu tutmayacaklarını taraflar aracın 41000 km de oldugunu ve beyan ve kabul ederler.

Motosikleti
    R1
    ptesı avukat ıle ısleme baslayacagım. telefon görusmesı ve yazısmalarda da ben orta yolu bulmaya calıstım kendısıne yıkıcı degılım yapıcıyım dedım dınlemedı.benı ılgılendırmez ben sana saglam getırdım deyıp durdu. ayrıca noter satısta yazan ıbare = satıcı yukarıdaki nitelikleri ve bedeli yazılı aracı alıcıya halihazır durumu ile satarak bedelini nakit olarak aldıgını ve aracı teslim ettiğini alıcı bu aracı halihazır durumu ile görüp beğenerek ve bedelini nakit olarak ödeyerek teslim aldıgını plaka degısıklıgı beyan edılmedıgını aracı aynı plaka ıle aldıgını aracın tescıl belgesının bulunmadıgını taraflar ekspertız raporunun bulunmadıgını satısın yapılmasını ve bu nedenle noterı sorumlu tutmayacaklarını taraflar aracın 41000 km de oldugunu ve beyan ve kabul ederler.
    Kolay gelsin.

Avukat ve sonraki aşamaları burada da paylaşırsanız herkes bilgilenmiş olur.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    resimleri arkadaş için paylaşıyorum.
    facedeki guruptan aldım fotoğrafları

Motosikleti
    mondial rx3i evo
    Kolay gelsin.

Avukat ve sonraki aşamaları burada da paylaşırsanız herkes bilgilenmiş olur.
    tesekkur ederım tum asamalar sonuclansın detaylı bılgı verecegım. benım gıbı kımsenın basına gelmesın yasamasın dıye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

tesekkur ederım paylasımı yaptıgınız ıcın. bılmıyorum cunku nasıl resım yuklendıgını...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Büyük geçmiş olsun. Zaten parayı bu dönemde zor kazanıyoruz. Bir de hevesle, hayaller kurarak aldığımız bir ürünün aynı gün büyük masraf açarak sorun çıkartması berbat bir olay. Hakkınızı yasal yollardan her türlü almaya bakın, yasal yollar aleyhinize sonuçlanırsa da bir kamyon adamla size bu satışı yapan arkadaşa ziyarette bulunun, daha motor sürmeye tövbe etsin.

Motosikleti
    mondial rx3i evo
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun. Zaten parayı bu dönemde zor kazanıyoruz. Bir de hevesle, hayaller kurarak aldığımız bir ürünün aynı gün büyük masraf açarak sorun çıkartması berbat bir olay. Hakkınızı yasal yollardan her türlü almaya bakın, yasal yollar aleyhinize sonuçlanırsa da bir kamyon adamla size bu satışı yapan arkadaşa ziyarette bulunun, daha motor sürmeye tövbe etsin.
    sagolun. ılk defa hayalımı gerceklestırdım. ama boyle bı olayla karsılastım. o an aklıma geldıkce aksamları uykum kacıyo dıreksıyon delı gıbı cırpındı dusmemek ıcın zor durdum dussem tam ıs cıkıs saatı full trafık var araba ezecek fılan. aklım cıktı.ben mumkun oldugunda yapıcı olmaya calısıyorum ama bısey yapmaya kalksam iş bana doner. burda olmassa oteki dunyada elbet hesaplasıcaz. bakalım hakkımızda hayırlısı

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    sagolun. ılk defa hayalımı gerceklestırdım. ama boyle bı olayla karsılastım. o an aklıma geldıkce aksamları uykum kacıyo dıreksıyon delı gıbı cırpındı dusmemek ıcın zor durdum dussem tam ıs cıkıs saatı full trafık var araba ezecek fılan. aklım cıktı.ben mumkun oldugunda yapıcı olmaya calısıyorum ama bısey yapmaya kalksam iş bana doner. burda olmassa oteki dunyada elbet hesaplasıcaz. bakalım hakkımızda hayırlısı
    Para maalesef kolay kazanılmıyor. Öteki dünyaya bırakmayın. Tek sevindirici durum, kaza yapmamanız. Allah korumuş.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Hocam çok geçmiş olsun. Fotoğraflardan anladığım kadarıyla balansör milinin bilyası dağılmış, bu yüzden de muhtemelen yalpaladığı için krankın içine girip çıkarken kranka çarpmış ve sonuç bu. Yapı olarak titreşimi engellemesi için krank milinin ağırlık merkezine ters yönde etki edip titreşimi azaltması için balansör ya da usta tabiriyle yavru krank kullanılır. Motorun çalışması sırasında krankın içine girip çıkar. Ancak muhtemel ki duyduğunuz ses fotoğraflarda da gözüken parçalanmış bilyanın dağılmak üzere olmasının işaretiydi. Ancak ben yine de bunun çok nadir görülebilecek bir sorun olduğunu düşünüyorum. Siz gerekli işlemleri mutlaka yapın.

Motosikleti
    Kısmetse olur ����
    Benzer bir olay başıma geldi ay sonunda 600f satın aldım ve 50 km yol yapamadan yatak sesleri şakırdamaya başladı. Aldığım arkadaşlarla görüşüp orta yolu bulduk ve şu an motosikleti yaptırıyorlar. Kötü bir durum gerçekten. Geçmiş olsun

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Vay arkadaş vay yaaa... Çok üzüldüm. Çok geçmiş olsun..

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Dostum çok geçmiş olsun. Kesinlikle motoru satıcıya iade etmelisin her türlü hukuki hakkını da kullanmalısın .Kıt kanaat hayal kura kura para biriktirip alıyoruz bu motorları kimsenin böyle motor kakalamaya hakkı yok. Kim bilir nasıl kullanıldı. Bakımsız sınırları zorlana zorlana. Böyle şeyler gördükçe ikinci elden iyice soğuyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)