Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI

Hercules Enduro Supra 4

CFMOTO Z Force 550
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese selamlar dilerim arkadaşlar ben daha önce bu motosiklet için konu açmıştım vitesler ile ilgili motorun şanzımanı sonunda rahmetli oldu.
    Küçük bi şehirde yaşıyorum motorla pek ilgenmiyor ustalarda az , kime gitsem başıma dert alamam diye geri çeviriyor.
    Bu motoru tanıyan eden birisi varsa bana öneride bulunabilir mi şanzıman komple gitti diyebilirim sadece 1 ile 3 çalışıyor öbür viteslere geçerken hiç dişli deymiyor gibi direk boşa geçiyor hatta 3. vitese bile komple yukarı çekip 1 defa aşağı itince geçiyor.
    Sanırım türkiyede bu motordan 1 tane daha yok. Hangi şanzıman bu motora uyar ? Simson S51 şanzımanı uyarsa eğer komple o seti alıp bi motor tamircisine taktırmayı deneyeceğim önerilerinizi bekliyorum.

1980 Model 50CC , 4 Vites.

Sırf nostalji antika diye uğraşıyorum yoksa eğer tamir olmazsa ya odunluğa atacağım yada 2-3 neyse hurdacıya vereceğim.

Motor hakkında bilgi;http://www.moped-museum.de/hercules/...nduro-1980.htm

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    REKLAM ALANI
    Motomax

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Ben olsam hiç uğraşmazdım orjinal motor ile. 2000li yıllara ait motorlara bile parça bulunmuyor, bulsanda yüksek fiyat ile karşılaşıyorsun. Alta uyduracağın cg 125 motor rahat işini görür.

Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam hiç uğraşmazdım orjinal motor ile. 2000li yıllara ait motorlara bile parça bulunmuyor, bulsanda yüksek fiyat ile karşılaşıyorsun. Alta uyduracağın cg 125 motor rahat işini görür.
    Hocam o şekilde olur değil mi? Motor 2 Zamanlı herhangi Bi sorun fark eder mi dersin. 1990da ruhsat çıkartıldı bu motora o vakittir muayenesi yapılıyor hatta şu an muayeneli bir sonraki muayene için problem yaşanır mı?

Motosikleti
    Alıntı HALOBASKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o şekilde olur değil mi? Motor 2 Zamanlı herhangi Bi sorun fark eder mi dersin. 1990da ruhsat çıkartıldı bu motora o vakittir muayenesi yapılıyor hatta şu an muayeneli bir sonraki muayene için problem yaşanır mı?
    eski motoru söküp atıp komple cg alt motoru takacaksın. kumanda ve tesisat da değişecek.

biraz uydurmak gerekebilir cg motorunu monte ederken kaynak kesme vs. tesisatını da cg ye göre alman lazım. iyi bir usta bulursan işin kolaylaşır

eski motoru söküp atıp komple cg alt motoru takacaksın. kumanda ve tesisat da değişecek.

biraz uydurmak gerekebilir cg motorunu monte ederken kaynak kesme vs. tesisatını da cg ye göre alman lazım. iyi bir usta bulursan işin kolaylaşır
    Gayet mantıklı hocamda en zor kısmı dişli tarafı olmasın ? Şimdi bütün motosikletlerin aktarması solda bu aracın ise sağda buna uygun cg motoru bulamadım aktarma dişlisi sağ tarafta olan motosiklet varsa yazabilir misiniz o motorları bulmaya çalışayım komple olarak

Motosikleti
    lastiği çevirmeyi denedin mi? dişliyi sola alabilirsin sorun olsa bile en fazla zincir gergiden sorun olur. tabi yan ayaklık falan varsa o da sıkıntı çıkarabilir. ama iyi bir usta her türlü halleder

lastiği çevirmeyi denedin mi? dişliyi sola alabilirsin sorun olsa bile en fazla zincir gergiden sorun olur. tabi yan ayaklık falan varsa o da sıkıntı çıkarabilir. ama iyi bir usta her türlü halleder
    kendim sökmeye başladım usta dediğin gibi lastiği çevireceğim dişliyi sola almayı deneyeceğim. Kendim uğraşıyorum çünkü motosiklet tamiri ile uğraşanlar sanırım para kazanmak istemiyor kime gitsem bahanesi var en iyisi kendi işimizi kendimiz görmek.CG motoruna karar verdim gün içinde alıp getireceğim zaten bu motorda şu anda elektronik ateşleme var ateşlemeyi calıştırırsam gerisini yapacağımı tahmin ediyorum.

Motosikleti
    rx3
    En mantıklı kararı vermişsiniz. Ugraşınızda basarılar dilerim.
    HALOBASKAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı HALOBASKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendim sökmeye başladım usta dediğin gibi lastiği çevireceğim dişliyi sola almayı deneyeceğim. Kendim uğraşıyorum çünkü motosiklet tamiri ile uğraşanlar sanırım para kazanmak istemiyor kime gitsem bahanesi var en iyisi kendi işimizi kendimiz görmek.CG motoruna karar verdim gün içinde alıp getireceğim zaten bu motorda şu anda elektronik ateşleme var ateşlemeyi calıştırırsam gerisini yapacağımı tahmin ediyorum.
    bunu duyduğuma sevindim. Ben de tamir işini kendim hallediyorum ustaya sadece acil parça olursa gidiyorum. Cg motoru uyduramazsan cup motoru da deneyebilirsin yurtdışında bu tip şasilere cg motoru takıp pitbike şeklinde adlandırıyorlar.

Arada resim atmayı da unutma
    HALOBASKAN bunu beğendi.

Teşşekür ederim arkadaşlar evet resim atacağım bakalım nasıl olacak.
    Mondial 125 AGK ve elektrik tesisatını aldım.Öbür motoru tam indiremedim hala motoru birşey tutuyor gün içinde motoru komple indirmeyi düşünüyorum resimliyorum buraya size atacağım.
    Normalde bu motor platinli ateşleme sistemine sahipti fakat acayip problemli idi sağolsun bitane usta komple tesisatı bi şekilde elektronik ateşlemeye çevirmiş işimi kolaylaştırdı bu durum.

Motosikletin şasesine hiçbir şekilde başka motor uymuyor bizi cok uğraştırdı bugun şasede işlem yaptık fakat cg motorunun bi kısmı uydu bi kısmı yeterince uymadı eğer üzerinde var olan yuvalara motoru uydurmaya çalışırsak zincir kısmı sıkıntıya girecek.Yarın parça alıp kaynatacağım arkadaşlar başka türlü şaseye ek yapmadan motor uymuyor alttan uysa bu sefer üst kapağın yukardan sıktırma kısmı var şasenin üstüne değiyor orasıda kurtarmıyor.

Yarın fotoğraflar ile işlemleri göstereceğim bakalım becerebilecekmiyiz

İlk mesajından bu yana motoru bozmaya başlamışsın.Hem klasik diye motoru toplamak istiyorsun hem de cg motoru takıyorsun.hercules parçaları bulabilecegin kişinin numarası; 05352476252

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk mesajından bu yana motoru bozmaya başlamışsın.Hem klasik diye motoru toplamak istiyorsun hem de cg motoru takıyorsun.hercules parçaları bulabilecegin kişinin numarası; 05352476252
    usta parça için çok uğraştık bulamayınca bozduk. gene numarayı kaydedeyim ulaşayım arkadaşa komple sanzıman satıyorsa satın alırım

BLUE MOTOR
    Hero Motosiklet

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler