Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

600F Ön disk sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba 600f 'im de disk eğriliği sorunum var frene basınca resmen tak tak tak ediyor abs var gibi bir tutup bir tutmuyor frenler.

Baktığım kadarıyla sorun disklerde hemde 2 sinde birden.

Uygun fiyatlı disk bulamadım tanesi 1000-1500 tl arası neredeyse.

Çıkmalara da pek güvenemiyorum. 600rr ile 600f ön diskleri aynı mıdır ? uygun fiyatlı çıkma bir 600rr diski buldum ama ?
    Motorum 2006 model bu arada.
    Tavsiyesi olan varsa çok memnun olurum düzelttirme imkanım var mı vs?

Bu arada jantta olursa düz gidemezsin disktedir dediler ama janttan da tam emin değilim lastiği boşta çevirince diskler yamuk dönüyor orası kesin ama.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

Göbek rulmanı boşluk yapmış ta olabilir diyorlar nasıl kontrol edebilirim?

Ben ön teker boşta iken diske 1mm uzaklıkta bir tornavida tuttum ve lastiği çevirdim bazı yerlerde tornavidaya sürttü disk bazı yerlerde hiç sürtmeden geçti.

Bu göbek rulmanında boşluk olsa da böyle yapar mıydı ?

Birde giderken ellerimi bıraktığımda herhangi bir titreşim vs. yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Evet göbek rulmanı boşlukta yapmış olabilir ama büyük olasılık disk eğriliği bence. Diskin orjinal çıkmasını almanı tavsiye ederim.

hocam çıkmalarına da 1500 tl civarı fiyat çekiyorlar çiftine yani güvenmek ayrı dert fiyat ayrı dert

Net olarak göbek rulmanını nasıl kontrol edebilirim sorunun diskte olduğuna emin olmak için

Jantı maşalardan söküp balans cihazına bağlatacaksın, lastikçilerde var gidip danışabilirsin. Zaten dönerken normal olmayan bir ses çıkarsa rulmandandır. Ama belirgin bir disk eğriliği var gibi.

veya diski press vs düzelttirmenin bir yolu var mı

Alıntı magnum1095 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    veya diski press vs düzelttirmenin bir yolu var mı
    O işlem sağlıklı olmaz

Hocam bende disk zannediyorum çünkü normal düz giderken elimi bıraktığımda bir salllama vs yapmıyor ancak ön frene basınca inanılmaz derecede abs var gibi yapıyor aşırı dengesiz bir durum yani..

Ama ihtimal göbek bilyası vs çıkar mı diye umutluyum yani disk altından gibi sanki bu fiyatlar çok yüksek

Hocam bende disk zannediyorum çünkü normal düz giderken elimi bıraktığımda bir salllama vs yapmıyor ancak ön frene basınca inanılmaz derecede abs var gibi yapıyor aşırı dengesiz bir durum yani..

Ama ihtimal göbek bilyası vs çıkar mı diye umutluyum yani disk altından gibi sanki bu fiyatlar çok yüksek
    O çaptaki disk için normal aslında fiyatlar. Genelde çok değişmeyen bir parça da olmadığı için hiç öyle düşünmemiştim. Aynı çapta ve saplama sayısına sahip bulabilirseniz işini görür ama.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Kaliteli markalardan alın hocam. Ebc, brembo gibi. Kesinlikle Honda etiketli üründen daha ucuzdur.
    Bu arada göbek rulmanı pahalı değildir, skf/ors olarak en baba 2 tanesi 100 TL tutar. İmkan varsa rulmanlari da yenileyin. Selamlar
    maktama bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    SFS Brake var Istanbul da int. den ulaş her motora uygun kendi üretimleri , iki takım kullandım sıkıntı yok fiyatları gayet uygun..

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SFS Brake var Istanbul da int. den ulaş her motora uygun kendi üretimleri , iki takım kullandım sıkıntı yok fiyatları gayet uygun..
    hocam 1300 - 1300 TL 2600 TL'ye denk geliyor yani uçuk bi rakam 600f 2006 model yani S1000rr Sp kullanmıyoruz malum durumumuz çok da iyi değil diye 2006 model 80 binde motora biniyoruz haliyle 2 diske 2600 TL verecek gücüm olmuyor malesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Alıntı Baris Yzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliteli markalardan alın hocam. Ebc, brembo gibi. Kesinlikle Honda etiketli üründen daha ucuzdur.
    Bu arada göbek rulmanı pahalı değildir, skf/ors olarak en baba 2 tanesi 100 TL tutar. İmkan varsa rulmanlari da yenileyin. Selamlar
    Ebc 1400 tl civarı tek adet hocam yine yine yine çok pahalı :(
    Göbek rulmanı çıksa da yırtsam şu disk mevzusundan keşke.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pahalı motorun pahalı parçaları olur bunu gözardı edemez kimse sizde edemezsiniz
    ülkemiz ekonomi durumu malum ortada 600F dediğiniz motorda sonuçta yarış motoru gibi bir sınıfta honda bu motor için yüksek performanslı parçalar kullanmış gidipte eski diye ybr125 disk fiyatı beklemeyin bu çok saçma olur gerçekler acıdır malesef
    size bir katalog vereyim oradan bulup araştırın ebc marka

https://ebcbrakes.com/assets/Flip-Ca...ile/index.html

https://urun.n11.com/fren-diski/2011...68x-P407808251
    AdM1n bunu beğendi.

