Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Soğuk Marşta Gelen Vutuntu

Motovento
    REKLAM ALANI
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Merhabalar öncelikle. Motorum 150 Mh drift 1800kmde. Genelde sabahları ve motor soğukken ilk marşta vuruntu sesi geliyor. Servise gösterdiğimde marş motorunun içinde bilye olduğunu ordan ses geldiğini motora zararı olmadığını ve marş motorunda bir sıkıntı olursa garantiden değişim yapılacağını söyledi. 500 rodaj bakımından sonra bana 2500de gelmemi söyledi. 15-50 Castrol yarı sentetik yağ vardı. 1500de kitapçıkta her 1000kmde yazdığı için yağı kendim değiştirim. Motul 3000 10w-40 koydum. Bana daha fazla yapmaya başladı gibi geliyor belki psikolojiktir bilmiyorum.
    Ustanın dediği gibi ilk marşa basarken bas-çek yapıp sonra bastığımda sesi yapmıyor. Motor sıcakken de aynı şekilde yapmıyor. Akü voltajını kontröl ettik sıkıntı yok. (bilye konusunda emin değilim aklımda öyle kalmış, koruma tarzı bir şey dedi)
    https://www.youtube.com/watch?v=uI-89KXbNgE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Sesi dinlemedim. Ama bahsettiğin şey marş rublesi sesi olabilir. Eğer öyleyse korkulacak bişey değil. Basittir.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Farlar açık ondan yapıyor olabilir mi? Farlar kapalıyken soğuk çalıştırmayı dene birde

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Hocam benim motorda farlar kapatılmıyor, her zaman açık.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Şikayetinizi resmi olarak rapora döktürün. Aksi durumda ileri de farklı şeyler ortaya çıkabilir.

Sonra gelin bakalım , şu olsun bakalım diye geçiştirmelerine fırsat vermeyin. Yaptırın ve imzalı rapor tutturun .
    (Normal servis işlem kağıdından bahsediyorum servise gittiğinizde yapılanları belirtildiği servis imzalı bir kağıt.)

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Dediklerinizde çok haklısınız fakat servis dediğim kıçı kırık normal bir UMA servisi. Ne kadar umursarlar bilmiyorum ama deniyeceğim.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir de gaz koluna dokunmadan marş yapmayı dene.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Dediğiniz gibi yaptım ve gelmedi ses. Belkide motorun tamamen soğumamasındandır. Yarın sabah tekrar deneyip buraya yazarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Gaz vermeden bastığımda yapmıyor nedense. Ama müsait olduğum bir zamanda götürüp garantiden değişim yaptıracağım.

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi yaptım ve gelmedi ses. Belkide motorun tamamen soğumamasındandır. Yarın sabah tekrar deneyip buraya yazarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Gaz vermeden bastığımda yapmıyor nedense. Ama müsait olduğum bir zamanda götürüp garantiden değişim yaptıracağım.
    Bana sorarsan sorun yok. Motoru yanlış çalıştırmaktan başka. Çok ozel bir neden yoksa gaz vererek marş yapılmaz. Ha daha kaliteli bir motor bu durumda düzenli ateşleme yapar. Seninki marş ve gaz bir arada olunca düzgün ateşleme yapamıyor. Kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    O zaman ustanın dediği gibi yapayım. Motora zararı olmaz dedi. Arıza çıkarsa da garantiden işlem yaparız dedi. En az 1 sene daha bende zaten motor. Hiç olmadı il merkezindeki servise götürürüm orası biraz daha resmi.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Yani bu motorunuzdan gelen ses normal ve her motordan geliyor. Güzelmiş.

Umarım arıza olduğunda motorunuz garanti dışı kalmaz.

Yanlış yönlendirme yapmak istemem. "Bana göre sorun yok" derken bir ustanın bilgisiyle söylemedim. Doğru marş basınca bu ses çıkmadığı için söyledim. Tabii ki servis ustası motorun sesini dinleyip teşhiş koyar.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Çok arada derede kaldım. Sesin normal olmadığı belli çünkü ilk çalıştırdığım motosiklet değil ve hiçbiriyle böyle bi şeyle karşılaşmadım. Okulumdan dolayı ve sınav senemden dolayı çok vaktim olmuyor fakat boş bulduğum ilk anda götürüp tamirini isteyeceğim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)