Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağı değiştirince rodajda gibi mi sürülür

Motovento
    REKLAM ALANI

Scooter motorumun yağını bir kaç hafta önce değiştirmiştim değiştirdikten sonra motorun altından yağ damlamaya başladı. Fazla yağ koyulmuştur onu atıyordur diye düşündüm lakin yağın bugün eksildiğini farkedince motorun contasında sorun olacağını düşünüyorum. Yarın bir ustaya göstereceğim ama şunu da merak ettim. Yağı her değiştirdiğimizde rodajdaymış gibi mi sürmek gerek? Bunu merak ediyorum şahsen...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Yağı fazla koyduysanız Keçe de patlamış olabilşr

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yağ tapanız, tapa pulunuz sağlam ve düzgün sıkılmış mı? Rodajınız bitmişse rodajdaymış gibi sürmenize gerek yok ancak bazı motorlarda, hele ki motor eskiyse üst devirlerde sürekli sürüldüğünde zaman zaman yağ eksiltmesi olabiliyor ama sizin durumunuza bakınca yerde gözle görülen sızıntı varsa eksiltmenin kaynağı bu değildir.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yag sizdiriyor demissiniz zaten kendiniz. Tapadan sizdiriyorsa Tommygun'in dedigi gibi tapa ile ilgili sorun vardir.

Scooterlar fazla yagi sizdirmaz tahliye eder diye biliyorum. Ozellikle kucuk cc scooterlarda fazla isinmadan dolayi yag buharlastigi icin tahliye icin bir boru var diye yazilmisti bu forumda da, benim eski scooterimda da bu tahliye vardi, cok uzun sure sert kullaninca yag eksiltirdi. Yani yag eksiltmenizin sebebi de motoru cok fazla zorlamaniz olabilir.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden bir fotoğraf veya video göndermiyorsun. Nerden sızdırmış yada sızdırmamış görmüyoruz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)