Hocam peki sert bir balata ile sürekli frenleme yaparak diski aşındırarak çözebilir miyim bu sorunu? Bir ustam bunu araştırmamı söyledi belki mümkünatı vardır diye sabit frende yamuk olan yerler tutuyor sadece zaten diğer düz olan kısım boşta kalıyor ?

Çıkma buldum 2 adet disk ancak nasıl güvenip alabilirim bilmiyorum çifti 1200tl Çıkma orjinal. kalınlığına bakacağım ancak eğrilik olarak gözle görülmeyen eğriliği varsa kazık yemiş olacağız tavsiyeniz var mı ?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu işler elbet imkan meselesi ama gözünüzü seveyim çıkma parça almayın, kullanmayın. Çıkmaya talep oldukça kış vakti bile milletin motoru çatır çutur çalınıyor. Hadi diyelim ki parça çalıntı değil, eski sahibi tertemiz disklerini neden bırakmış?

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işler elbet imkan meselesi ama gözünüzü seveyim çıkma parça almayın, kullanmayın. Çıkmaya talep oldukça kış vakti bile milletin motoru çatır çutur çalınıyor. Hadi diyelim ki parça çalıntı değil, eski sahibi tertemiz disklerini neden bırakmış?
    Hocam en başından beri çıkmaya güvenemiyorum dememin sebebi bu zaten, ancak dediğiniz gibi imkan meselesi yaz kış motora binmek zorundayım ve motoru ön fren durduruyor yani çaresizim o yüzden.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam en başından beri çıkmaya güvenemiyorum dememin sebebi bu zaten, ancak dediğiniz gibi imkan meselesi yaz kış motora binmek zorundayım ve motoru ön fren durduruyor yani çaresizim o yüzden.
    Hocam ben sizin durumu çok iyi anlıyorum da 1200 TL de az buz para değil, inşallah daha ekonomik farklı alternatifler karşınıza çıkar.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hocam peki sert bir balata ile sürekli frenleme yaparak diski aşındırarak çözebilir miyim bu sorunu? Bir ustam bunu araştırmamı söyledi belki mümkünatı vardır diye sabit frende yamuk olan yerler tutuyor sadece zaten diğer düz olan kısım boşta kalıyor ?

Çıkma buldum 2 adet disk ancak nasıl güvenip alabilirim bilmiyorum çifti 1200tl Çıkma orjinal. kalınlığına bakacağım ancak eğrilik olarak gözle görülmeyen eğriliği varsa kazık yemiş olacağız tavsiyeniz var mı ?
    yazdığın şekilde diskler düzelmez , otomobil diskleri kalın olduğu için üzerini birkaç milimetre silerek düzeltebiliyorlar ama zaten 5 mm kalınlığı olan motosiklet disklerinde bu mümkün değil , ne ısıtarak presleyip nede başka bir yöntem ince diski düzeltmez hatta daha kötüleşir.. SFS den iki ön bir arka takımı 2019 6. aylarda 1100 tl ye aldım , motosiklet Suzuki Vstrom , senin 600 f ile ölçüler çok yakın , tek disk 1300 lira fiyatı nerede gördün bazı mağazalarda sanki yurt dışından ithalmiş gibi yüksek rakkamlarda satıldığını duymuştum , ben Mecidiyeköy deki yetkili satıcısı Merkez Yedek Parça dan satın almıştım..
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Çıkmalara çok güven olmaz ya kaza yapmış bir motordan sökecekler yada belli bir km yapmış motordan sökerler zaten her halikarda ömrünü tamamlamış yada tamamlamak üzere olan diskleri satarlar.İstanbul Zeytinburnu demirciler sitesinde Teknik pergel diye bir dükkan var,face de sayfalarıda var disk imalatıda yapıyorlardı bi bakın derim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    SFS den iki ön bir arka takımı 2019 6. aylarda 1100 tl ye aldım , motosiklet Suzuki Vstrom , senin 600 f ile ölçüler çok yakın , tek disk 1300 lira fiyatı nerede gördün bazı mağazalarda sanki yurt dışından ithalmiş gibi yüksek rakkamlarda satıldığını duymuştum , ben Mecidiyeköy deki yetkili satıcısı Merkez Yedek Parça dan satın almıştım..
    Eyvallah, çok faydalı bilgi. Not ettim. Teşekkürler.

yazdığın şekilde diskler düzelmez , otomobil diskleri kalın olduğu için üzerini birkaç milimetre silerek düzeltebiliyorlar ama zaten 5 mm kalınlığı olan motosiklet disklerinde bu mümkün değil , ne ısıtarak presleyip nede başka bir yöntem ince diski düzeltmez hatta daha kötüleşir.. SFS den iki ön bir arka takımı 2019 6. aylarda 1100 tl ye aldım , motosiklet Suzuki Vstrom , senin 600 f ile ölçüler çok yakın , tek disk 1300 lira fiyatı nerede gördün bazı mağazalarda sanki yurt dışından ithalmiş gibi yüksek rakkamlarda satıldığını duymuştum , ben Mecidiyeköy deki yetkili satıcısı Merkez Yedek Parça dan satın almıştım..
    Hocam sitelere bakarsan fiyatlar bu şekilde merkez yedek parçada disk 1800 TL -- sfs de ise 1300TL - 1500 TL civarı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)