Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vites Pedalı Boşa Çıkıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Merhabalar, vitesi 1. veya 2. vitese aldığım zaman tekrardan vites atmak istediğimde vites pedalı boşa oynuyor. 3. ve sonraki viteslerde böyle bir sıkıntı yok. Sadece 1 ve 2'de böyle oluyor. Sorunun sebebini bilen var mıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bendeki pulsarda böyle 2017. bazen 2 atıyorum kendiliğinden boşa geçiyor ama ışıkta boşa atmak istesem de boş ayarını bulamıyorum. Galiba pulsar ların sanzimanlarında kronik bir hata var rahmetli bakında bahseder di boşluk var diye.

gokhanergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki pulsarda böyle 2017. bazen 2 atıyorum kendiliğinden boşa geçiyor ama ışıkta boşa atmak istesem de boş ayarını bulamıyorum. Galiba pulsar ların sanzimanlarında kronik bir hata var rahmetli bakında bahseder di boşluk var diye.
    O ışıklarda boşa atamama olayı bende de vardı. Artık durmaya yakınken boşa alıyorum, oyle duruyorum. Motor durmak üzereyken boşa alinca hiç takılmadan geçiyor. Ama durunca sıkıntı

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı boş vitesle ilgili değil. Boştan kastım vites pedalı işlevini yitiriyor gibi oluyor. Kronik olarak farkettiğim tek sorun durunca stop etmesi :D Ona bir türlü anlam veremedim.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Hocam motor yağınızı kaliteli ve motorunuza uygun yağ ile değiştirin. Sorunun hallolduğunu göreceksiniz. (sorununuz tam tarif ettiğiniz şekilde ise)

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motor yağınızı kaliteli ve motorunuza uygun yağ ile değiştirin. Sorunun hallolduğunu göreceksiniz. (sorununuz tam tarif ettiğiniz şekilde ise)
    Hocam bu sorun bir tek 1. ve 2. viteslerde oluyor. Onun dışında Bajaj'ın ve servisin önerdiği DTS(Bajaj'ın) marka yağı kullanıyorum. Boşa oynadığında vites atmam mümkün olmuyor. Bunu düzeltmek için vites pedalını tam yukarı çekiyorum. Bazen düzeliyor. Ardından vites atabiliyorum. Servise götürmek için mecburen salı gününü bekleyeceğim. Öncesinde forumda sorunun ne ile ilgili olabileceği hakkında bilgi almak istedim. Veya bu soruna ne yol açıyor. 3-4 hafta öncesinde de vites pedalında başka bir sorun olmuştu. Örnek veriyorum vitesi arttırdığımda pedal yukarda takılı kalıyordu. Düzeltmek için ayağımla ortaya çekmem gerekiyordu. Bu da vites mili ile ilgiliymiş. Vites milini değiştirdiler sorun çözüldü. Ondan sonra da şöyle bir durum oldu. Motor kendi devrinin üstündeyken debriyajı kavramaya çektiğimde motordan bir ses geldiğini sanıyordum. Servise yine götürdüm. Usta sürüp denedi fakat onda bir ses gelmedi. Sonra alıp ben denedim ses kesilmişti. Bazen yine yaptı yine götürdüğümde yüksek ihtimalle zincirden geliyordur dendi. En son bu noktaya geldim :D

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Hocam bizim başımıza da dediğiniz şekilde çok benzer bir olay gelmişti.

Motor yağını yanlış ve ucuzundan kullanmıştık. Motor yağını doğrusu ile değiştirdiğimizde bahsettiğiniz sorun ortadan kalkmıştır.

Zaten servise götürecekmişsiniz. Eğer başka bir şey çıkmaz ise bir danışırsınız .

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bizim başımıza da dediğiniz şekilde çok benzer bir olay gelmişti.

Motor yağını yanlış ve ucuzundan kullanmıştık. Motor yağını doğrusu ile değiştirdiğimizde bahsettiğiniz sorun ortadan kalkmıştır.

Zaten servise götürecekmişsiniz. Eğer başka bir şey çıkmaz ise bir danışırsınız .
    Umarım dediğiniz gibidir de yine ekstra masraf çıkarmaz Valla 2 aydır masraf yapıyorum motordan soğudum satasım gelmiyo değil de alacak başka bir şey bulamıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)