Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka kampanadan ses geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba değerli motor kullanıcıları benim scooter motorum var arka kampanadan yavru köpek acı çekerde bağırır ya aynı o şekilde ses çıkıyor ve bu ses hiç bir şekilde azalmıyor.Ne yapmam lazım buraya yakın motor ustası vardı ona yaptırdım arka kampana değişmesi lazım dedi değiştirdim 150 tl para aldı yinede düzelmedi kavga ettik.Ankara içi bildiğiniz dolandırıcı motor ustası varsa onuda yazarsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Astronomik bir fiyat almış bence. Hangi marka modeldi? O kadar para almış bir de çözememiş üstelik. Bende buradaki Mondial servisiyle yaşadım bu durumu. Ön fren diski ötüyor ona baktırdım şimdi arada ötüyor arada ötmüyor. Ama benden subap ayarıyla beraber 10 tl almıştı kendisinden çok bir beklentim yoktu şahsen.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çin malı motorların çoğunda bu ses kroniktir. Nedeni de genellikle ucuz ve sert yapıdaki(veya çabuk sertleşen) balatadan kaynaklanır.

Kaliteli balata takınca bu ses kesilir. Takılan balatanın kalitesine bağlı olarak bir süre sonra kullandıkça ısınıp soğuyan yeni balata da sertleşmeye başlar ve bu ses yine başlayabilir.

Çözüm olarak yumuşak ve daha kaliteli bir fren balatası taktırmanı öneririm. Yada bu sese alışıp öyle kullanmaya devam edeceksin.
    Ankaradaki ustalar hakkında bilgim yok maalesef.

sevgili dostum.
    zamanında bende tamircilerin çok gazozunu içtim.
    en sonunda tamirciye gazoz vereceğime alet edevata para veririm dedim.
    hem mal sahibi oldum. hem tecrübe sahibi oldum. hem kendi yaptığım işin daha kaliteli olduğunu gördüm
    . umarım beni anlamışsındır.
    selamlar saygılar.
    BloodyBaron bunu beğendi.

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Ses çıkaran kullandıkça biriken balata tozu olması lazım söküp temizlemek en iyisi ama sökemezseniz arada ufak bir boşluk var oradan WD 40 sıkın ses kesilir

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ses çıkaran kullandıkça biriken balata tozu olması lazım söküp temizlemek en iyisi ama sökemezseniz arada ufak bir boşluk var oradan WD 40 sıkın ses kesilir
    Bilmeyen adama fren kaliperine WD40 sık demek çok tehlikeli hocam amanın. Bi balata spreyi alıp iyice temizleyin. Geçmez ise kaliperi komple söküp temizlemek en iyisi.

Motorcu ustası arka tekerin tornaya girmesi lazım dedi ne kadar doğru bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Motoru satmak istiyorum alacak adam sesi duyuyor vazgeçiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler