Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

mondial 150 hs (disk gıcırdaması)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mcitiraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150hs
    beyler servise sordum disk gıcırdamasını geçiremiolarmış.benimde ön fren disk olduğu için bu sorun bende de oluştu lütfen yardım edin nolur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    superkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat
    Benim motorunda ön fren disk ve bende de gıcırdıyo.Ama çok ii tutyo ön fren.Bence gıcırdamasının bi mahsuru yok.Kafaya takma.

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    ya ufak bi sıkılık vardır ama benden iyi bilen arkadaşlar var onlara sor yada tanıdığıniyi bi motorcuya git sor önemli bişey değildir motorunu saldığında gidiyosa sıkmıyor demektir eğer sıkıyosa çok yakar balatayı bitirir ona göre bi baktır kafan rahat etsin

kalyoncumotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, CF NK 250
    baş parmağına makina yağından çok az damlat sonra işaret parmağınla oğuştur sonra diski yağlı iki parmağının arasıni alarak yağı diske sür gör bak bi daha ses mes yapmayacak.
    www.kalyoncumotor.com

MASTER OF THE ROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kalyoncumotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baş parmağına makina yağından çok az damlat sonra işaret parmağınla oğuştur sonra diski yağlı iki parmağının arasıni alarak yağı diske sür gör bak bi daha ses mes yapmayacak.
    tabi bidaha frende tutmayacak balataları değiştirip dene

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Disk gıcırdamasını geçirmek için , diski bol bol yağlayınız .
    Şehir içinde ani frenajlarda motorunuzun çok daha çabuk durmasını sağlar
    hayatınızı kurtarır . Tavsiye edilir.
    Fren disklerimizi yağlayalım , yağlamayanları uyaralım !

fren telını bıraz gevseltmeyı dene
    motorize_motor@hotmail.com

Motosikleti
    as150t
    arkadas o sorun bndede var ve adamı gıcık edıo allahtan yawas gıderken cıkıo sonradan kesılıo bn ustaya gıttım adam bı yaraıyla falan oynadı ses 1-2 gun gıttı sonra gene geldı engelleyemedıler,burda 1-2 ark demıs yagsur gecer falan die sakın denemeye kalkma CANINDAN OLURSUN!!!

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Kardeş Yağ Felan Sürme Fren Tutmaz Diskini Değiştir

kasabalı_45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeniden Yamaha Crypton-R
    Toz veya gözle zor görülecek kadar küçük taş kaçmasından olabiliyor.benim eski cryptonda da oluyordu.Çıkardığı ses dışında zararı yok.Diske basınçlı hava tutarsan geçecektir.Eğer basınçlı havayı heryerde bulamam diyorsan şunu dene; saatte 10kmh gibi çok düşük bir hızda 2 ayağını da aç ve ön freni sert bir şekilde sık bu işlemi 2-3 kere tekrarlaman kafi.Gör bak kulağa biraz saçma gelebilir ama kesin çözüm.Ben denedim ordan biliyorum

Motosikleti
    Yamoto 150T
    peki ya gıcırdayan arka diskse????
    Ruhunu Değil Lastikleri Yak

hgunarbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650
    disk için yapılmış temizleme spreyleri var onlardan al sık sorunu çözersin

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    diskler sıcaktan ve araya sıkışan tozlardan gıcırdama yapmaktadır. en mantıklısı balata temzileyici kullanmaktır fakat elinizde yoksa basınçlı su ile yıkamayı deneyin. bunlar da sorunu çzöezse disk kaliperini amortisöre bağlayan iki vidadan sökmek sureti ile çıkarın ama çıkardıktan sonra keisnlikle fren koluna basmayın bu balataların yerinden çıkmasına ve başınızın ağrımasnıa sebep olabilir. çıkardığınız kaliperin içine sığacak kalınlığa gelene kadar ince zımpara kağıdını katlayın daha sonra bir kaç kere hafifçe içten zımparalayın. balata tozu kalmaması için de kuvvetlice üfleyin yada hava tutun. sonra kaliperinizi eski yerine aynı şekilde bağlayın. yola çıkıp deneyin sesin kesildiğini göreceksiniz. coğrafi bölgelere göre tekar ötmeye başlama zamanı değişmekte hava çok sıcaksa araya toz girme ihtimali artıyor.

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

kardeş sen al fren balata spreyini balatalara bi güzel sık, biraz da gres yağı sür ömrü uzar parçaların, sonra denemek için tapa gaz çık yola duvara karşı kökle freni bak tık diye nasıl duruyor duvar hani önlem için başkalarının arabasını motorunu korumak lazım

şaka lan ölüme gidersin fren mekanizmasına yağ, balata spreyi ASLAAAA!!

Motosikleti
    honda cbf 150
    araya giren toz parçaları yada küçük çakıl taşları gibi etkenlerden olabilir gıcırdama.bunu geçirmenin iki yolu var.birincisi diske balata spreyi sık ver kuru bir bezle kurula,2 nci si ise,ön freni durma noktasına yakın bir noktaya kadar sık, bu haldeyken geri geri git.eğer araya taş vs. sıkıştıysa geriye çıkacaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler