Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor her yerinden yağ kaçırıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, scooter motorum 1 kaç gün önce egsoz patlatmaya başlamıştı, rölantiyi yükseltim patlatmaya devam etti. 2 gündür binmiyordum bugün sabah baktığımda egsozun borusu ıslanmış, motor alt tarafından da bir sürü yağ kaçırmış. Motoru çalıştırınca egsoz sesi sanki yırtılmışcasına kendini parçalıyor gibi ses çıkarıyor ve borunun üstündeki ıslaktıktan dolayı duman çıkıyor. Ayrıca buji kurum bağlamış olabilir diye değiştirmeye kalktım lakin buji sıkışmış çıkmadı. Yağ seviye çubuğuna baktım yağ çubuğun yarısındaydı. motorun derdinin ne olduğunu tam olarak anlayamadım. Buraya Fotoğraf ve video nasıl atılır bilmiyorum. Öğrenince 2.mesajda fotoğraf ve video atacağım. Sizde ona göre yardım ederseniz sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

[IMG][/IMG]

https://youtube.com/watch?v=4bB7MA09fhY" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

çok geçmiş olsun sevgili dostum.
    paylaşım yaparken marka ve model belirtirsen daha açıklayıcı olur.
    kendi fikrimi söylüyorum.
    1.contalar emekli olmuş.
    2.bi tümsekten geçtiysen (sürtünmeden dolayı)motor bloğu çatlamış olabilir.

saygılar sevgiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Umarım sadece conta değişimiyle kurtulursunuz. Orijinal conta bulamıyorsanız da sanayide kestirtin, daha ekonomik olur. Fazla yağ koymak da bazen contaların patlamasına sebep olabiliyor.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aklıma direk şu video geldi. Dikkatet en yakın tamirciye git o şekilde binme
    https://www.youtube.com/watch?v=h2skmrFVs0c

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)