Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bir Garip Yağ Ölçümü

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Şu maaş yatınca yağları alayım size de ne oldu ne bitti yazacağım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Dün 2 lt yağ aldım 1250 ml olarak doldurdum motoru biraz çalıştırıp yağ otursun doldurması gereken yerler dolsun diye sonrasında ölçüm yaptığım zaman çubukta yağ fazla gözüküyordu şırınga ile fazladan koyduğum yağı alınca yağ seviyesi normal duruma geldi. Bujiyi söküp görmek istediğimde şöyle bir manzara ile karşılaştım güzelce mazotla ve dış fırçası ile temizledim kuruttum geri taktım. Şimdi bakalım ne olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Birde bu buji motor yeni yapıldığında yeni takılan buji 11.000 km de.

yakıt veya yağ katkısı kullanıyor musun?Bujiye bakılırsa motorun yağ yakıyor,yağ kontrolünü ihmal etmeyin.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bir ara würthün enjektör temizleyicisini kullandım temmuz ayı içinde o kadar. Birde motor ısınık vaziyette çalışırken ölçüm kapağını açınca dışarıya doğru hava üflüyor kapağı geri ittiriyor arabalarda bu durum sorun ama motosiklette nasıldır bilmiyorum ? Zaten aralık ayında servise vereceğim motoru yağ yakıyor diye.

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Sonraki bakıma kadar yağını sık sık kontrol etmelisin eğer yakıyorsa. Motor kitler allah korusun başınıza bir şey gelebilir.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Evet 1500 km oldu yağ değiştireli yine 350 ml yağ kayıp. Sürüş tarzımı yumuşattım sonuç yine aynı. Bize yine servis yolu gözüktü :D Fikir vermesi için sorunun ne olduğunu ve çıkan masraf kalemlerini yazarım.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bu gün motoru teslim aldım Honda yetkili servisinin parça fiyatlarını paylaşıyorum belki birilerinin işine yarar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

silindir ile pistonun resimleri

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)