Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plastik ön cam lekeleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cfmoto 250NK - Hyosung ST7
    Arkadaşlar merhaba. Ben çok sık motora binen biri değilim haftada 1-2 civarı biniyorum. Motora en son 1 hafta önce binmiştim. Bugün tekrar binmek için motora geldiğimde göstergeyi koruyan plastik küçük ön camda şöyle benek benek lekelerin olduğunu fark ettim:

Elle silmeye çalıştım fakat sanki camın çok az içinde gibi görünüyor. Camın arkasından baktığımda lekeler görünmüyor. Su ve araç şampuanı ile silmeyi de denedim fakat işe yaramadı. Acaba bu lekeleri çıkarmanın bir yolu var mı?
    Bu arada motor yeni daha rodajı bile bitmedi. Motorun başka bir yerinde böyle lekeler yok.
    Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim tur camı füme renk, motosiklet yanında farklı bir işlem için boya sökücü sprey kullanırken rüzgarın azizliği nokta nokta tur camına gelmiş, sanki boya atması gibi lekeler oluştu ve çıkmıyor. Sizinki de boya atması gibi sanki.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim tur camı füme renk, motosiklet yanında farklı bir işlem için boya sökücü sprey kullanırken rüzgarın azizliği nokta nokta tur camına gelmiş, sanki boya atması gibi lekeler oluştu ve çıkmıyor. Sizinki de boya atması gibi sanki.
    Bana da boya atması gibi geldi fakat bir işlem yapmadım motorda veya motorun yanında. Motor da sürekli kapalı garajda duruyor. Ondan bi şüphe ettim. Belki motordayken bir yerden gelmiştir diycem de ondan da emin olamıyorum işte. Bir de motor daha 350km de. Zamanla boya attı falan da diyemiyorum yani.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MekoZeko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da boya atması gibi geldi fakat bir işlem yapmadım motorda veya motorun yanında. Motor da sürekli kapalı garajda duruyor. Ondan bi şüphe ettim. Belki motordayken bir yerden gelmiştir diycem de ondan da emin olamıyorum işte. Bir de motor daha 350km de. Zamanla boya attı falan da diyemiyorum yani.
    Yok o kadar yeni motorda sanmıyorum kendi kendine boya atması olacağını. Oto yıkamacıda oranın köpüğüyle motor yıkamanız oldu mu hiç yakın zamanda?

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok o kadar yeni motorda sanmıyorum kendi kendine boya atması olacağını. Oto yıkamacıda oranın köpüğüyle motor yıkamanız oldu mu hiç yakın zamanda?
    Yok motor çok yeni olduğu için ve çok sık binmediğim için 1 kere yıkadım o da 1 ay önce kendi evimin önünde yıkadım. Yıkarken de kostik içermeyen araç şampuanı ve süngerle yıkadım. Daha sonra da motorun her yerini kuruladım. Zaten bir tek o ön camda var motorun başka yerlerinde de olsaydı kesin bundandır diyecektim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)