Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Athena kece vs oem kece

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Selam gencler,
    Duke 390 motoruma on amortisor yag degisimi dusunuyorum.herkesin anlastigi konu oem kecelerin daha iyi oldugu.
    Yanilmiyorsam ktm oem kece skf marka.
    Yan sanayi olarak italyan athena ve ve ktm kecenin yari fiyati.
    Sorum athena kece kullanip 3-5 yil sorunsuz kullanan varmi?
    Ben 2 yada 3 yilda bir amortisor yagi degisecegim o yuzden athena iyiyse devam ederim.tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Athena için bilgim yok. Ariete kullanıp da sorun yaşamadığını söyleyen birini hatırlıyorum.
    Atincozkan bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Hepsi aynı bokun laciverti.
    Atincozkan bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben de amortisör keçelerini 3 ay önce Athena ile değiştirdim, uzun vade kullanım tecrübem yok.
    Atincozkan bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Athena "bazı" markaların "bazı" modellerinde problem çıkarabiliyor. Açıkçası keçe işi "PİS" iş. Patlayıp çok can da sıkabilir. Genelde olmakla birlikte özellikle BMW ve KTM'de orjinalden şaşmaz benim ustam.
    Atincozkan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Cevaplar icin tesekkurler

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim Honda için Ariete ile orijinal arasında 3 katı fiyat farkı var... Geçen sene sadece bu farkın ederi 200-250TL kadardı.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Vesrah marka olanı öneririm. Orjinali kadar kalitelidir.
    Atincozkan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Ben yan sanayi olarak sadce athena bulabildim duke 390 a.orjinalleri 2x yag 2x toz kecesi 180x4 720 tl ediyi ) athena 4 tane kece 300 lira falan .arada cok fark var o yuzden sordum

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yan sanayi olarak sadce athena bulabildim duke 390 a.orjinalleri 2x yag 2x toz kecesi 180x4 720 tl ediyi ) athena 4 tane kece 300 lira falan .arada cok fark var o yuzden sordum
    Dostum o paraları vermene gerek yok , eski keçe ile yada ölçüyü öğrenip sanayi sitelerindeki rulman/kayış/keçe satan hırdavatçılara git 25 tl ye satın alabilirsin amortisör keçesini , ben motorlarımınkini hep sanayiden satın aldım hiçbir sıkıntı yaşamadım , daha iki ay önce sukuterimin su devirdaim keçelerini tanesi 15 liraya aldım değiştirdim sıfır sıkıntı , Piaggio servisde iki keçeye 180 lira dedi , 20 mm çapında keçe sanki içi gümüş kaplama
    tommygun ve Atincozkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum o paraları vermene gerek yok , eski keçe ile yada ölçüyü öğrenip sanayi sitelerindeki rulman/kayış/keçe satan hırdavatçılara git 25 tl ye satın alabilirsin amortisör keçesini , ben motorlarımınkini hep sanayiden satın aldım hiçbir sıkıntı yaşamadım , daha iki ay önce sukuterimin su devirdaim keçelerini tanesi 15 liraya aldım değiştirdim sıfır sıkıntı , Piaggio servisde iki keçeye 180 lira dedi , 20 mm çapında keçe sanki içi gümüş kaplama
    Güzel tavsiye, amortisörümü kendim söküp yağını değiştiriyor olsam bu tavsiyeye uyarım da, bu işi ustasına bedelini ödeyerek yaptırdığım ve yan sanayi keçe kaçırma yaparsa tüm bakım bedelini çöpe atmış olacağım için, riske giremeyip orijinal keçeleri alıp taktırıyorum.

Distribütör'de parça sıkıntısı varken haftalarca belki aylarca parça beklemek sadece tercih nedenidir.Avrupa menşeili motor üreticilerinin keçe ve rulman tedarikçisi skf,corteco v.b iken japon markalarının arai,nok,ntn v.b'dir.Özel ölçü değilse üreticinin keçesini piyasa da bulabiliyorsun. Athena avrupanın en büyük yan sanayi parça üreticisi.japonya'da ise bildiğim prox var.Yabana atılacak markalar değil.
    zekeriyaimam ve Atincozkan bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Dostum bildigim kadariyla ktm nin kecesi skf marka.duke icinde 2 marka var internette.biri ariete digeri athena.3-5 ay sonra kacirma yapar diye korktum o kadar.aradaki fiyat farki cok fazla orjinal kece cok pahali.ariete ve athena kecelerin satis sitelerinde olculeri var orjinal keceyle ayni.

