Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar Rs200 Arka Sinyal Bozuldu

Motovento
    REKLAM ALANI

selamun aleyküm. dostlar benim rs200 motorun arka sol sinyali bozuldu. (nasıl oldu anlamadım) sağda sorun yok solun ışığı yanmıyor. internette baktım 200 lira fiyat biçmişler yuh dedim.
    dört sorum var yardımcı olursanız sevinirim;
    1- ben bunun yan sanayisini/daha ucuzunu ankarada nerede bulabilirim? yibada yok anca dandik sinyaller var.
    2- bunu bir elektrikçiye götürsem tamir edebilir mi yoksa illa yenisini mi almam gerekiyor
    3- ns 200'ün sinyalleri çok daha ucuz. ns 200 sinyal alsam buna takılabilir mi. benimkinin usb girişi gibi ucu var takıp çıkarması çok kolay. acaba tüm bajaj modelleri birbirine uyumlu mudur?
    4 - bir de dediğim gibi ucu farklı gibi bunların. yibadaki sinyallerin ucu farklıydı. buna takılabilir mi alsam?
    bu benimkinin ucu. bu yeşil yeri komple usb takar gibi takıyorsun.

bu da ns200'ün

yine aynı mantık usb gibi takılıyor. acaba benimkine uyar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Rs sinyali LED galiba. O yüzden ns200 sinyali olmaz. Yanıp sonerken hız farkı yapıyor ampul farklı olunca. Durduk yere bozulduysa bir söküp bakin kablosunu çıkarın takın. Olmuyorsa elektrikciye gösterin. Yine olmuyorsa 200tl tek sinyale vermektense çin malı Universal LED sinyal takımları var 50-60tlye internetten çözersiniz.

evet led. ns200 sinyali uyuyorsa ikisine de ns200 sinyali takarım. bahsettiğiniz fark iki sinyal arasındaki farksa o zaman hız farkı olmaz.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Denemek lazim. Halojen sinyalin sadece ampul kısmını led yapınca normale göre daha hızlı yanıp sönüyordu. Aynı şekilde orijinali halojen olan motoruna led sinyal takımı alıp benzer bir sorun yaşayan arkadaş olmuştu.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

peki bu alacağım herhangi bir led sinyalin benim motora olmama ihtimali var mı yoksa hepsi standart ve birbirine uyumlu mu? çünkü gördüğüm sinyallerin uçları hep bu şekilde. ben bunu rs200ün ucuna nasıl monte edeceğim

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    led olacağın için yanıp sönme hızında sorun olmaz fakat soket farkı olacağı için motordaki dişi sokete takarken biraz uydurman lazım başkada bir sorun yaşamazsınız

nasıl uydurabilirim ki aga tamamen farklı bunlar

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Öncelikle sorunun sinyalde olup olmadığını kesinlestirin. Bunun için varsa multimetre yoksa herhangi bir 12 volt ampul lamba kullanabilirsiniz. Kablonun uç kismina yani sokete kafa yormaya gerek yok. Kablolar kesilerek soket lehimlenebilir. Yada benim tercihim konya sokaktaki soketcilerden uygun soketi alarak orjinan bir montaj yapmak olur.

Diğer bir seçenek ise tamir. Eğer sinyal kasası açılabilecek yapıda ise tamiri kolay. Ledlerden biri yandığı zaman hiç birisi çalışmıyor. Ledlerde yine konya sokakta 50 kuruşa alıp lehim makinasıyla lehimlenebilir şekilde satılıyor. Yeterli içi açılsın gerisi kolay.

bu videodaki kişi ledi değiştiriyor anladığım kadarıyla. lehimlememiş bile bağlamış birbirine. kasasını da kolayca açıyor. eğer dediğiniz gibi olursa çok iyi olur. hem ucuza hem de orijinalliği bozmadan kısa yoldan hallederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)