Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Marşa basınca gelen tık sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Gidip akü değiştirdim sorunun aküde olduunu düşünüp aynı olay devam etti motorum borelli ledow cmx250a marşa basınca tık diye ses çıkıp ateşleme yapmıyor sorunun çözümü nedir tamirin maliyeti ne olur Adana'dayım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Şase bağlantılarını kontrol edin birde marş otomatiğini kontrol edin bozulmuş olabilir.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    marş motoru kömürün bitmiş olabilir veya takılı kalmış olabilir. motor bloğunun altında silindir gibi bir şey var, yağ filtresinin oralarda, tornavida arkasıyla bir kaç kere vurmayı deneyip, çalıştır hocam. muhtemelen çalışacak. Ama bu sorun devam eder, haliyle bir marş motoru kömürleri yenilemen gerekebilir.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş motoru kömürün bitmiş olabilir veya takılı kalmış olabilir. motor bloğunun altında silindir gibi bir şey var, yağ filtresinin oralarda, tornavida arkasıyla bir kaç kere vurmayı deneyip, çalıştır hocam. muhtemelen çalışacak. Ama bu sorun devam eder, haliyle bir marş motoru kömürleri yenilemen gerekebilir.
    Benimde marşa basınca tık tık ses geliyordu. Şu aralar yapmıyor ama yağmurlu havalarda çok daha sık yaşanıyordu. Motor bloğunun o taraflara biraz elle vurunca marş alıyordu motor. Sanırım senin de benim de kömürlerden kaynaklı olabilir.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Emron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde marşa basınca tık tık ses geliyordu. Şu aralar yapmıyor ama yağmurlu havalarda çok daha sık yaşanıyordu. Motor bloğunun o taraflara biraz elle vurunca marş alıyordu motor. Sanırım senin de benim de kömürlerden kaynaklı olabilir.
    ben kömürleri değiştirdim düzeldi şuan sorunsuz çalışıyor.
    ama yağmur ile alakası yoktu benim, yağmur etkisi varsa belki bujilerden'de yapıyor olabilir.
    en kısa sürede kömürlere bir göz at ama hocam, kömürler tamamen bitince konjektörü yakma şansın var. 100 tl yerine bir anda 1000 tl gitmesin

Usta şu an vurdurarak kullanıyorum bakalım göstereceğim umarım marş kömürüdür sizce masrafım ne kadar çıkar

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba
    Marş kömürü fiyatları motosiklete göre değişiyor.çok masraf çıkacağını düşünmüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)