Dostum bildigim kadariyla ktm nin kecesi skf marka.duke icinde 2 marka var internette.biri ariete digeri athena.3-5 ay sonra kacirma yapar diye korktum o kadar.aradaki fiyat farki cok fazla orjinal kece cok pahali.ariete ve athena kecelerin satis sitelerinde olculeri var orjinal keceyle ayni.
    Önemli olan montaj sırasında keçeyi zarar verilmesin.3-5 ay sonra her keçe kaçırma yapabilir.toz,toprak bir şekilde alt toz keçesinden girebiliyor , oradan da yağ keçesine geçtiğinde kaçırmaya neden oluyor.Amortisörü sökmeden,keçeleri değiştirmeden keçeleri temizlerseniz sorun ortadan kalkar.aparatları var veya sentil çakısının bir ucu ile de temizleyebilirsiniz.
    Atincozkan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Aleti edevatı olan, sökmesini takmasını bilen bir ustaya yaptırırsanız (çok fazla yok bunlardan...) sorun yaşamazsınız herhalde. Benim usta yan sanayi keçeler için garantisi vermem dedi o yüzden orijinal keçe kullanıyorum ben Sizin ustanız yan sanayi keçe ile garanti veriyorsa yan sanayi keçe kullanın. Bir sızma vs. olursa başına ekşirsiniz.
    Atincozkan bunu beğendi.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    [/COLOR]
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi aynı bokun laciverti.
    Ne yazık ki değil. Keçelerin yapısını, kauçuğun kimyasını bilmiyorsanız sallamayın derim, başınıza gelince neyin ne olduğunu iyi anlarsınız.
    Tavsiye kısmına gelince ARIETE marka keçe kullandım fazer 8 ve cbf 1000 de. Şu an sorun yok. ( çakma arı keçe alıpta benim gibi 3 sefer sök tak yapmayın, hani lacivert ya )
    Özet ariete iyidir...
    Atincozkan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]

Ne yazık ki değil. Keçelerin yapısını, kauçuğun kimyasını bilmiyorsanız sallamayın derim, başınıza gelince neyin ne olduğunu iyi anlarsınız.
    Tavsiye kısmına gelince ARIETE marka keçe kullandım fazer 8 ve cbf 1000 de. Şu an sorun yok. ( çakma arı keçe alıpta benim gibi 3 sefer sök tak yapmayın, hani lacivert ya )
    Özet ariete iyidir...
    Teşekkürler. Bir de Ducati Multistrada kullanıcısı vardı Ariete kullanan; sanırım 2 ya da 3 set keçe eskitmişti. O da Ariete'lerle bir sıkıntı yaşamadığını aktarmıştı. Madem üründen memnun kişi sayısı ikiye çıktı, bir sonraki amortisör yağ ve keçe değişiminde (bu yaz başı) ben de Ariete deneyeyim bari.
    Atincozkan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Athena kullanan yok heralde.ben de ariete alirim o zaman.zaten amortisor bakimini nisan mayis gibi yapicam.youtubede videosu var gayet kolay gosteriyor.ben gene birseye zarar vermiyim yerel ustaya yaptircam zonguldakta.tesekkurler yorumlar icin
    .istanbula ugrarsam karakoydeki ktm de yaptiririm

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ariete'lerin orijinal olup olmadığını kontrol edebiliyorsunuz:

https://www.ariete.com/en/ariete-original

Yukarıdaki sayfadan buraya yönlendiriyorlar: https://www.xauthenticity.com/en (Kullanabilmek için kayıt olmak gerekiyor yalnız...)
    Atincozkan bunu beğendi.

Athena kullanan yok heralde.ben de ariete alirim o zaman.zaten amortisor bakimini nisan mayis gibi yapicam.youtubede videosu var gayet kolay gosteriyor.ben gene birseye zarar vermiyim yerel ustaya yaptircam zonguldakta.tesekkurler yorumlar icin
    .istanbula ugrarsam karakoydeki ktm de yaptiririm
    bu kadar yazılandan bunu mu anladın ? athena kötü ariete iyi diyeni disk kilidi ile döverim
    tommygun ve Atincozkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)